Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Egypt, Jordánsko a Izrael počas jednej dovolenky. Z Bratislavy sa opäť lieta do egyptskej Taby

Egypt, Jordánsko a Izrael počas jednej dovolenky. Z Bratislavy sa opäť lieta do egyptskej Taby

Taba je malé egyptské mestečko na Sinajskom poloostrove blízko Červeného mora. Ak nie ste fanúšikom preplnených rezortov, Taba bude pre vás ideálnou destináciou. Mesto je narozdiel od iných typických letovísk veľmi pokojné, nachádza sa tu najmä veľa hotelových komplexov. Tie svojim návštevníkom ponúkajú množstvo aktivít, nudiť sa tak rozhodne nebudete. Čakajú tu na vás krásne pláže, jazda na ťavách či vodné športy. Dovolenka v Egypte nemusí znamenať len relax pri mori. Taba ponúka hneď niekoľko možností na aktívne trávenie času. V blízkosti sa nachádza Kláštor sv. Kataríny, jeden z najstarších kresťanských kláštorov na svete. Miesto sa nachádza v púšti a je kombináciou kresťanskej a moslimskej kultúry – v areáli sa nachádza aj mešita pre moslimských pútnikov.


Taba z Bratislavy, all inclusive 7 nocí od 510 € REZERVOVAŤ

Reklama
Neďaleko kláštora sa nachádza Mojžišova hora, obľúbené pútnické miesto. Podľa Biblie práve tu dostal Mojžiš Desať Božích prikázaní, ktoré sú aj v súčasnosti dôležitou súčasťou kresťanskej viery. Pri výstupe na horu vás čaká veľký test vlastnej kondičky – kým prídete k vrcholu, musíte zdolať až 3750 schodov! Keď už máte za sebou poriadny relax aj nejakú tú turistiku, dovolenka ešte stále nemusí na ani zďaleka končiť. Taba má totiž výbornú strategickú polohu – leží v blízkosti hraníc s Izraelom aj Jordánskom. Okrem objavovania okolia Taby tak môžete zažiť trochu histórie aj v okolitých krajinách a bližšie spoznať Blízky východ. Rovno tri muchy jednou ranou!

Malý Eilat aj veľký Jeruzalem

Mesto Eilat v Izraeli je od egyptskej Taby vzdialené len 10 kilometrov. Na turistov sú tu poriadne pripravení. V ponuke aktivít je historické múzeum, plavba s delfínmi v miestnom delfináriu, hudobná fontána či podvodné plavby ku koralovým útesom. Ak sa nebránite ani celodenným výletom, navštíviť môžete aj Jeruzalem. Toto najväčšie izraelské mesto stojí za návštevu odhliadnuc od toho, či ste veriaci alebo nie. Moderné mesto dýchajúce historickými príbehmi! Určite zájdite k Múru nárekov, k jednému z najznámejších symbolov Izraela a najposvätnejšiemu miestu Židov. Ročne na toto miesto prichádza množstvo pútnikov z celého sveta, aby sa tu pomodlili. Svoje modlitby na kúsku papiera zároveň nechávajú v štrbinách múru s nádejou, že sa v budúcnosti naplnia. V neposlednom rade je Izrael známy aj svojou výbornou kuchyňou. Už len pre ňu sa oplatí si sem aspoň na jeden deň odskočiť – pri návšteve ďalších pamiatok to určite jednoducho vybeháte.

Skalné mesto Petra a púšť Wadi Rum

Ak už máte za sebou Egypt aj Izrael, ešte stále vám na zozname ostáva Jordánsko. Aj to sa od egyptskej Taby nachádza len na skok. Aj v Jordánsku je čo vidieť, a stihnúť to viete počas jednej dovolenky. Povinnou zastávkou je Petra. Toto skalné mesto je zapísané na zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a od roku 2007 zaradené medzi 7 nových divov sveta. Okrem množstva turistov, ktorí si tu chodia užiť nádherné scenérie či západy slnka, toto prostredie zaujalo aj niekoľko režisérov. Natáčali sa tu filmové klasiky ako Indiana Jones či Múmia. Ďalšia zastávka pre milovníkov dobrodružstva je púšť Wadi Rum. Či už sa tu prejdete peši, na ťave alebo skúsite džíp, bude to zážitok na celý život. O organizáciu sa báť nemusíte, výlety na najznámejšie miesta ponúka mnoho turistických agentúr, ktoré všetko vybavia za vás. Pre dobrodruhov je tu aj možnosť zažiť noc priamo na púšti, rovno pod hviezdami!

Z Bratislavy priamo do Taby

Na dovolenku v Tabe vám stačí bezplatné vízum Sinai Only, ktoré platí na max. 14 dní pre oblasť Sinajského poloostrova. Pre Izrael platí na kratšie pobyty bezvízová dohoda, Jordánsko vybavíte jednoducho priamo na hraničných priechodoch. Program sme už pre vás vymysleli, a tak stačí len vyraziť! Tip na letenky: Pozrite si aj zoznam priamych letov do Egypta z Viedne aj Budapešti už od 138 eur!
Komentáre

Rada cestuje a potom všetkým neprimerane dlho a stále dokola rozpráva zážitky z ciest. A ešte ľúbi životné príbehy. Taká je naša Lucka, ktorá precestovala skoro celú Južnú Ameriku a po rokoch sa vrátila späť na Slovensko.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ponuka dňa! 40% zľava na dovolenku v Thajsku s výletom do Kataru. Cena? 829€ https://t.co/neEfT0tfGb #dovolenky20 minút dozadu
Filipíny za skvelých 399€! https://t.co/pUsTnIdOti #letenky48 minút dozadu
Miami je opäť tu: Leť od 363€! Tentokrát aj s výletom do Barcelony v cene. https://t.co/CsbSRq8rDs #letenky3 hodiny dozadu
Poď sa zahriať do Mexika! Mexico City alebo Cancún od 459€ https://t.co/PK67TcKTuw #letenky3 hodiny dozadu
Navštív Birmingham za 19€! Pecková ponuka nielen pre seriálových fanúšikov https://t.co/jcX9bboZeK #letenky1 deň dozadu
FIRST MOMENT: Ischia sa vracia! Pobyty už od 319€ https://t.co/RdLHFQkZUS #pobyty1 deň dozadu
Luxusná dovolenka iba za 879€! 🔥 Thajské Krabi + zastávka v Dohe https://t.co/q4YMKJ97y3 #exotika1 deň dozadu
Lisabon a Azory sú ideálna kombinácia európskej dovolenky, teraz so zľavou! https://t.co/SzJygzpjaU #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore