Nájdeš nás aj na:
londyn

Koronavírus

Británia zavedie karanténu pre cestujúcich z Chorvátska a Rakúska

Británia zavedie karanténu pre cestujúcich z Chorvátska a Rakúska

Veľká Británia od soboty 22. augusta opäť zavedie povinnosť 14-dňovej karantény pre niektoré krajiny. Týka sa to všetkých cestujúcich z Chorvátska, Rakúska a karibského štátu Trinidad a Tobago. Zo zoznamu rizikových krajín Londýn vyškrtol Portugalsko.

Reklama

Britský minister dopravy Grant Shapps povedal, že cestujúci sa budú musieť po návrate z Chorvátska, Rakúska a Trinidadu a Tobagu izolovať po dobu 14 dní. Zmeny sa vzťahujú na kohokoľvek, kto zo spomínaných krajín dorazí do Británie od tejto soboty až do odvolania.

Medzitým škótska vláda doplnila Švajčiarsko na zoznam krajín, ktorých cestujúci si po príchode tiež vyžadujú karanténu.

Spojené kráľovstvo zaviedlo začiatkom júna povinnú 14-dňovú karanténu pre prílety zo zahraničia. Neskôr ju zrušila pre krajiny, ktoré majú priaznivú epidemiologickú situáciu – vrátane Slovenska.

Akciové lety do Británie zo Slovenska


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore