Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

10 dôvodov, prečo musíte ísť na Tahiti aspoň raz v živote + letenky v TOP sezóne s Air France za 1199€

10 dôvodov, prečo musíte ísť na Tahiti aspoň raz v živote + letenky v TOP sezóne s Air France za 1199€

Tahiti je tropická idyla v strede Tichého oceána. Keď pomyslíme na Francúzsku Polynéziu, väčšina z nás si predstaví gýčové pláže so sychravo bielym pieskom a drevené domčeky na vode s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi. A pohľadnicová predstava je sčasti aj pravdivá, ak existuje na svete niečo ako ozajstný raj, hľadať by sme ho mali práve tu.

Reklama

Čo však ale mnohí cestovatelia nevedia, je to, že Tahiti nie je destinácia nekonečných bielych pláží, no práve naopak, jeho pobrežie je zväčša čierne. Tahiti je srdcom Francúzskej Polynézie, kde sa mixujú kultúry okolitých ostrovov, a ktoré sa stretávajú v usmievavom hlavnom meste Papeete.

Letenky na Tahiti s Air France

1.Bungalovy nad vodou

Zobúdzate sa v drevenej vile nad lagúnou a na raňajkách sa vám s vlasmi pohráva tropický vetrík vanúci od mora. Vysnený zážitok, po ktorom túžime všetci. Ceny domčekov v sezóne začínajú na 800 dolároch za noc, ak rezervujete mimo sezóny (november-apríl), za noc zaplatíte približne 600 dolárov.

Ubytovanie v exkluzívnom hoteli Le Meridien Tahiti rezervujete od 1600 eur pre dve osoby. Ak cenu rozpočítame na noci, za izbu za deň zaplatíte 177 eur. Za krásny trojhviezdičkový hotel zaplatíte 428 eur.

Tahiti

2.Potápanie

Je ťažké uveriť, ale ostrovy Francúzskej Polynézie sú rovnako krásne pod morom ako nad ňou. Ak je pre vás šnorchlovanie a klasické potápanie to pravé orechové, Tahiti a jeho okolie sú azda najlepším miestom pre tento šport. Ak ste v tomto športe nováčik, začnite na ostrove Rangiroa, ktorý je podľa mnohých najlepším miestom na zemi pre šnorchlovanie aj potápanie.

Tahiti

3.Podmorský svet

Všetky zo 118 ostrovov a atolov Francúzskej Polynézie sú objímané unikátnym podmorským svetom. V tesnej blízkosti brehov žije viac ako 800 druhov rýb, ktoré sa schovávajú v koralových útesoch iba pár metrov od pláže. Pod hladinou hľadajte potopené lode, azúrové lagúny, delfíny aj manty obrovské.

Tahiti

4.Kraul medzi žralokmi

Idea, vliezť do mora tam, kde nájdete najviac žralokov, zaplávať si s nimi a nakŕmiť ich, vznikla na neďalekej Bora Bora. Dnes je plávanie so žralokmi jeden z najextravagantnejších zážitkov, aké ponúkajú lokálne cestovné kancelárie v Južnom Pacifiku. Za poldňový výlet zaplatíte približne 70 eur – a vo vode, samozrejme, nie ste sami, plávanie so žralokmi je povolené iba so skúseným potápačom.

Tahiti

5.Perly Pacifiku

Magnetky sú na Tahiti o čosi menej populárne ako v iných kútoch sveta. Z raja v strede Tichého oceánu si turisti zvyčajne domov prinesú chýrne čierne perly – klenoty Južného Pacifiku. Cena „obyčajnej“ perly začína na 100 dolároch, za tie najkrajšie zaplatíte až 10 000 dolárov.

Tahiti

6.Polynézska kultúra

Polynézska kultúra je pestrofarebný mix rôznych zvykov a tradícií rozličných regiónov Južného Pacifiku. Významné postavenie majú v miestnej kultúre tetovania, ktoré sú typické pre všetky ostrovy v regióne. Vytvárajú sa hlbokými rezmi do kože, ktoré sú naplnené čiernym farbivom získaným napríklad spaľovaním chrobákov. Výrečnými črtami polynézskej kultúry sú aj lokálne tance s ohnivými kruhmi, legendy, mýty aj mágia. Ak ste už kúpili letenky na Tahiti, nezabudnite pozrieť lištu kultúrnych udalostí počas dovolenky.

Tahiti

7.Pozorovanie veľrýb

Ak cestujete do Francúzskej Polynézie v mesiacoch júl až november, určite si naplánujte výlet na pozorovanie veľrýb. Ideálnym miestom na túto aktivitu je napríklad súostrovie Tupua´i aj ostrovy Rapa Iti a Marotiri. Organizované plavby vyrážajú aj z prístavov na Tahiti a Bora Bora – cena je približne 100 dolárov.

Tahiti

8.Horská turistika

Áno, keď človek pomyslí na Tahiti, ihneď ho napadnú pláže, palmy a oceán široko-ďaleko navôkol. Najväčšej časti ostrova však dominujú hory, a zo všetkých je najviac populárny Mount Aorai – tretí najvyšší vrch Tahiti. K špice vo výške 2066 metrov vedie cesta, ktorú miestni nazývajú aj „prechodom k diablovmu vrchu.“ Cesta na vrchol je náročná a vraj každý jeden krôčik môže byť váš posledný, so skúseným sprievodcom a štipkou odvahy sa ale ničoho nemusíte báť a odmenou za vašu statočnosť je výhľad z vtáčej perspektívy na ostrove na konci sveta.

Tahiti

9.Láska Gauguina aj Štefánika

Gauguin bol velikánom postimpresionizmu a popredným drevorytcom. Narodil sa v Paríži a posledné roky života prežil na Markézskych ostrovoch. Francúzska Polynézia sa stala jeho inšpiráciou, odcestoval na Tahiti, ktoré vo svojich dielach zobrazil ako raj nepoškvrnený civilizáciou. Ak ste na Tahiti, múzeum Gauguina určite nevynechajte. Na Tahiti istý čas strávil aj generál Milan Rastislav Štefánik – založil tu observatórium, dnes na ostrove nájdete jeho pamätník, ktorý bol slávnostne odhalený v roku 1994.

Tahiti

10.Bora Bora

O Francúzskej Polynézii môžeme pokojne tvrdiť, že je najkrajším miestom našej planéty. Prekrásne pláže striedajú veľhory v srdci ostrovov a vytvárajú svojrázny kontrast s okolím, s akým nikde inde neprídete do kontaktu. Na Tahiti zlú fotografiu neurobíte, a o Bora Bora to platí dupľom. Exkluzívne letovisko politikov, miliardárov a monarchov je len na skok – loďou pár hodín a dolárov, lietadlom iba päťdesiat minút a 300 dolárov. Bora Bora nie je lacná, už dávno ale neplatí, že si ju môžu dovoliť iba tí najmajetnejší.

Tahiti

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (34 votes)
Komentáre
Hore