Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

5 lákadiel švédskeho mesta Malmö + letenky na leto od 23€!

5 lákadiel švédskeho mesta Malmö + letenky na leto od 23€!

Keď sa povie Švédsko, väčšina z nás si asi predstaví Štokholm alebo jeden z 28 národných parkov, ktoré má táto krajina pod svojimi krídlami. Na Malmö, pôvodne dánsku oblasť, teraz tretie najväčšie mesto Švédska, sa často zabúda. Pritom je to nádherné miesto, ktoré s ľahkosťou a šarmom prepája staré s novým. Historické budovy a uličky Starého mesta sa prirodzene menia v okázalé architektonické experimenty a vy tak nebudete vedieť, kam skôr pozerať.  Teraz to môžeš všetko zažiť už od 23 eur z Viedne!

Reklama

Lacné letenky do Malma

✈ z letiska Viedeň ???? malá príručná batožina ???? júl – september 2019

Ako získať cenu 23 EUR?

Zadaj v objednávke na Pelikan.sk pelipeckársky zľavový kód:

PECKYJUL10

a budeš to mať o 10 eur lacnejšie.

Viedeň Priamy let Malmo Priamy let Viedeň
1h 50 min 1h 40 min
od 23 Rezervuj

1. Gamla Staden (Staré mesto)

Nahusto naskladané dlažobné kocky pod starými farebnými domami vás v Starom meste zavedú k hlavnému námestí Stor Torget a trochu menšiemu, ale o to živšiemu námestíčku Lilla Torget. Ak ste milovníci kávy, tu si budete pripadať ako v nebi. Staré mesto je plné malinkých pražiarní a kaviarní, ktoré nájdete jednoducho – len nasledujte svoj čuch. Veľmi odporúčanou zastávkou je komentovaná prehliadka miestnej radnice, ktorá sídli v nádhernej historickej budove, len kúsok od námestia Stor Torget.

2. Lilla Torget

Námestie Lilla Torget si rozhodne zaslúži vlastný odsek. Od roku 1590 je to jedno z najrušnejších miest v celom Malmö a dodnes je využívané na účely organizovania pravidelných trhov s lokálnym tovarom. Zároveň sa označuje ako centrum dizajnu, pretože tu v nenápadnej žltej pokrivenej budove nájdete Centrum moderného umenia (Form Design Center), založené v roku 1964. Keď vás prepadne chuť na nejaký ten drink, Lilla Torget sa stane perfektnou voľbou. Moosehead Bar s veľkou slnečnou terasou je len jednou z mnohých miest, v ktorých budete môcť svoj smäd uhasiť.

3. Sankt Petri Kyrka

Nemusíte byť veriaci, aby vás miestny kostol Sankt Petri Kyrka oslovil už z diaľky. Táto najstaršia stavba mesta Malmö, pôvodne z 13. storočia je v až prekvapivo dobrej kondícii, a okrem honosných orgánov a gotickej veže rozhodne stoja za prehliadku aj priľahlé záhrady.

4. Turning Torso

Nekonvenčný mrakodrap architekta Santiaga Calatrava je typický zástupca moderny, ktorá sa v tomto meste v posledných rokoch tak rozmohla. Od roku 2005 teda už nie je symbolom mesta prístavný žeriav Kockums Crane, ale práve tento velikán, ktorý je zložený z deviatich nepravidelných päťuholníkových častí, ktoré sa pomyselne otáčajú okolo svojho jadra v smere hodinových ručičiek. Prezrieť si túto krásku však môžete iba zvonka (okrem troch týždňov počas leta), pretože sa jedná o súkromnú stavbu obsadenú kanceláriami a luxusnými bytmi, ktorá je bežne verejnosti nedostupná.

Zdroj: Tupungato | Dreamstime.com

5. Ribersborg

Ribersborg je umelo vytvorená pláž, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežia mesta Malmö, a aj napriek nie úplne letnej klíme, ktorá tu panuje, sa prezýva ako Švédska Riviéra alebo Riviéra severu. Navyše tu nájdete aj exkluzívne kúpele s dvoma vonkajšími bazénmi a piatimi saunami, a samozrejmosťou je aj možnosť využiť masérskych služieb. Ak teda máte dosť presúvania pešo, toto je ideálne útočisko.

Zdroj: Rolf52 | Dreamstime.com

Prehliadky mesta trochu inak

Hovorí sa, že najlepšie si Malmö vychutnáte počas prehliadky na lodi. Tá vás prevezie miestnymi kanálmi a ukáže vám toto mesto z úplne inej perspektívy. Ak patríte medzi tých, ktorí potrebujú svoju dovolenku tráviť aktívne, požičajte si bicykel a vydajte sa napríklad  k hradu Malmöhus Slott. Park Kungsparken (Kráľovský park) v jeho okolí je totiž rajom pre cyklistov. Nielen že má dokonale udržiavané chodníky, ale aj trávnik, ktorý láka ku krátkemu odpočinku i domácich prechádzajúcich sa navôkol. Mimochodom, až do septembra sa v Malmö teploty pohybujú okolo dvadsiatich stupňov, čo je pre mestskú cyklistiku úplne ideálne.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zostal tri mesiace na letisku v Chicagu, až kým ho nechytila polícia. Bál sa koronavírusu https://t.co/8VAoDncNJH #novinky5 minút dozadu
Poď na Island virtuálne, vďaka prednáške Gabriela Antala https://t.co/MH44pgpP2A #tipy23 minút dozadu
Mladý Angličan si kúpil nový bicykel. Prešiel na ňom z Číny až domov https://t.co/6GmTpb4dMv #cestopisy32 minút dozadu
Prezident Trump zrušil zákaz cestovania do USA z Európy, zrejme len na pár dní https://t.co/GtFoP5Xb0L #letenky41 minút dozadu
Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky16 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky18 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky18 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky20 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky21 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky22 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore