Nájdeš nás aj na:

Európa

Smartwings začnú z Prahy lietať do Nice. Obnovujú aj lety do Petrohradu, Splitu a Grécka

Smartwings začnú z Prahy lietať do Nice. Obnovujú aj lety do Petrohradu, Splitu a Grécka

Český dopravca Smartwings začne od budúceho mesiaca lietať z pražskej základne do francúzskeho Nice. Lety na tejto novej trase sa začnú 6. mája. Budú fungovať dvakrát týždenne, každý štvrtok a nedeľu.

Reklama

V súčasnosti spoločnosť Smartwings vykonáva pravidelné lety z Prahy do španielskych destinácií Malaga, Mallorca, Tenerife, Gran Canaria a Fuerteventura. Smeruje tiež do Funchalu na Madeiru a do Hurghady a do egyptského letoviska Marsa Alam. Dopravca tiež naďalej vykonáva charterové lety do letoviska Ras Al Khaimah v Spojených arabských emirátoch.

Letmi do Nice však podľa aeroliniek nie sú predstavené všetky novinky. Letecká spoločnosť sa pripravuje na ďalšie letné spojenia. Začiatkom tohto týždňa už Smartwings ohlásili aj návrat do Petrohradu. Tento krok nasleduje rok po zastavení dopravy do druhého najväčšieho ruského mesta.

„Od 29. apríla letecká spoločnosť obnovuje svoju pravidelnú dopravu do ruského Petrohradu (dvakrát týždenne) a od mája plánuje spoločnosť začať ponúkať lety do chorvátskeho Splitu a do vybraných destinácií v Grécku. Obnovenie letovej prevádzky je však podmienené uplatniteľnými cestovnými obmedzeniami uloženými príslušnými krajinami v súvislosti so zdravotnou situáciou,“ píše sa vo vyhlásení Smartwings.

V letnej sezóne ponúka spoločnosť Smartwings lety z českých letísk do 76 destinácií v Grécku, Španielsku, Taliansku, Francúzsku, Portugalsku, Bulharsku, Čiernej Hore, Chorvátsku, Izraeli, Egypte, Turecku, Tunisku, Spojených arabských emirátoch, Kapverdách, Holandsku, Švédsku, Dánsko, Rusko, Malta, Ukrajina a Island. Počas letnej sezóny plánuje spoločnosť Smartwings prevádzkovať lety nielen z českých letísk, ale aj zo svojich uzlov v Poľsku, Francúzsku, Maďarsku, na Slovensku a na Kanárskych ostrovoch.

Letecká spoločnosť nedávno posilnila svoju likviditu o 90 miliónov dolárov prostredníctvom úverovej zmluvy s viacerými finančnými inštitúciami v ČR.

Aerolinky zo skupiny Smartwings sú v úpadku, ktorý na ne uvalil súd po ich vlastnom návrhu. Firma eviduje nesplatené pohľadávky za 69 miliónov eur. Aerolinky Smartwings 26. marca navyše získali bankový úver za 73 miliónov eur (2 miliardy českých korún), väčšinu pokryje štátna záruka. Zároveň tiež vypršalo moratórium, ktoré zadlženú firmu chránilo pred veriteľmi.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore