Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Wizz Air plánuje lietať z Bratislavy!

Bratislavské letisko ožilo. Maďarský lowcost Wizz Air plánuje lety do dvoch nových destinácií, ktoré majú byť v ponuke od budúceho letného letového poriadku. A teraz vám prezradíme destinácie, nezľaknite sa ale! Wizz Air chce lietať z Bratislavy do Sofie a Skopje.

Reklama
Wizz Air Bratislava

Zdroj: InsectWorld/Shutterstock.com

Podľa predbežných plánov majú byť linky prevádzkované dva až trikrát týždenne, pričom viackrát k nám priletia lietadlá zo Sofie. Z Bratislavy nemáme celoročnú linku do Paríža, Amsterdamu, či Istanbulu. Prečo si teda Wizz Air myslí, že letenky do týchto destinácií predá? Viedeň patrí medzi najobľúbenejšie destinácie zo Sofie aj zo Skopje. Veľká časť pasažierov vo Viedni len prestupuje a pokračuje ďalej do svojej finálnej destinácie. Austrian Airlines má monopol na týchto linkách a Wizz Air sa dáva do pozície konkurenta, ktorý ponúkne letenky za ľudové ceny. Cestujúci pristanú v Bratislave, za letenku zaplatia možno aj o polovicu menej peňazí a do Viedne sa dostanú za necelú hodinu. Princíp je rovnaký, ako keď letíte na Stansted v Londýne. Ceny leteniek z Viedne sa veľakrát pohybujú na úrovni 250€, a práve preto sú cieľovou skupinou nových liniek najmä Bulhari, Macedónci a Rakúšania.

Podľa leteckého portálu slovakaviation.sk plánuje Wizz Air z Bratislavy aj ďalšie linky. Uvidíme, odkiaľ k nám ešte ružové airbusy priletia.

Zdroj titulnej fotografie: Patryk Kosmider/Shutterstock.com

Prečítajte si aj: 

Ryanair ohlásil novú destináciu z Bratislavy

Lietajte múdro s Pelipeckami. Náš facebook nájdete TU


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre
Hore