Nájdeš nás aj na:

Ázia

Emiráty z Viedne od 230€! Leť s Air Arabia (+reportáž)

Emiráty z Viedne od 230€! Leť s Air Arabia (+reportáž)

Nízkonákladová letecká spoločnosť Air Arabia otvorila novú linku na Blízky východ. Destinácia je naozaj zaujímavá – je ňou Sharjah, tretí najväčší emirát Spojených arabských emirátov. Priama linka z Viedne lieta od decembra 2019 každý deň a my sme pohľadali najlepšie termíny za teba. Spiatočnú letenku rezervuješ už od 230€ a kompletnú dovolenku od 389€.

Reklama

Prečo letieť do Sharjah?

Sharjah sa nachádza na pobreží Perzského a Ománskeho zálivu, severovýchodne od Abú Dhabí a blízko od obľúbeného Dubaja. Sharjah je kultúrne centrum arabského sveta, v hlavnom meste sa nachádza až dvadsať múzeí. Emirát je známy aj pre ideálne podmienky na vodné športy. Pobrežie je plné krásnych lagún a zátok.

Čo bolo kedysi nedostupnou exotikou, máte teraz úplne na skok. Aktuálne uvádzacie ceny sú fantastické, preto sa rozhodne oplatí ponuku využiť bez ohľadu na to, do ktorého emirátu máte namierené.

Najlacnejšie termíny

Našli sme ti výborný termín koncom februára a začiatkom marca.

Nezabudni použiť náš zľavový kód PECKYFEB10 a máš to o 10€ lacnejšie.

25. február – 3. marec (týždeň):

Chceš letieť inokedy? Skúš náš vyhľadávač. Najlacnejšie termíny vychádzajú s odletom do Emirátov v utorok:

Ako to vyzerá na palube?

Letecká spoločnosť nás príjemne prekvapila. Čistá a uprataná paluba a príjemný personál spríjemnili celý zážitok. Celá kabína je vyskladaná zo sedadiel ekonomickej triedy, no netreba sa báť! Najväčším strašiakom pre ľudí pri cestovaní lietadlom býva častokrát osobný priestor. Napriek tomu, že ide o lowcost let, priestor na nohy aj rozostupy medzi sedačkami sú väčšie ako pri väčšine nízkonákladových letov. Rozostupy medzi sedačkami sú až 82 cm, čo je porovnateľné s rozostupom v ekonomickej triede na palube lietadiel Qatar Airways!

Čo sa týka občerstvenia, to síce v základnej cene letenky nie je, je však možné si dopredu zvoliť vyššiu tarifnú triedu a hneď pri zakúpení letenky si priplatiť za teplé jedlo a fľašu vody.

Jedlo a pitie sa, samozrejme, podáva aj na palube priamo počas letu za poplatok. Výber jedál a nápojov je pritom naozaj veľký a ceny prijateľné. Menu si môžete dokonca naštudovať aj online pred cestou.

Cena nápojov sa pohybuje okolo 2 dolárov, teplé jedlo stojí približne 7 dolárov. Platiť sa dá nielen kartou, ale aj dolármi, eurami a emirátskymi dirhamami.

Let z Viedne do Sharjah trvá približne 6 hodín. Na cestu si nezabudnite pribaliť vlastný notebook či ipad, monitory na každom sedadle nenájdete. Letecká spoločnosť má však k dispozícii vlastný „entertainment service“. Po vzlietnutí stačí prepnúť zariadenie do letového režimu, vybrať wifi SkyTime a vybrať si film, seriál či hudbu z ponuky. Niečo podobné sme si skúsili aj s Turkish Airlines na ceste z Košíc do Istanbulu.

Air Arabia je pripravená aj na prípad, ak si zabudnete vlastné slúchadlá. Na palube sa dajú dokúpiť za dva doláre.

Exotická dovolenka 3v1

Letisko Sharjah je vhodné na pobyty v samotnom emiráte Sharjah ale aj okolitých emirátoch. Obľúbené sú najmä emiráty Ras Al Khaimah aj Dubaj, vzdialené od seba len niekoľko desiatok kilometrov. Exotickú dovolenku si vďaka veľmi výhodným cenám možno zakúpiť za bezkonkurenčné ceny.

Veľmi lacné letenky do Dubaja

Zo Sharjah je to všade blízko

Je tretím najväčším emirátom, má 1,1 milióna obyvateľov a susedí s megalomanským Dubajom. Tak možno v skratke charakterizovať Sharjah (čítaj Šardžá). Prečo sa tam oplatí letieť? Čaká vás nádherné miesto, ktoré roky stojí v tieni neďalekého Dubaja. Ten je vzdialený od Sharjahu len pár minút autom a okrem toho môžete navštíviť aj obľúbený najsevernejší emirát Rás al-Chajmá.

Poďme si teda Sharjah priblížiť. My vás na suchu nenecháme a prípájame aj akciové letenky, lebo z letiska Sharjah je to len kúsok do Dubaja a Rás al-Chajmá. Plus pripájame tipy, kam zbehnúť na drink.

Dve pobrežia

Zatiaľ, čo ostatné emiráty majú len jedno, emirát Sharjah má ako jediný pobrežie v Perzskom aj Ománskom zálive.

Kultúrne centrum arabského sveta

Mesto Shajrah je hlavným mestom emirátu Sharjah a je nesmierne bohaté na návštevy múzeí najrôznejšieho typu. Medzi obľúbené patria napríklad Múzeum islamskej civilizácie, Múzeum prírodnej histórie a botaniky, Múzeum kultúrneho dedičstva, Kaligrafické múzeum a mnohé iné. Nájdete ich tu až dvadsať!

Striktné pravidlá

Sharjah považujú za najkonzervatívnejší a najprísnejší emirát. Zákon tu určuje čo si smiete a nesmiete obliecť a prijatý bol už v roku 2001. Od tej doby sa veľmi prísne kontroluje jeho dodržiavanie a platí rovnako pre domácich, aj pre turistov.

Na verejnosti, vo verejných budovách, ale aj v obchodných centrách, je mužom zakázané nosiť krátke šortky a odhalenú hruď a ramená. Ženy majú zakázané nosiť oblečenie, ktoré odhaľuje ramená, hornú časť rúk, brucho, chrbát a kolená. Navyše je zakázané aj také oblečenie, ktoré príliš podčiarkuje postavu. Kto sa nechce odhaľovať, tomu sa tu veru bude páčiť!

Na druhej strane, väčšina hotelových rezortov uplatňuje na pravidlá obliekania sa výnimku – takže v areáli hotela sa môžete obliekať tak, ako vám to je príjemné.

Ideálne podmienky na vodné športy

V emiráte Sharjah možno nájsť ideálne podmienky pre vodné športy. Pobrežie je plné krásnych lagún, zátok, prístavov s ideálnym vetrom pre surfovanie, vodné lyžovanie a ďalšie športy. Mimoriadne obľúbené je šnorchlovanie a potápanie.

Dovolenka bez alkoholu? Nie tak celkom

Predovšetkým je potrebné povedať, že striktné pravidlá emirtátu často končia za bránami luxusných hotelových rezortov. Platí to v prípade oblečenia, ale aj v prípade striktného zákazu konzumácie alkoholu. V bare v 5* hoteli Fairmont Ajman si alkohol môžete dopriať bez problémov. A komu je to málo, môže nasadnúť do taxi a vyraziť na nočný zaťah do Dubaja, kam je to asi dvadsať minút jazdy autom.

Dve dovolenky v jednom

Ako už sme spomenuli vyššie, dovolenku v Sharjahu možno veľmi príjemne spojiť aj s návštevou Dubaja, ktorý je skutočne veľmi blízko.

Komentáre

Rada cestuje a potom všetkým neprimerane dlho a stále dokola rozpráva zážitky z ciest. A ešte ľúbi životné príbehy. Taká je naša Lucka, ktorá precestovala skoro celú Južnú Ameriku a po rokoch sa vrátila späť na Slovensko.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky16 minút dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky18 minút dozadu
12 tatranských hotelov, ktoré sú láska na prvý pohľad https://t.co/fAK2z21DFR #dovolenky2 dni dozadu
Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky3 dni dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky3 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky3 dni dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy3 dni dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky3 dni dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky3 dni dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore