Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

5* VARU by Atmosphere: keď prepojíte maldivské tradície s luxusným rezortom

Keď sa povedia Maldivy, asi každému sa pred očami vybavia snehobiele pláže, šum mora a tropické teploty. A čo si možno predstaviť pod názvom hotelového rezortu VARU? V jazyku Dhivehi, čo je reč domorodých obyvateľov Maldív, tento výraz symbolizuje silu, odolnosť a život v hojnosti. Teraz, keď už vieme, čo znamená názov hotela, poďme sa pozrieť na fotografie. Z niektorých totiž padá sánka.

Reklama

Tento hotel budú milovať rodiny s deťmi

Novučičký rezort VARU by Atmosphere (otvorený v roku 2019) sa nachádza na okraji maldivského atolu Malé a je absolútne ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Moderný rezort VARU by Atmosphere totiž ponúka dovolenkárom špičkové prostredie na trávenie rodinnej dovolenky plnej oddychu i aktivít. Rodinky (a samozrejme aj všetci ostatní milovníci exotickej dovolenky) si môžu dopriať vodné radovánky v bazéne, na pláži či pri šnorchlovaní.

Dospelí určite ocenia možnosť oddychu formou spa a wellnessu. Jednou z najobľúbenejších aktivít je možnosť zarybárčiť si priamo pri západe slnka. Tunajšie koralové útesy sú známe pre svoj bohatý podmorský život a manty, ktoré ich považujú za svoj domov.

Napriek tomu, že Varu patrí medzi moderné rezorty, snaží sa výzorom a celkovým dojmom bližšie predstaviť taje maldivskej prírody. Tento päťhviezdičkový rezort sa skrátka pokúša predať autentický maldivský zážitok založený na tom, že počas pobytu spoznáte všetky tunajšie tradície a nahliadnete bližšie do kultúry. Samozrejme všetko v kombinácii s luxusným prevedením apartmánov a tropickou atmosférou všade navôkol.

Čo to bude? Vila, vila s bazénom alebo vodná vila?

V rezorte sa nachádza 108 víl umiestnených na bielych piesočnatých plážach či nad tyrkysovými lagúnami.

Našim tipom pre rodiny s deťmi sú určite plážové vily s bazénom. Nachádzajú sa pozdĺž pobrežia lemovaného palmami, len pár krokov od nedotknutých pláží s bielym pieskom. Oddýchnuť si možno v perfektne vybavených interiéroch s prírodnými prvkami tvorenými prevažne z dreva a kameňa, minimalistickým dizajnom s farebnými a dekoratívnymi prvkami.

Ubytovanie je celkovo rozdelené do ôsmich kategórií. Pre zamilované páry určite odporúčame vodné vily, kde majú dovolenkári absolútne súkromie a krásne apartmány so špičkovým vybavením.

Vo VARU možno nájsť celkovo štyri reštaurácie a dva bary, školu potápania, centrum pre vodné športy, kúpeľný komplex, posilňovňu, detský klub, a v ponuke sú rôzne vodné exkurzie či možnosť šnorchlovania takmer kedykoľvek.

Bohatý all inclusive a prémiové pitie

VARU Plan™ je all inclusive balíček, ktorý dovolenkárom umožní hodovať celý deň. Mimo raňajok, obedov a večerí si možno vychutnať nepretržité občerstvenie, ochutnávať prémiový alkohol, dopriať si neobmedzené množstvo koktejlov a zúčastniť sa bezplatných vodných aktivít.

Ako sa dostať do VARU by Atmosphere?

Po prílete na Maldivy sa do rezortu VARU dopravíš motorovým člnom. Je totiž len 38 kilometrov od letiska v Malé. Cesta motorovým člnom do rezortu trvá 40 minút.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore