Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

10 dôvodov, prečo musíte ísť na Tahiti aspoň raz v živote (+letenka)

10 dôvodov, prečo musíte ísť na Tahiti aspoň raz v živote (+letenka)

Tahiti je tropická idyla v strede Tichého oceána. Keď pomyslíme na Francúzsku Polynéziu, väčšina z nás si predstaví gýčové pláže so sychravo bielym pieskom a drevené domčeky na vode s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi. A pohľadnicová predstava je sčasti aj pravdivá, ak existuje na svete niečo ako ozajstný raj, hľadať by sme ho mali práve tu.

Reklama

Čo však ale mnohí cestovatelia nevedia, je to, že Tahiti nie je destinácia nekonečných bielych pláží, no práve naopak, jeho pobrežie je zväčša čierne. Tahiti je srdcom Francúzskej Polynézie, kde sa mixujú kultúry okolitých ostrovov, a ktoré sa stretávajú v usmievavom hlavnom meste Papeete.

My sme vám vypelikánovali letenky na Tahiti s ruskou spoločnosťou Aeroflot za skvelých 1 539€ v najlepšom období – od januára do apríla! Začnite nový rok veľkolepo!

1.Bungalovy nad vodou

Zobúdzate sa v drevenej vile nad lagúnou a na raňajkách sa vám s vlasmi pohráva tropický vetrík vanúci od mora. Vysnený zážitok, po ktorom túžime všetci. Ceny domčekov v sezóne začínajú na 800 dolároch za noc, ak rezervujete mimo sezóny (november-apríl), za noc zaplatíte približne 600 dolárov.

Ubytovanie v exkluzívnom hoteli Le Meridien Tahiti rezervujete od 1600 eur pre dve osoby. Ak cenu rozpočítame na noci, za izbu za deň zaplatíte 177 eur. Za krásny trojhviezdičkový hotel zaplatíte 428 eur.

Tahiti

2.Potápanie

Je ťažké uveriť, ale ostrovy Francúzskej Polynézie sú rovnako krásne pod morom ako nad ňou. Ak je pre vás šnorchlovanie a klasické potápanie to pravé orechové, Tahiti a jeho okolie sú azda najlepším miestom pre tento šport. Ak ste v tomto športe nováčik, začnite na ostrove Rangiroa, ktorý je podľa mnohých najlepším miestom na zemi pre šnorchlovanie aj potápanie.

Tahiti

3.Podmorský svet

Všetky zo 118 ostrovov a atolov Francúzskej Polynézie sú objímané unikátnym podmorským svetom. V tesnej blízkosti brehov žije viac ako 800 druhov rýb, ktoré sa schovávajú v koralových útesoch iba pár metrov od pláže. Pod hladinou hľadajte potopené lode, azúrové lagúny, delfíny aj manty obrovské.

Tahiti

4.Kraul medzi žralokmi

Idea, vliezť do mora tam, kde nájdete najviac žralokov, zaplávať si s nimi a nakŕmiť ich, vznikla na neďalekej Bora Bora. Dnes je plávanie so žralokmi jeden z najextravagantnejších zážitkov, aké ponúkajú lokálne cestovné kancelárie v Južnom Pacifiku. Za poldňový výlet zaplatíte približne 70 eur – a vo vode, samozrejme, nie ste sami, plávanie so žralokmi je povolené iba so skúseným potápačom.

Tahiti

5.Perly Pacifiku

Magnetky sú na Tahiti o čosi menej populárne ako v iných kútoch sveta. Z raja v strede Tichého oceánu si turisti zvyčajne domov prinesú chýrne čierne perly – klenoty Južného Pacifiku. Cena „obyčajnej“ perly začína na 100 dolároch, za tie najkrajšie zaplatíte až 10 000 dolárov.

Tahiti

6.Polynézska kultúra

Polynézska kultúra je pestrofarebný mix rôznych zvykov a tradícií rozličných regiónov Južného Pacifiku. Významné postavenie majú v miestnej kultúre tetovania, ktoré sú typické pre všetky ostrovy v regióne. Vytvárajú sa hlbokými rezmi do kože, ktoré sú naplnené čiernym farbivom získaným napríklad spaľovaním chrobákov. Výrečnými črtami polynézskej kultúry sú aj lokálne tance s ohnivými kruhmi, legendy, mýty aj mágia. Ak ste už kúpili letenky na Tahiti, nezabudnite pozrieť lištu kultúrnych udalostí počas dovolenky.

Tahiti

7.Pozorovanie veľrýb

Ak cestujete do Francúzskej Polynézie v mesiacoch júl až november, určite si naplánujte výlet na pozorovanie veľrýb. Ideálnym miestom na túto aktivitu je napríklad súostrovie Tupua´i aj ostrovy Rapa Iti a Marotiri. Organizované plavby vyrážajú aj z prístavov na Tahiti a Bora Bora – cena je približne 100 dolárov.

Tahiti

8.Horská turistika

Áno, keď človek pomyslí na Tahiti, ihneď ho napadnú pláže, palmy a oceán široko-ďaleko navôkol. Najväčšej časti ostrova však dominujú hory, a zo všetkých je najviac populárny Mount Aorai – tretí najvyšší vrch Tahiti. K špice vo výške 2066 metrov vedie cesta, ktorú miestni nazývajú aj „prechodom k diablovmu vrchu.“ Cesta na vrchol je náročná a vraj každý jeden krôčik môže byť váš posledný, so skúseným sprievodcom a štipkou odvahy sa ale ničoho nemusíte báť a odmenou za vašu statočnosť je výhľad z vtáčej perspektívy na ostrove na konci sveta.

Tahiti

9.Láska Gauguina aj Štefánika

Gauguin bol velikánom postimpresionizmu a popredným drevorytcom. Narodil sa v Paríži a posledné roky života prežil na Markézskych ostrovoch. Francúzska Polynézia sa stala jeho inšpiráciou, odcestoval na Tahiti, ktoré vo svojich dielach zobrazil ako raj nepoškvrnený civilizáciou. Ak ste na Tahiti, múzeum Gauguina určite nevynechajte. Na Tahiti istý čas strávil aj generál Milan Rastislav Štefánik – založil tu observatórium, dnes na ostrove nájdete jeho pamätník, ktorý bol slávnostne odhalený v roku 1994.

Tahiti

10.Bora Bora

O Francúzskej Polynézii môžeme pokojne tvrdiť, že je najkrajším miestom našej planéty. Prekrásne pláže striedajú veľhory v srdci ostrovov a vytvárajú svojrázny kontrast s okolím, s akým nikde inde neprídete do kontaktu. Na Tahiti zlú fotografiu neurobíte, a o Bora Bora to platí dupľom. Exkluzívne letovisko politikov, miliardárov a monarchov je len na skok – loďou pár hodín a dolárov, lietadlom iba päťdesiat minút a 300 dolárov. Bora Bora nie je lacná, už dávno ale neplatí, že si ju môžu dovoliť iba tí najmajetnejší.

Tahiti

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Austrian Airlines už vyžadujú na palube respirátor FFP2, Lufthanse stačí aj chirurgické rúško https://t.co/4eh3zGHq4D #novinky13 hodiny dozadu
Ujdi pred koronou do exotiky: Ostrov Svätého Martina z Viedne za 569€! https://t.co/kzHmaLgzP1 #letenky16 hodiny dozadu
Ako funguje testovanie na letiskách? Viedeň, Budapešť aj Praha ponúkajú PCR aj antigén test https://t.co/rqQsLcJPee #novinky18 hodiny dozadu
Čo je krajšie? Martinik či Guadeloupe? Super letenky Air France od 569€! https://t.co/vVwtEwIA5R #letenky19 hodiny dozadu
Rumunsko ruší karanténu pre zaočkovaných návštevníkov https://t.co/dzhNJr6O8f #novinky19 hodiny dozadu
Namiesto rúška treba respirátor. Skupina Lufthansa zaviedla nové pravidlo pre cestujúcich https://t.co/4eh3zGHq4D #novinky19 hodiny dozadu
Belgicko zakázalo nie nevyhnutné cezhraničné cestovanie až do 1. marca https://t.co/fX3OfT7m4T #novinky19 hodiny dozadu
Izrael do konca januára zatvára hranice a zakázal aj všetky lety https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky19 hodiny dozadu
Posledná šanca! Emirates bezplatne poisťujú už len tento týždeň. Nové poistenie je štedrejšie https://t.co/p2HgumuMD8 #letenky20 hodiny dozadu
Cestovanie do Nórska: treba test, avšak platí aj 10-dňová karanténa https://t.co/yPp5zT22iZ #novinky20 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore