Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Zaujímavé kaviarne vo svete, ktoré ti ponúknu viac ako len kávu-koncept

Zaujímavé kaviarne vo svete, ktoré ti ponúknu viac ako len kávu-koncept

Trend vyšperkovaných kaviarní pomaly prichádza aj do našich končín. Zatiaľ čo vo svetových metropolách nájdeš tieto podniky na každom rohu, u nás je to skôr výnimkou. Ružové kaviarne s nádhernými dekoráciami nájdeš už takmer v každom meste. Dnes ti ale ukážem kaviarne, ktoré okrem kávy ponúkaju o čosi viac.

Reklama

Kaviarne so zvieratkami

O mačacích kaviarniach si už určite počul, avšak vo svete sa vieš v kaviarni pomaznať aj s inými zvieratkami ako s mačkami. V Tokyu sa napríklad môžeš pohrať s malými prasiatkami v kaviarni Mini Pig Café, v Kyote je otvorená zas kaviareň s 12 mopsami- Pug café.

Zaspomínaj si na detské časy

Fenomén v podobe seriálu Pokémon pohltil niekoľko generácií. Pamätajú si ich nie len naši rodičia, ale taktiež aj my, či naši mladší súrodenci. V Tokyu je prevádzka The Pokémon Café, ktorá ponúka pokrmy v nádherných prevedeniach. Síce trošku gýč, ale pre Japonsko nič nové.

Mačacia kaviareň celkom inak

Pre milovníkov mačky Hello Kitty je vo svete hneď niekoľko prevádzok s touto mačacou tématikou. Opäť sa môžeš okrem ružového interiéru tešiť na pokrmy v tvare tejto postavičky. Prevádzky Hello Kitty vieš navštíviť v San Jose, Manile, či Šhangaji.

Máš chuť na dúhu?

Pri ružovej ešte ostaneme. Kde inde ako v Ázií by si vedel nájsť podnik s názvom Unicorn Café? Tento krát sa o to postaral Bangkok, kde môžeš navštíviť túto záplavu dúhy.

Cartoon kaviareň

V Južnej Kórei zvolili trochu menej infantilný smer, otvorili kaviareň v ktorej sa budeš cítiť ako vo svete karikatúr. Autor navrhol inteiér veľmi efektne, veď posúď sám z fotiek.

Do krajiny zázrakov

Ak by si sa chcel preniesť do Alicinej krajiny zázrakov v Tokyu je kaviareň, ktorá ma nie len tématický interiér, ale taktiež pokrmy.

Kaviareň pre fotografov

Filipínska Manila má kaviareň pre nadšencov fotografovania. Práve pre tých je prispôsobený vzhľad podniku aj exteiér. V podniku dostaneš dokonca svoju kávu v objektíve.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (8 votes)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore