Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Lowcost Volotea ohlásil plány na leto: pridá 40 nových liniek!

Lowcost Volotea ohlásil plány na leto: pridá 40 nových liniek!

Napriek tomu, že mnoho aeroliniek bojuje o prežitie, niektoré sa tvária, ako keby sa ich koronakríza netýkala. Skvelým príkladom je Wizz Air a jeho nová základňa v Abu Dhabi a potom je tu ešte Volotea. Španielska lowcostová letecká spoločnosť sa tento rok pokúsi o ďalšiu expanziu a rozširovanie leteckej siete v rámci Európy.

Reklama

Dopravca s oficiálnym sídlom v španielskom Castrillóne predstavil lety do ďalších európskych miest. Celkovo ohlásil 40 nových trás do Francúzska, Talianska, Španielska a Grécka. Jeho cieľom je tiež kompletne reštartovať prevádzku do 16. júna. Do roku 2020 plánuje letecká spoločnosť pridať do svojej flotily šesť nových lietadiel a pridať celkom 62 nových trás.

Letecká spoločnosť bude tiež otvárať trasy na letiská, ktoré predtým neobsluhovala, vrátane parížskeho Beauvais vo Francúzsku, Santiago de Compostela a Granady v Španielsku a Bologne v Taliansku.

Z 40 nových trás je 15 do Francúzska. Ďalších 15 spojení pribudne v Španielsku, osem v Taliansku a dve v Grécku. Obidve nové trasy v Grécku spoja Atény s Korfu a Santorini so Solúnom. Vo vyhlásení leteckej spoločnosti sa okrem uvedenia nových trás uvádza, že na existujúcich trasách „zhustí frekvenciu letov medzi pevninou a ostrovmi“.

Španielsky dopravca tiež tvrdí, že päť nových trás v Španielsku je exkluzívnych a neoperuje ich žiadna iná konkurenčná spoločnosť na ich úrovni.

Medzi plány Volotey v Španielsku patrí zdvojnásobenie počtu domácich trás a zlepšenie prepojení s Baleárskymi a Kanárskymi ostrovmi (pozn. redakcie: WOW!). Volotea tiež plánuje priviesť druhé lietadlo do základní v mestách Asturias a Bilbao.

Francúzska expanzia leteckej spoločnosti je veľmi podobná španielskym plánom. Letecká spoločnosť pridá 15 nových trás, z ktorých päť je exkluzívnych. Bude tiež spájať Korziku s pevninou.

Volotea lieta z Viedne do 2 európskych miest: Nantes a Bilbao. Nové masívnejšie spojenia vo Francúzsku či Španielsku umožnia aj Slovákom výborne a lacno kombinovať destinácie práve cez tieto dve metropoly.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky1 deň dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy1 deň dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky1 deň dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky1 deň dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY1 deň dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky1 deň dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky1 deň dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore