Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Thajský kráľ letel z Mníchova do Bangkoku a späť kvôli večeri

Thajský kráľ letel z Mníchova do Bangkoku a späť kvôli večeri

Dnešný príbeh patrí medzi tie najabsurdnejšie, aké ste v roku 2020 videli či počuli. Thajský kráľ Maha Vajiralongkorn sa minulý týždeň postaral o poriadny rozruch a pobúril ľudí z celého sveta. Absolvoval totiž let z Mníchova do Bangkoku a späť v dĺžke 9-tisíc kilometrov, len kvôli tomu, aby aby sa zúčastnil slávnostnej večere. Odhliadnúc od toho, že tým vôbec nešetril životné prostredie pobúril Maha Vajiralongkorn ľudí aj tým, že porušil karanténu, ktorú mu nariadili pri jeho návšteve Nemecka.

Reklama

Do Bangkoku na večeru

V dnešnom svete existuje len veľmi málo ľudí, ktorí by cestovali do Bangkoku na otočku kvôli večeri, myslí si portál Simple Flying. Presne to však urobil thajský kráľ minulý týždeň kvôli jedinej večeri a následnej párty, ktorá sa konala 6. apríla pri príležitosti osláv pamätného dňa Chakri.

Zdá sa teda, že kalendár slávností kráľa Mahu Vajiralongkorna sa nezastaví ani pred pandémiou.

V súčasnosti sa Vajiralongkorna nachádza v karanténe mimo Thajska. Spolu so svojimi 20 spoločníčkami sa zdržiava v štvorhviezdičkovom hotelovom rezorte v nemeckých Alpách.

Stavil sa ešte pre ženu vo Švajčiarsku

Kráľ letel spoločnosťou Thai Airways z medzinárodného letiska v Mníchove (MUC) na letisko Suvarnabhumi (BKK) v Bangkoku, čo je vzdialenosť takmer 9-tisíc kilometrov. Tým to však nekončilo.

Necestoval sám. Kráľ sa ešte cestou do Thajska stavil vo Švajčiarsku, kde na lietadlo naskočila jedna z jeho štyroch manželiek, kráľovná Suthida, bývala letuška, ktorá odchodom zo Švajčiarska takisto hrubo porušila pravidlá karantény.

Kráľ sa na oslave pamätného dňa stretol s armádou a niektorými spolupracovníkmi a následne po večeri odletel naspäť do Mníchova, kde pokračuje vo svojej izolácii.

V Thajsku je zakázané kritizovať kráľa

Čo na to hovorí svet? Cesta thajského kráľa pobúrila Nemcov i okolité krajiny. V Thajsku je však situácia iná. Tamojšie zákony neumožňujú občanom vyjadrovať negatívne názory voči kráľovi, v opačnom prípade im hrozí troj- až pätnásťročné väzenie.

Mnohí ekologickí aktivisti vyjadrili vážne znepokojenie nad tým, že kráľ letel takmer prázdnym lietadlom. Len prednedávnom totiž všetci kritizovali aerolinky, ktoré kvôli šetreniu nákladov a udržaniu si tzv. letiskových slotov lietali aj s prádznymi lietadlami. Lietanie s niekoľkými cestujúcimi by podľa nich malo byť výsadou len výnimočných situácií ako je repatriácia, v opačnom prípade ide o zbytočné a nezmyselné plytvanie zdrojmi.

Kráľ Maha Vajiralongkorn sa k situácii nevyjadril. Zopakoval len svoje predošlé vyjadrenia o tom o dôležitosti vlády pri riešení pandémie a uviedol tiež, že informácie o koronavíruse je potrebné komunikovať efektívnejšie.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lufthansa spustí novú biznis triedu na dlhé lety skôr ako plánovala. Príde už budúci rok! https://t.co/nDmM47YJmS #novinky1 hodinu dozadu
Krajiny, ktoré prijímajú zaočkovaných cestovateľov https://t.co/u6oVW6Rc0L2 hodiny dozadu
Seychely zrýchlili v očkovaní a môžu predbehnúť aj Izrael. Kolektívnu imunitu dosiahnu už v marci https://t.co/HKXb1QkOxE #letenky3 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky4 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky4 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky4 hodiny dozadu
Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky4 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Veľká noc v Egypte! Letenky, all inclusive a 5*hotel za 699€ https://t.co/rYKi2jDgti #dovolenky5 hodiny dozadu
10 tipov, ako cestovať bezpečne a zodpovedne aj počas pandémie https://t.co/OzWzYnDYsF22 hodiny dozadu
Zreštaurovali jednu z najstarších fresiek v Pompejach https://t.co/psBZ60uSOb #novinky23 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore