Nájdeš nás aj na:

Amerika

PELIPECKA: Letenky do Washingtonu za 449€ + tipy na atrakcie

PELIPECKA: Letenky do Washingtonu za 449€ + tipy na atrakcie

Parádne letenky do USA sú stále v ponuke a my dnes vyberáme Washington, mesto bez mrakodrapov avšak s množstvom zážitkov. Rezervuj letenky z Budapešti za 449€ a zaleť si začiatkom roka do hlavného mesta Spojených štátov. Letíš s American Airlines a v cene máš príručnú batožinu.

Reklama

Lacné letenky do Washingtonu

 • Odkiaľ? Z Budapešti
 • S kým? Spoločnosť American Airlines
 • Kedy? Máj – November 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPPKA pri nákupe cez mobilnú aplikáciu Pelipecky (zľava 10 eur)

Akciové letenky do Washingtonu

Prečo sa oplatí vidieť Washington?

Washington alebo Washington D.C. je hlavné mesto Spojených štátov amerických a Federálneho dištriktu Kolumbia. Ak ste sa teda niekedy pozastavili nad skratkou D.C., ide o pôvodnú verziu – District of Columbia. Svoje meno toto mesto zdedilo po Georgeovi Washingtonovi, vojnovom vodcovi Americkej revolúcie a prvom prezidentovi Spojených štátov.

Nájdete tu množstvo budov verejných inštitúcií a administratívnych centier. Čo tu však budete hľadať márne, sú mrakodrapy. Vo Washingtone je totiž zakázané, aby bola nejaká budova v rámci mesta vyššia ako budova Monument. Prinášame tipy ako si spraviť dokonalý deň vo Washingtone:

Výživné ráno začína raňajkami v Eastern Markete

Začnite svoj deň naplno a chutne. Nasadnite do metra a nechajte sa odviezť do Eastern Marketu, najstaršieho a nepretržite prevádzkovaného trhu s čerstvými potravinami. Ak máte chuť na poriadnu dávku palaciniek, zvoľte si Market Lunch, známy svojimi pohánkovými variáciami s čučoriedkami. Strávte zvyšok svojho nevšedného rána v národnom parku National Hall, nadýchajte sa čerstvého vzduchu.

deň vo Washingtone

Vyberte si svoje múzeum, mnohé sú zadarmo

Váš deň môže pokračovať v Národnom múzeu americkej histórie, kde nájdete fascinujúcu exhibíciu amerických prezidentov. Nezabudnuteľným zážitkom pre vás môže byť i najväčšia zbierka historických lietadiel a kozmických lodí na svete, v múzeu National Air and Space Museum.

Množstvo múzeí vo Washingtone je zadarmo, preto ak volíte cestu vidieť viac, minúť menej, pozrite si dopredu ceny vstupov múzeí. Zadarmo navštívte African American Civil War Memorial and Museum, National Museum of Women in the Arts a množstvo ďalších. Pozrite sa do najznámejšej budovy v meste.

Dajte si rande s Kapitolom

Kapitol je postavený v neoklasicistickom štýle a je centrom federálnych zákonodarných orgánov. Jeho základy boli položené už v 18. storočí. V roku 1812 ho Briti čiastočne vypálili, čo viedlo k ďalším rokom rekonštrukcie. Prehliadka budovy je zdarma a zaberie vám približne hodinu vášho dvadsaťštyrihodinového výletu. Kvôli obľúbenosti je však potrebné si urobiť rezerváciu dopredu.

King Kong na Washingtonskom monumente

Poznáte ten hrozivý obrázok obrovskej čiernej opice na vysokej veži? Presne to máte možnosť vidieť, žiaľ, už bez King Konga. Do roku 1889 bol Washingtonský monument najvyššou stavbou na svete, kedy ho prekonala výška Eiffelovej veže. Aj napriek tomu vás to neukráti o dych berúci zážitok, rozložený v jeho 169 metroch.

Nový rozmer mu môže dodať i Lincoln Memorial Reflecting Pool. Je to najrozľahlejší zrkadliaci bazén vo Washingtone, ktorý odráža Washingtonský monument, či Lincolnov pamätník. 16. prezident USA Abraham Lincoln, vás nepochybne rád privíta pri svojich nohách. V nadrozmernej veľkosti v mramore okupuje svoje čestné miesto už takmer celé storočie.

washington monument

Čas na obed vo štvrti Penn Quarter

V tomto bode vás už pravdepodobne prepadne poriadny hlad. Skúste si to namieriť do štvrte Penn Quarter, kde nájdete množstvo zaujímavých reštaurácií. Vyskúšajte napríklad podnik Jaleo, ktorý je populárny svojimi španielskymi tapas, alebo zájdite do Oyamel, ktorý vám ponúka dobré mexické jedlo a množstvo špecialít.

Po obede sa vyberte sa menšiu prechádzku po 14th Street. Nájdete na nej veľa zaujímavých a módnych butikov či obchodov, ktoré nenájdete nikde inde v meste. Napríklad taký Miss Pixie´s ponúka kolekciu retro nábytku, alebo Redeem, kde objavíte produkty súčasných dizajnérov.

Večer si rezervujte na zábavu v klube

K večeru si zájdite do Kennedy center. Je to výborné miesto, kde stráviť posledné hodiny dňa. Pozrite si program a vyberte si tú svoju šálku čaju. Osviežte sa kultúrnym zážitkom – dobrou hudbou, prípadne baletom. Ak máte chuť skôr na divoký pohárik miešaného drinku, navštívte napríklad H Street Country Club.

Zahrajte si mini-golf s tequillou v ruke a zažite s miestnymi kopec zábavy. Ide práve o ten dobrý pocit, ktorý by ste po celom dni, strávenom vo Washingtone, ale vlastne kdekoľvek na svete, mali mať.

washington night

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.8/5 - (6 votes)
Komentáre

Viki je blogerka, umelkyňa, milovníčka čerstvého vzduchu a pocitov nekonečna. Na Pelipecky prispieva už od roku 2016 a stretnúť ju môžete najmä v Berlíne, kde sa rozhodla žiť a študovať.

Hore