Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Počet zaočkovaných na Srí Lanke už presiahol pol milióna

Počet zaočkovaných na Srí Lanke už presiahol pol milióna

Oficiálne štatistiky Ministerstva zdravotníctva na Srí Lanke ukazujú, že zaočkovaných bolo už viac ako 500 000 jej obyvateľov.

Reklama

Na Srí Lanke s vakcináciou začali 29. januára, pričom medzi prvými zaočkovanými boli pracovníci prvej línie a zdravotníci. Následne sa k očkovaniu od polovice februára dostala už aj verejnosť. Vakcínu mohli dostať obyvatelia nad 30 rokov.

Aktuálne je vakcinačný program zameraný najmä na Západnú provinciu, keďže táto bola označená za ohnisko koronavírusu v krajine. Vytvorených bolo niekoľko vakcinačných centier vo všetkých častiach provincie.

Nedávno Srí Lanka obdržala ďalšie vakcíny z Indie. Išlo o 500 000 dávok, pričom celková objednávka predstavuje 10 miliónov vakcín. Srílanská vláda vyhlásila, že jej cieľom je zaočkovať väčšinu populácie v roku 2021. Vakcíny sú bezplatné, uvádza portál Xinhuanet.

Akciové letenky na Srí Lanku

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Cestovanie na Srí Lanku: podmienkou k vstupu je test a ubytovanie v hoteli Level 1 na prvé dva týždne https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky11 minút dozadu
Najlacnejší PCR test: v Bratislave sa objednáš už od 37€ https://t.co/k5Fap3WeMP #novinky3 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 23€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy3 hodiny dozadu
Taliansko uvoľní opatrenia. Otvoria sa múzeá a povolené budú aj koncerty https://t.co/9gnqckniPt #letenky3 hodiny dozadu
Dnes oslavujeme Deň Zeme. Ktoré krajiny sú najzelenšie? https://t.co/9BAAy75V4W #cestopisy4 hodiny dozadu
Cestovať sa dá bezpečne aj počas pandémie: Adriana sa vybrala za vodnými športmi do Portugalska a Egypta https://t.co/jb470zuJ7V #cestopisy4 hodiny dozadu
Letenky do úchvatného Neapolu od 23€ aj na leto https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky4 hodiny dozadu
Letné Porto za výbornú cenu od 42€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky4 hodiny dozadu
Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky1 deň dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore