Nájdeš nás aj na:

Afrika

Za gorilami a nádhernou prírodou. Uganda z Budapešti od 339€!

Uganda je krajinou kontrastov, ktorá ti ponúkne dokonalý africký zážitok. Je pravdou, že práve nepatrí medzi najvyhľadávanejšie destinácie, ale o to jedinečnejšia a autentickejšia tvoja cesta bude. Ak patríš medzi dobrodruhov vyhľadávajúcich menej tradičné miesta, Uganda určite splní tvoje očakávania. Rezervuj letenky z Budapešti za 339€ a začni plánovať.

Reklama

Akciové letenky do Ugandy

 • Odkiaľ? Z Budapešti s krátkym prestupom v Bruseli
 • S kým? Brussels Airlines
 • Kedy? August – október 2024
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Lacné letenky do Ugandy

Čo vidieť a zažiť v Ugande?

Táto africká krajina je hlavne o divokej prírode. Severnú časť pokrývajú savany, na ktorých sa preháňajú stáda žiráf, zebier či antilop. Na juhozápade zase narazíš na tropické pralesy, ktoré sú domovom horských goríl a šimpanzov. Malebné sú tiež políčka na svahoch sopiek a jazerá na juhu. Skrátka niet divu, že je Uganda považovaná za jeden z klenotov Afriky.

Medzi hlavné ciele patrí hlavné mesto Kampala, kde na teba popri nádherných chrámoch vykuknú aj moderné budovy.

Asi ťa neprekvapí, že tu nájdeš hneď niekoľko národných parkov. Obľúbeným miestom, kam sa turisti vydávajú na safari, je Národný park Queen Elizabeth. Na vlastné oči si tu prezrieš napríklad hrochy, krokodíly alebo levy. Svojou divokosťou sa zase preslávil Národný park Rwenzori, ktorý je dokonca zapísaný na zozname UNESCO.

Za pozornosť však stoja aj ďalšie parky, ako napríklad Národný park Murchison Falls alebo Kibale. Vyhľadávaným miestom je aj Bwindi Impenetrable Forest, kam sa chodia pozorovať už spomínané gorily.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Tereza je českou rodáčkou z Vysočiny. Miluje kopce, lesy a rozkvitnuté lúky. Možno aj preto bola vždy presvedčená, že najlepší spôsob na cestovanie je pešo. Potom, čo sa ale zoznámila so surfovaním v Portugalsku jej k srdcu prirástol aj oceán. A keď práve necestuje, vždy si rada zacvičí jogu, posedí pri táboráku alebo sa stará o svoje izbové rastliny.

Hore