Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Thajský kráľ letel z Mníchova do Bangkoku a späť kvôli večeri

Thajský kráľ letel z Mníchova do Bangkoku a späť kvôli večeri

Dnešný príbeh patrí medzi tie najabsurdnejšie, aké ste v roku 2020 videli či počuli. Thajský kráľ Maha Vajiralongkorn sa minulý týždeň postaral o poriadny rozruch a pobúril ľudí z celého sveta. Absolvoval totiž let z Mníchova do Bangkoku a späť v dĺžke 9-tisíc kilometrov, len kvôli tomu, aby aby sa zúčastnil slávnostnej večere. Odhliadnúc od toho, že tým vôbec nešetril životné prostredie pobúril Maha Vajiralongkorn ľudí aj tým, že porušil karanténu, ktorú mu nariadili pri jeho návšteve Nemecka.

Reklama

Do Bangkoku na večeru

V dnešnom svete existuje len veľmi málo ľudí, ktorí by cestovali do Bangkoku na otočku kvôli večeri, myslí si portál Simple Flying. Presne to však urobil thajský kráľ minulý týždeň kvôli jedinej večeri a následnej párty, ktorá sa konala 6. apríla pri príležitosti osláv pamätného dňa Chakri.

Zdá sa teda, že kalendár slávností kráľa Mahu Vajiralongkorna sa nezastaví ani pred pandémiou.

V súčasnosti sa Vajiralongkorna nachádza v karanténe mimo Thajska. Spolu so svojimi 20 spoločníčkami sa zdržiava v štvorhviezdičkovom hotelovom rezorte v nemeckých Alpách.

Stavil sa ešte pre ženu vo Švajčiarsku

Kráľ letel spoločnosťou Thai Airways z medzinárodného letiska v Mníchove (MUC) na letisko Suvarnabhumi (BKK) v Bangkoku, čo je vzdialenosť takmer 9-tisíc kilometrov. Tým to však nekončilo.

Necestoval sám. Kráľ sa ešte cestou do Thajska stavil vo Švajčiarsku, kde na lietadlo naskočila jedna z jeho štyroch manželiek, kráľovná Suthida, bývala letuška, ktorá odchodom zo Švajčiarska takisto hrubo porušila pravidlá karantény.

Kráľ sa na oslave pamätného dňa stretol s armádou a niektorými spolupracovníkmi a následne po večeri odletel naspäť do Mníchova, kde pokračuje vo svojej izolácii.

V Thajsku je zakázané kritizovať kráľa

Čo na to hovorí svet? Cesta thajského kráľa pobúrila Nemcov i okolité krajiny. V Thajsku je však situácia iná. Tamojšie zákony neumožňujú občanom vyjadrovať negatívne názory voči kráľovi, v opačnom prípade im hrozí troj- až pätnásťročné väzenie.

Mnohí ekologickí aktivisti vyjadrili vážne znepokojenie nad tým, že kráľ letel takmer prázdnym lietadlom. Len prednedávnom totiž všetci kritizovali aerolinky, ktoré kvôli šetreniu nákladov a udržaniu si tzv. letiskových slotov lietali aj s prádznymi lietadlami. Lietanie s niekoľkými cestujúcimi by podľa nich malo byť výsadou len výnimočných situácií ako je repatriácia, v opačnom prípade ide o zbytočné a nezmyselné plytvanie zdrojmi.

Kráľ Maha Vajiralongkorn sa k situácii nevyjadril. Zopakoval len svoje predošlé vyjadrenia o tom o dôležitosti vlády pri riešení pandémie a uviedol tiež, že informácie o koronavíruse je potrebné komunikovať efektívnejšie.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky8 hodiny dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky9 hodiny dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky10 hodiny dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky11 hodiny dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky12 hodiny dozadu
Oslava 40-ky vo veľkom štýle. Kim Kardashian si prenajala megaluxusný Boeing 777 a odletela na Tahiti! https://t.co/1P7rfuE5K8 #novinky12 hodiny dozadu
Polárne medvede sa chystajú na každoročnú migráciu. Môžeš ich sledovať naživo https://t.co/p6MS6EybAt #novinky13 hodiny dozadu
Exotika bez testu a karantény. 8 krajín, ktoré sľubujú bezpečnú dovolenku https://t.co/pN4m5cNz7f #dovolenky13 hodiny dozadu
Redukcie letov na letisku Bratislava pokračujú. Nebude Londýn-Luton, ani Manchester https://t.co/P8lEOKqM6f #novinky13 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky13 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore