Nájdeš nás aj na:

Novinky

Miešať drinky (takmer) na Severnom póle? Bar na Špicbergách hľadá nového majiteľa

Miešať drinky (takmer) na Severnom póle? Bar na Špicbergách hľadá nového majiteľa

Bar Svalbar sa nachádza kde inde, ako na Špicbergách medzi Nórskom a Severným pólom. Je jedným z najsevernejších barov vôbec. Súčasní majitelia by ho chceli predať.

Reklama

Podľa ich slov je Svalbar veľmi populárnym a zároveň útulným miestom v srdci Longyearbyen, najväčšieho mesta na Svalbarde. Nachádza sa v blízkosti niekoľkých hotelov a je frekventovaným bodom stretnutia pre domácich i turistov na rohu hlavnej ulice. Skvelé drinky, pizza či burgre z grilu sú čerešničkou na torte.

Svalbar vie usadiť až 90 zákazníkov a občas ho dokonca navštívia aj zvieratá. Na videu totiž zachytili polárneho medveda, ktorý do baru nazeral cez okno.

V Svalbarde žije len takmer 3 tisíc obyvateľov. Nie je nič nezvyčajné, ak tu zazrieš polárnu žiaru. Od návštevníkov nevyžaduje víza.

Zdroj: Lonely Planet

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx15 hodiny dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky16 hodiny dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky19 hodiny dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky21 hodiny dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy21 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky21 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky21 hodiny dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky21 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky21 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore