Nájdeš nás aj na:

Novinky

Srí Lanka sprísnila ochranu slonov. Opití turisti sa už na nich neodvezú

Srí Lanka sprísnila ochranu slonov. Opití turisti sa už na nich neodvezú

Na Srí Lanke platia nové opatrenia na ochranu slonov, ľudia pod vplyvom alkoholu už na nich jazdiť nesmú. Majitelia musia po novom zabezpečiť aj to, aby sa mohli kúpať minimálne 2,5 hodiny denne a mali dvakrát do roka zdravotnú prehliadku.

Reklama

Okrem toho, že sa slony využívajú na prácu, vlastní ich tiež veľa bohatých Srílančanov, vrátane mníchov, ktorí tak deklarujú svoje spoločenské postavenie. Sťažnosti na zlé zaobchádzanie s týmito zvieratami a na ich týranie sú časté.

Podľa nových pravidiel nebude možné na prácu nasadzovať sloníčata aoddeľovať ich od matiek. Mláďatá sa nesmú používať ani pri tradičných sprievodoch.

Na Srí Lanke žije asi dvesto domestikovaných slonov a 7 500 ďalších vo voľnej prírode.

Ochranári upozorňujú na nešetrnné zaobchádzanie so slonmi už roky. Minulý rok sa túto kontroverznú turistickú atrakciu rozhodli v neďalekom Vietname kompletne zrušiť.

Akciové letenky na Srí Lanku


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore