Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Uganda obnovuje medzinárodné lety a otvára národné parky

Uganda obnovuje medzinárodné lety a otvára národné parky

Po 6-mesačnom uzavretí kvôli pandémii sa Uganda otvára pre návštevníkov za účelom dovolenky aj biznisu. Platia však určité podmienky.

Reklama

Uganda dostala pečiatku World Travel and Tourism Council’s Safe Travels Global Safety & Hygiene, ktorá potvrdzuje, že krajina vyhovela globálne stanoveným zdravotným a hygienickým protokolom. Cestovné kancelárie, hotely a iné ubytovania dodržiavajú prísne bezpečnostné postupy súvisiace s koronavírusom.

Letisko Entebbe International Airport spustilo prevádzku medzinárodných aeroliniek a otvorené sú už aj všetky národné parky. Povinné je nosenie rúška a social distancing. Každý pasažier musí mať negatívny výsledok testu, ktorý podstúpil najneskôr 72 hodín pred príchodom do krajiny.

Povinná je tiež kontrola po príchode, ktorá zahŕňa meranie teploty a kontrolu príznakov ochorenia. Každý, kto má symptómy ochorenia COVID-19 bude prevezený do izolačného centra v nemocnici Entebbe. Ak bude takýto cestujúci následne pozitívne testovaný na COVID-19, dostane na mieste liečbu. Negatívny test musia mať aj pasažieri, ktorí z krajiny odchádzajú.

Doprava funguje s 50-percentnou kapacitou. Teplotu merajú návštevníkom aj pri sledovaní goríl, ktoré je hlavnou turistickou atrakciou. Pri tej je povinné rúško a dezinfekcia rúk.

Akciové letenky

Zdroj: Lonely Planet

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky10 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky12 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky12 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky14 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky15 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky16 hodiny dozadu
Rím čoskoro sprístupní jednu z najväčších hrobiek starovekej ríše https://t.co/4wKs3Ngizo #novinky17 hodiny dozadu
Čierna Hora otvára hranice a ruší všetky obmedzenia. Vstup možný bez karantény a testu https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky17 hodiny dozadu
Naomi Campbell je novou ambasádorkou turizmu v Keni. Nie všetci s tým súhlasia https://t.co/lpUyU6AAFy #novinky18 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 38€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky18 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore