Nájdeš nás aj na:

Európa

Výpredaj pre milovníkov Talianska: Rezervuj letenky od 13€!

Výpredaj pre milovníkov Talianska: Rezervuj letenky od 13€!

Taliansko už máš prechodené krížom-krážom, no aj tak sa hocikedy rád(a) vrátiš alebo naopak, si taliansky nováčik a rád by si sa tam konečne pozrel(a)? Tento výpredaj je pre všetkých! Ceny leteniek začínajú už na sume od 13 eur spiatočne so skutočne veľkým výberom termínov. Vybrali sme pre teba 10 destinácií v Taliansku, kam by sme sa okamžite vybrali aj my, a ešte k tomu za skvelú cenu.

Reklama

Taliansko od 1. júna ruší vstupné obmedzenia: cestujeme sem ako pred pandémiou

Vybrali sme pre teba ukážku 10 peckových leteniek:

Akciové letenky do Talianska

Celý výpredaj leteniek do Talianska

taliansko

Nezabudni na poistenie

Poistenie STORNO najnovšie pokrýva v prípade pozitívneho RT-PCR testu na COVID pred cestou 80% stornopoplatkov. Taktiež sú v tomto poistení zahrnuté náklady na zmenu spiatočnej cesty v prípade ochorenia v destinácií. Poistenie ISTOTA potom zahŕňa obe spomínané situácie a pridáva aj liečebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinácií. Poistenie je platné pre všetky krajiny sveta a to bez ohľadu na farbu v cestovateľskom semafore resp. ich epidemiologickú situáciu.

Rezervuj Turín od 13€

Turín je ešte stále často podceňované mesto, do ktorého ani zďaleka neprúdi toľko turistov ako do Milána, Benátok či Ríma. To však môžeš využiť vo svoj prospech a užiť si v skutočnosti charizmatický taliansky Paríž, ako ho mnohí nazývajú, v pohodovom tempe. Čaká ťa krásna architektúra, krásne výhľady, veľa čokolády a skvelej kávy.

turin

Rezervuj Miláno od 21€

Mesto, v ktorom sa snúbi to najlepšie zo sveta dizajnu a módy a miesto, kde si každý príde na to svoje. Tak možno charakterizovať Miláno. Či už miluješ výpredaje v obchodoch, famóznu taliansku kuchyňu, európsku históriu a umenie, alebo si fanúšikom futbalu. S touto letenkou budeš mať všetko z toho na dosah, stačí si len vybrať správny termín.

milano

Rezervuj Bolognu od 25€

Dúšok horúcej kávy a croissant nie sú len francúzske raňajky, ale aj tie bolognské? Viete ako si predstavujem výlet do Bologne ja? Takto – skryť sa pod oblúkovitými arkádami pred toskánskym slnkom s už spomínaným chrumkavým croissantom, alebo si v parku Giardini Margherita ovlažiť nohy v jazerePrezerať si tretky na námestí Piazza Maggiore a nechať sa presvedčiť obchodníkmi na malý nákup darčekov pre milého či pre sestru. Vyhradiť si deň špeciálne pre kostoly a zapozerať sa do fresiek a malieb starých stovky rokov. A potom ochutnať všetko to dobré talianske jedlo. Bologna má čo ponúknuť, veď je staršia ako Ježiš Kristus!

bologna

Rezervuj Janov od 27€

Najväčší morský prístav Talianska je plný protikladov. Dotýka sa vznešenosti i biedy, šumivého svetla i hlbokého šera. Táto brána k riviére v sebe nesie architektonické dedičstvo, rozprávajúc o svojej bývalej sláve. Najjasnejšia janovská republika, známa i ako Ligúrska republika, vládla v 12. a 13. storočí stredomorským vlnám a história tu naplno dýcha v bludisku krútiacich sa úzkych uličiek (caruggi) starého mesta. Janov, hlavné mesto regiónu Ligúria, je najzápadnejším pobrežným mestom krajiny.

janov

Rezervuj Brindisi od 32€

Brindisi je pobrežným mestom regiónu Puglia. Nachádza sa tu najznámejší prístav v celom regióne, peckové pláže aj úchvatné historické pamiatky. Mesto bolo kedysi koncovým bodom rímskej cesty Via Appia, po ktorej mierili legionári, ocbhodníci a pútnici do Grécka a na Blízky Východ.

brindisi

Rezervuj Bari od 36€

Bari je mesto v talianskom regióne Puglia obklopenom Jadranským morom. Región je známy mestečkami na kopcoch, po stáročia obrábanou pôdou a nekonečným pobrežím. A čím sa vyznačuje Bari? Kedysi bolo typickým robotníckym mestom s industriálnym nádychom, nenechaj sa však touto povesťou oklamať. V posledných rokoch prešli jeho kultúrne pamiatky a mnohé ošúchané zákutia renováciou, vďaka čomu dostalo novú vzrušujúcu tvár.

bari

Rezervuj Rimini od 36€

Rimini je medzi Talianmi pravdepodobne najobľúbenejšie prímorské stredisko Jadranskej riviéry. Aj vďaka takmer 20 km dlhých piesočných pláží dostalo Rimini pomenovanie Slnečná riviéra. Sem sa chodí za oddychom a za slnkom. Navyše je len na skok od krásneho mikroštátu San Marino.

rimini

Rezervuj Rím od 62€

Hlavné mesto Talianska je klasikou. Večné mesto treba jednoznačne navštíviť aspoň raz za život, vychutnať si pravú atmosféru Talianska, objavovať zákutia starovekého sveta a ukojiť všetky chuťové poháriky vynikajúcou talianskou kuchyňou. 

rim

Rezervuj Catania od 53€

Catania je starovekým prístavným mestom, ktoré sa nachádza na východnom pobreží talianskej Sicílie. Leží na úpätí Mount Etna, najvyššej aktívnej sopky v Európe. Catania získala status UNESCO pamiatky vďaka svojej bohatej histórii, kultúre a architektúre, ktorá sa pýši jednými z najlepších barokových pamiatok v celom Taliansku.

catania

Rezervuj Neapol od 54€

Neapol je tretím najväčším mestom Talianska, hlavným mestom regiónu Kampánia. Mnohí ho pokladajú za najumeleckejšie i najchutnejšie mesto Talianska. Vittorio De Sica, taliansky herec mu vo filme Neapolský záliv z roku 1954, pripísal ešte jeden prívlastok. Nazval ho zvodným. Neapol je zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO, kde sa s číslom 448 sa pýši najväčším počtom kostolov na jedno mesto.

neapol


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4.5/5 - (6 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore