Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Thajský kráľ letel z Mníchova do Bangkoku a späť kvôli večeri

Thajský kráľ letel z Mníchova do Bangkoku a späť kvôli večeri

Dnešný príbeh patrí medzi tie najabsurdnejšie, aké ste v roku 2020 videli či počuli. Thajský kráľ Maha Vajiralongkorn sa minulý týždeň postaral o poriadny rozruch a pobúril ľudí z celého sveta. Absolvoval totiž let z Mníchova do Bangkoku a späť v dĺžke 9-tisíc kilometrov, len kvôli tomu, aby aby sa zúčastnil slávnostnej večere. Odhliadnúc od toho, že tým vôbec nešetril životné prostredie pobúril Maha Vajiralongkorn ľudí aj tým, že porušil karanténu, ktorú mu nariadili pri jeho návšteve Nemecka.

Reklama

Do Bangkoku na večeru

V dnešnom svete existuje len veľmi málo ľudí, ktorí by cestovali do Bangkoku na otočku kvôli večeri, myslí si portál Simple Flying. Presne to však urobil thajský kráľ minulý týždeň kvôli jedinej večeri a následnej párty, ktorá sa konala 6. apríla pri príležitosti osláv pamätného dňa Chakri.

Zdá sa teda, že kalendár slávností kráľa Mahu Vajiralongkorna sa nezastaví ani pred pandémiou.

V súčasnosti sa Vajiralongkorna nachádza v karanténe mimo Thajska. Spolu so svojimi 20 spoločníčkami sa zdržiava v štvorhviezdičkovom hotelovom rezorte v nemeckých Alpách.

Stavil sa ešte pre ženu vo Švajčiarsku

Kráľ letel spoločnosťou Thai Airways z medzinárodného letiska v Mníchove (MUC) na letisko Suvarnabhumi (BKK) v Bangkoku, čo je vzdialenosť takmer 9-tisíc kilometrov. Tým to však nekončilo.

Necestoval sám. Kráľ sa ešte cestou do Thajska stavil vo Švajčiarsku, kde na lietadlo naskočila jedna z jeho štyroch manželiek, kráľovná Suthida, bývala letuška, ktorá odchodom zo Švajčiarska takisto hrubo porušila pravidlá karantény.

Kráľ sa na oslave pamätného dňa stretol s armádou a niektorými spolupracovníkmi a následne po večeri odletel naspäť do Mníchova, kde pokračuje vo svojej izolácii.

V Thajsku je zakázané kritizovať kráľa

Čo na to hovorí svet? Cesta thajského kráľa pobúrila Nemcov i okolité krajiny. V Thajsku je však situácia iná. Tamojšie zákony neumožňujú občanom vyjadrovať negatívne názory voči kráľovi, v opačnom prípade im hrozí troj- až pätnásťročné väzenie.

Mnohí ekologickí aktivisti vyjadrili vážne znepokojenie nad tým, že kráľ letel takmer prázdnym lietadlom. Len prednedávnom totiž všetci kritizovali aerolinky, ktoré kvôli šetreniu nákladov a udržaniu si tzv. letiskových slotov lietali aj s prádznymi lietadlami. Lietanie s niekoľkými cestujúcimi by podľa nich malo byť výsadou len výnimočných situácií ako je repatriácia, v opačnom prípade ide o zbytočné a nezmyselné plytvanie zdrojmi.

Kráľ Maha Vajiralongkorn sa k situácii nevyjadril. Zopakoval len svoje predošlé vyjadrenia o tom o dôležitosti vlády pri riešení pandémie a uviedol tiež, že informácie o koronavíruse je potrebné komunikovať efektívnejšie.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore