Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Skryté poklady Barcelony. Cesty mimo turistické chodníčky

Skryté poklady Barcelony. Cesty mimo turistické chodníčky

Barcelona je skvelou destináciou na predĺžený víkend či dlhší výlet. Nájdeš tu všetko, po čom tvoje cestovateľské srdce túži. Pláž, skvelé jedlo, históriu, nočný život. Chceš však spoznávať Barcelonu tak troška v inom svetle a navštíviť miesta, o ktorých možno bežný turista nepočul? Alebo si len náročný turista a chceš vidieť niečo viac ako len víťazný oblúk a Sagradu? Prinášam ti zopár miest, ktoré sú pre turistov menej známe, avšak rozhodne sa oplatí navštíviť ich. V článku nájdeš aj akciové letenky a pobyty v Barcelona.

Reklama

Bunkers del Carmel

Historická pamiatka uprostred vysokých kopcov ponúka nádherný výhľad na celú Barcelonu. Ide o bunkre na kopci Turó de la Rovira, ktoré tu stoja od prvej polovice 20. storočia. Ich vtedajším cieľom bolo chrániť Barcelonu, dnes slúžia ako miesto na relax a oddych. Miesto je veľmi obľúbené medzi domácimi, čiže sám si tento výhľad neužiješ, ale rozhodne je tu väčší pokoj ako na známejších miestach. Bunkre sa nachádzajú v blízkosti Parku Güell v štvrti Carmel. Dostaneš sa sem autobusom a následne je treba zdolať menší kopec po ktorom sa ti naskytne sľubovaný výhľad. Pekný výhľad je však aj z pod bunkrov.

výhľad z pod bunkrov
výhľad z vrcholu

Múzeum Poble Espanyol

Spoznaj Barcelonu v tomto úžasnou múzeu. Jeden areál a španielske regióny pokope. Prechádzka cez španielske uličky a námestia, ktoré sa nachádzajú naprieč celým Španielskom. Malé obchody so suvenírmi, kaviarne, reštaurácie či audiovizuálne inštalácie Feeling Spain, ktoré ti ukážu to naj z tradícií španielskej kultúry. Čo som veľmi ocenila bol veľký pokoj oproti iným atrakciám v Barcelone. Čiže ak túžiš po príjemnej prechádzke španielskymi uličkami, rozhodne musíš navštíviť toto miesto. Lístok stojí 12,60€, pre študentov je to 10,50€ a pre deti do 12 rokov 6,50€.

Torre Agbar

Mrakodrap v Barcelone je takmer neprehliadnuteľný, napriek tomu o ňom nevie každý. V noci je mrakodrap dokonca krásne vysvietený. Ide pritom o jednu z mála moderných budov, ktorá sa v Barcelona nachádza.

Grec Gardens Apmhi-Theatre

Väčšina návštevníkov príde na Montjuïc kvôli nádhernému výhľadu či zábavnému parku. Málokto však vie, že sa tu nachádza aj mnoho iných skrytých pokladov. Príkladom je grécky amfitetár, ktorý tu bol vytesaný do skaly. Momentálne sa amfiteáter využíva na každoročný letný festival Grec, inak je areál voľne prístupný návštevníkom. Toto miesto je tak ideálnym na prechádzku, či piknik.

Mirador del Mediterrani W

Miesto na ktorom nenájdeš takmer ani nohy sa nachádza hneď vedľa najznámejšieho Barcelonského hotela na pláži. Ideálne miesto na pozorovanie západu slnka či prechádzku. Ide o 4 stĺpy, ktoré na tomto mieste vytvárajú skvelú atmosféru.

Mercat de Santa Caterina

Ak si už niekedy navštívil Barcelonu, určite si si nenechal ujsť známy trh La Boquería, ktorý sa nachádza na známej ulici La Rambla. Množstvo rýb, ovocných freshov, tapas či sladkostí. A samozrejme mnoho ľudí, prevažne turistov. Pri svojej najbližšej návšteve skús trh Mercat de Santa Caterina, ktorý navštevujú skôr miestni, má úplne inú atmosféru a ponúka takmer totožný sortiment ako ten na La Ramble.

Casa Vicens

Gaudiho stavby nájdeš po celej Barcelone. Avšak málo ľudí vie o dome Casa Vicens, ktorý Gaudi navrhol ako prvý, už v roku 1889. Dnes ide o kultúrnu pamiatku. V dome sa okrem múzea nachádza aj kaviareň a záhrada. Ceny lístkov sa začínajú od 14€.

Tajný bar Paradiso

Nie je síce až tak tajný, akoby sa mohlo zdať, nakoľko získal ocenenie 20. najlepší bar sveta roku 2019, avšak jeho vchod by si najskôr prehliadol. Do baru sa totižto dostaneš cez chladničku a to doslova. Zážitok teda začína už pri vstupe. A na čo sa môžeš tešiť ďalej? Okrem skvelej atmosféry ťa privíta milá obsluha a príjemný interiér. A drinky? Ulahodia nie len tvojim chuťovým pohárikom, ale sú skvelé aj po vizuálnej stránke.

Akciové letenky do Havany

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO2 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky3 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky3 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky3 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore