Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Takto magicky vyzerajú vianočné trhy v Prahe

Najväčšie vianočné trhy Českej republiky otvorili svoje brány aj tento rok. Už štrnásty krát! Preto keď sa v predvianočnom čase vydáte do Prahy, bol by hriech nenavštíviť Staromestské a Václavské námestie. Ak toto miesto milujete rovnako ako my, vianočnú atmosféru Prahy si budete neskutočne užívať.

Reklama

vianocne-trhy-v-prahe

Odmenou vám budú famózne jedlo, tradičný program a množstvo milých ľudí pokope. Nie nadarmo tieto trhy pred rokom takmer vyhrali súťaž najlepšie vianočné trhy na svete.

jedlo-vianocne-trhy-v-prahe

Pražské Adventné trhy patria medzi najvyhľadávanejšie v Európe. Nájdete tu tradičné vianočné mestečko s typickým domčekmi a červenými strechami. A nemusíte sa báť, že ich nestihnete – sú otvorené každý deň od 10 do 22. hodiny a niektoré stánky s občerstvením majú povolenie byť otvorené až do polnoci.

karluv-most-praha

Čo by to boli za vianočné trhy bez poriadneho stromčeka, však? Na Staromestskom námestí nájdete krásne vysvietený 20-metrový rozsvietený stromček.

orloj-vianocne-trhy

Adventné trhy sú v Prahe otvorené dlhšie ako v iných európskych mestách. Na Staromestskom námestí ich otvoria sobotu 2.12. a potrvajú až do sviatku Troch Kráľov (6.1.2018). Podobne sú na tom aj trhy na „Václaváku“, výnimkou sú trhy na Pražskom hrade, ktoré sú otvorené už od 24.11.

nakupy-v-prahe

Trhy na „Václaváku“ sú o niečo menšie, ale určite sa nedajú zahanbiť. Nájdete tu okolo 60 stánkov, o niečo menší stromček, no krásne nasvietené námestie s výbornou atmosférou.

vaclavske-namestie-sneh

vaclavske-namestie-vianoce

Ešte jeden veľmi príjemný bonus. Ceny niektorých jedál a nápojov sú lacnejšie ako na trhoch v Bratislave. Za varené vínko dáte 45 českých korún a za trdelník napríklad 50 korún.

trdelnik-vianocne-trhy

karluv-most-2

Adventné pobyty od 49 eur

[otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/pobyty/kategoria/134/?utm_source=article&utm_medium=pelipecky&utm_campaign=deals-xmas-29-11-2017&utm_content=link“ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“middle“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]Prejsť na ponuku[/otw_shortcode_button]


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore