Nájdeš nás aj na:

Letenky

Unikátna poznávačka Srí Lanky? Nechajte sa ohúriť jej krásami

Ak túžite po úniku pred chladným a sychravým počasím niekam do tepla, zapichnite prst na mape v Indickom oceáne, kúsok pod Indiou. Zažite neuveriteľnú Srí Lanku na vlastnej koži, usmievavých ľudí, fascinujúcu prírodu a chutné jedlo. Nechcete celú dovolenku preležať len na pláži? Tak potom máme pre vás skvelú správu – okrem pobytu priamo na pláži si užijete aj 4 dňovú expedíciu po ostrove. Ste zvedaví, čo vás čaká?

Reklama

Počas svojej poznávacej cesty objavíte krásne čajové plantáže,…

…vystúpite na horu Sigiriya,…

…užijete si nezabudnuteľné scenérie z vlaku,…

…aby ste sa na úplnom konci vašej dobrodružnej cesty odmenili pobytom v plážovom hoteli.

 

[otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/pobyty/kategoria/129/?utm_source=pelipecky&utm_medium=article&utm_campaign=deal_exotika_sri_lanka_26_09_2018″ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“middle“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]POZNÁVAČKA od 1 109 eur[/otw_shortcode_button]

Kompletný itinerár cesty

1.deň

Odlet z Viedne s prestupom v Moskve.

2.deň – prílet do Kolomba

Priletíte do Colomba, kde pre vás bude pripravený transfer priamo do hotela, kde pri bazéne alebo na pláži načerpáte sily na úžasnú expedíciu.

3.deň – PINNAWALA – HABARANA

Spolu so sprievodcom sa vydáte do Pinnawala Elephant Orphanage (transfer trvá cca 120 min) . Tento jedinečný zážitok, ktorý si nemôžete nechať ujsť. Pinnawala sa nachádza približne 90 km od Kolomba. Slonia farma bola založená v roku 1975, kedy sa stala útočiskom pre opustené a zranené slony. Počet slonov postupne narastal až na dnešných 65, vrátane 25 mláďat. Najlepší čas na návštevu je v čase kŕmenia od 09:15 do 09:45 a v čase kúpania od 10:00 do 11:00 a tiež od 15:00 do 16:00, kedy opatrovatelia berú slony na prechádzku k blízkej rieke. Návšteva slonej farmy Pinnawala trvá približne 90 – 120 min. Potom pokračujete do Kandy (cesta trvá cca 120 min).

4.deň – HABARANA – SIGIRIYA – KANDY

Po raňajkách odchod na výlet do starovekého mesta Sigiriya (transfer trvá cca 40 min).

Skalná pevnosť Sigiriya je súčasťou svetového dedičstva UNESCO, pochádza z 5. storočia nášho letopočtu a je označovaná za „Pevnosť v oblakoch“ a pravdepodobne sa jedná o najfantastickejší samostatný objekt na ostrove. Skala je tiež známa ako „Levia skala“, keďže pri vchode do paláca na vrchole skaly vysokej 180 metrov zvykol stáť obrovský lev. Na vrchole skaly sa nachádzajú základy kráľovského paláca, zvyšky nádrží na vodu a tiež základy ostatných stavieb a strážnych veží na okraji skaly. Na jednom zo schodísk môžete vidieť jediné známe staroveké dielo svetského maliara Sinhalu, ktoré sa zachovalo vo forme 21 fresiek dievčat v životnej veľkosti žiariacich v pôvodných farbách. Tiež by ste si nemali nechať ujsť vodné záhrady, záhrady medzi obrovskými balvanmi, fontánovú záhradu alebo jaskyne, ktoré sa nachádzajú v areáli. Výstup, prehliadka a zostup trvá približne 120 min.

Transfer do Kandy.

Kandy leží v krásnej kopcovitej krajine rovnomennej plošiny v centre Srí Lanky, obklopené prevažne čajovníkovými plantážami. Toto posvätné budhistické miesto, známe tiež ako Senkadagalapura, bolo posledným hlavným mestom kráľov Sinhala a patrí k ich najsvätejším miestam, keďže „Temple of the Sacred Tooth Relic of Lord Buddha“ – Chrám Budhovho zuba, ukrýva túto posvätnú relikviu. Chrám, postavený v 16. storočí, je dodnes významným pútnickým miestom. Samozrejme, že aj tento chrám navštívite s vašim sprievodcom. V blízkosti sú pozostatky kráľovského paláca Maha Wasala, paláca Palle Wasala, ktorý obývali blízki kráľovskej rodiny.

5.deň – KANDY – JAZDA VLAKOM NUWARA ELIYA

Po raňajkách sa presuniete na železničnú stanicu, odkiaľ sa vydáte na cestu krásnymi scenériami krajiny (približný čas cesty vlakom 3,5 hodiny).
Po dorazení do cieľa sa zrazu ocitnete na mieste, ktorý mnohí nazývajú aj „Malé Anglicko“. Mesto Nuwara Eliya je umiestnené v nádhernom prostredí hôr a dolín so zurčiacimi vodopádmi a zelenými čajovníkovými plantážami. Milujete pikniky? Viktóriin park v centre mesta si jednoducho zamilujete.

6. deň – NUWARA ELIYA – ČAJOVÉ PLANTÁŽE – PLÁŽOVÝ HOTEL

Po ceste do plážového hotela si spravíte zastávku na svetoznámych čajových plantážach a v továrni na výrobu čaju. Celá história čaju na Srí Lanke siaha do roku 1824, kedy tu bol čaj prvýkrát vysadený. Išlo vtedy o pár rastlín privezených z Číny. Verili by ste, že v roku 1873 sa z vtedajšieho Cejlónu priviezlo do Anglicka len skromných 23 libier čaju? Napríklad v roku 1996 to bolo už takmer 258 miliónov kilogramov a Srí Lanka tak patrí medzi najväčších výrobcov čaju na svete.

Pobyt v plážových hoteloch s polpenziou alebo all inclusive


9. alebo 13. deň

Transfer z hotela vo večerných hodinách. Odlet z letiska Colombo s prestupom v Moskve. Prílet do Viedne.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Hore