Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

5 TOP zážitkov v nórskom Stavangeri + letenky za 60€!

5 TOP zážitkov v nórskom Stavangeri + letenky za 60€!

Ak plánujete Stavanger v Nórsku navštíviť po prvýkrát, je dobré vedieť, kam sa v meste a jeho okolí pozrieť. Známy predovšetkým vďaka mnohým prírodným atrakciám a starým dreveným domčekom, Stavanger je miesto, ktorého výhľady si vychutnáte do poslednej minúty vašej návštevy.

Reklama

Lacné letenky do Stavangera

 • Odkiaľ? Priamy let z Krakova
 • S kým? Letecká spoločnosť Wizz Air
 • Kedy? Jeseň 2023
 • Termíny? 23. – 26. september 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPPKA

Akciové letenky do Stavangeru

Plavba Lysefjord

Vďaka úchvatným panoramatickým výhľadom a pokojnej scenérii je Lysefjord jedným z najkrajších fjordov Nórska a jedným z najobľúbenejších miest, ktoré sem každoročne priťahuje tisíce a tisíce návštevníkov. Najjednoduchší a najbežnejší spôsob, ako zažiť Lysefjord, je výlet loďou. Pravidelné trajekty spájajú rôzne malé mestá pozdĺž fjordu. Oveľa krajšou, jednoduchšou (a nie oveľa drahšou) alternatívou je plavba Lysefjord zo Stavangeru. Ponorte sa do magického fjordu a obdivujte strmé vrchy okolo vás, vrátane najznámejšieho; Pulpit Rock, týčiaceho sa 600 m nad vodou. Počas plavby prejdete malými ostrovmi, vodopádmi a jaskyňami. Pohľad hodný návštevy.

Výlet ku Kjeragbolten

Možno ste už videli kultovú fotografiu balvanu, zaklineného medzi dvoma útesmi vznášajúceho sa takmer jeden kilometra nad fjordom. Tak to je Kjeragbolten. Tento balvan sa tu usadil počas posledného ľadovcového obdobia okolo 50 000 p.n.l. Keď sa topil nórsky ľadovec, zmenili sa i skalné útvary. V prípade Kjeragbolten prebehol proces tvárnenia o niečo rýchlejšie, než stúpajúca hladina mora, čo viedlo k zaklineniu skaly do jej súčasnej polohy. Epické fotografie, ktoré si tu dnes môžete urobiť, sú dôvodom, prečo sa Kjerag stal v posledných rokoch stáva stále populárnejším. Zážitok je vskutku jedinečný! Stáť na tomto kúsku skaly vám prinesie vzrušujúce pocity a možno i menší závrat.

Túra na Pulpit Rock

Túra na Pulpit Rock je jednou z najpopulárnejších v Nórsku. Ľudia často cestujú do Stavangeru len preto, aby sa vydali na túto cestu. Tento nezabudnuteľný zážitok sa určite stane jedným z najlepších vrcholov vašej cesty do Nórska. Aj Tom Cruise nedávno navštívil Pulpit Rock. Vo svojej poslednej misii Mission Impossible: Fallout ho uvidíte visieť na Pulpit Rock.

Navštívte Gamle Stavanger

Gamle Stavanger je malá historická časť Stavangeru, posypaná krásnymi zrenovovanými drevenými budovami z 18.-19. storočia. Táto chránená oblasť bola kedysi domovom pracovníkov sardínskeho konzervárenského priemyslu. V súčasnosti tu bolo zrekonštruovaných približne 170 domov. Návšteva tejto historickej štvrti s bielymi drevenými domami, úzkymi uličkami, dobre udržiavanými záhradkami, lavičkami a farebnými kvetmi vás prenesie späť v čase.

Zažite nórske múzeum ropy

Nórske múzeum ropy bolo postavené ako replika ropnej plošiny a vďaka svojmu špeciálnemu architektonickému dizajnu je len ťažké ho prehliadnuť. V tomto múzeu však nájdete omnoho viac, než len jeho impozantný exteriér! Niet divu, že je často sprievodcami a inými cestovateľmi menované ako najlepšie múzeum Stavangeru. Tu sa nielenže niečo priučíte o rope, ale i lepšie pochopíte význam ropného priemyslu v Nórsku. Krajinu, ktorá bola kedysi na pokraji chudoby, toto odvetvie zmenilo na jednu z najbohatších štátov sveta. V múzeu nájdete i modely ropných lodí a platforiem, plošiny s núdzovými sklzmi i únikovú miestnosť, kde môžete zažiť situáciu, keby vás museli evakuovať z horiacej plošiny.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore