Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Takto magicky vyzerajú vianočné trhy v Prahe

Najväčšie vianočné trhy Českej republiky otvorili svoje brány aj tento rok. Už štrnásty krát! Preto keď sa v predvianočnom čase vydáte do Prahy, bol by hriech nenavštíviť Staromestské a Václavské námestie. Ak toto miesto milujete rovnako ako my, vianočnú atmosféru Prahy si budete neskutočne užívať.

Reklama

vianocne-trhy-v-prahe

Odmenou vám budú famózne jedlo, tradičný program a množstvo milých ľudí pokope. Nie nadarmo tieto trhy pred rokom takmer vyhrali súťaž najlepšie vianočné trhy na svete.

jedlo-vianocne-trhy-v-prahe

Pražské Adventné trhy patria medzi najvyhľadávanejšie v Európe. Nájdete tu tradičné vianočné mestečko s typickým domčekmi a červenými strechami. A nemusíte sa báť, že ich nestihnete – sú otvorené každý deň od 10 do 22. hodiny a niektoré stánky s občerstvením majú povolenie byť otvorené až do polnoci.

karluv-most-praha

Čo by to boli za vianočné trhy bez poriadneho stromčeka, však? Na Staromestskom námestí nájdete krásne vysvietený 20-metrový rozsvietený stromček.

orloj-vianocne-trhy

Adventné trhy sú v Prahe otvorené dlhšie ako v iných európskych mestách. Na Staromestskom námestí ich otvoria sobotu 2.12. a potrvajú až do sviatku Troch Kráľov (6.1.2018). Podobne sú na tom aj trhy na „Václaváku“, výnimkou sú trhy na Pražskom hrade, ktoré sú otvorené už od 24.11.

nakupy-v-prahe

Trhy na „Václaváku“ sú o niečo menšie, ale určite sa nedajú zahanbiť. Nájdete tu okolo 60 stánkov, o niečo menší stromček, no krásne nasvietené námestie s výbornou atmosférou.

vaclavske-namestie-sneh

vaclavske-namestie-vianoce

Ešte jeden veľmi príjemný bonus. Ceny niektorých jedál a nápojov sú lacnejšie ako na trhoch v Bratislave. Za varené vínko dáte 45 českých korún a za trdelník napríklad 50 korún.

trdelnik-vianocne-trhy

karluv-most-2

Adventné pobyty od 49 eur

Prejsť na ponuku

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Slovak Lines obnovuje medzinárodnú dopravu do Viedne aj Budapešti https://t.co/EhaiPUBVja #novinky6 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 2 noci v luxusnom Grandhotel Praha s raňajkami a lanovkou za 69€ https://t.co/e6VkERK1sJ #dovolenky9 hodín dozadu
Mesto Duchov „Bodie“ – vitajte na Divokom Západe https://t.co/ag0ugQ4rwQ #cestopisy12 hodín dozadu
Zaujímavosti zo sveta – Bojisko, kde je vojna “hrou” https://t.co/YGmuVkbdiU12 hodín dozadu
Tipy na darčeky spojené s fotografiou. Inšpirujte sa a darujte spomienky https://t.co/6HHBkcwvbv #tipy13 hodín dozadu
Hranice s Českom, Maďarskom a Rakúskom sú otvorené https://t.co/3U1gJxGJ5I14 hodín dozadu
Emirates obnovujú ďalšie spojenia. Medzi nimi aj Viedeň https://t.co/D7hlaVLCDV #novinky14 hodín dozadu
Austrian Airlines čoskoro opäť štartuje. Kam poletí? https://t.co/dCgScN5R4y #novinky14 hodín dozadu
Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy1 deň dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore