Nájdeš nás aj na:

Novinky

Najväčšie talianske jazero Lago di Garda má novú cyklotrasu

Najväčšie talianske jazero Lago di Garda má novú cyklotrasu

Nový spôsob ako objaviť talianske najväčšie jazero je už na ceste. A vlastne, ono je to celé na ceste. Postavili tu totiž 140-kilometrov dlhú okružnú trať pre bicykle.

Reklama

Projekt sa volá Garda by Bike (Garda na bicykli) a pracovalo sa na ňom dva roky. Oficiálne by sa cyklotrasa mala otvoriť budúci rok. Cesta bude viesť z Lombardy cez Trento, Veneto a späť. Postavená bola z už existujúcich trás aj nových častí. Garda by bike bude napojená na európsku cyklotrasu Eurovelo 7 a Eurovelo 8.

Trasa je vhodná pre každý bicykel. Bola vyrobená z drevených dosiek. Otvorený je už malebný dvojkilometrový úsek, ktorý vedie od Capo Reamol na západnom brehu jazera.

Okrem novej cyklotrasy oznámilo v júni Taliansko aj novú turistickú trasu Sentiero dei Parchi, ktorá spojí 25 národných parkov.

Zdroj: Lonely Planet


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore