Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Za sklom maľované: 7 unikátnych hotelov zo skla

Za sklom maľované: 7 unikátnych hotelov zo skla

Cieľom našich potuliek po svete sú často nádherné výhľady. Radi sa kvôli nim vyštveráme kdesi na vysoké kopce alebo na tichý ostrov v exotike. Vďaka týmto jedinečným hotelom po celom svete však môžete výhľady posunúť na nový level. Prespíte totiž v izbe s 360-stupňovým výhľadom na okolitú prírodu, podmorský svet alebo hviedznu oblohu s polárnou žiarou.

Reklama

Ak máte chuť odložiť low budget dovolenku na inokedy, pozrite si týchto 7 úžasných hotelov zo skla:

Panorama Glass Lodge, Island

Zašité kdesi v divočine západného a južného Islandu sú tri priehladné chatky známe ako Panorama Glass Lodge. Od Rejkjavíku sú vzdialené menej ako dve hodiny, no vzbudzujú pocit, ako by ste boli vo vlastnom svete s výhľadom na fjord alebo sopku.

zdroj: Panorama Glass Lodge

Kakslauttanen Arctic Resort, Fínsko

Nech dá ruku hore ten, kto nechce vidieť polárnu žiaru! A nech dá ruku hore ten, kto chce trpieť v mínusových teplotách! Nikto? Kakslauttanen Artic Resort je odpoveďou na tento problém. Ubytovanie vo fínskom Laponsku v podobe sklenených iglu je pohodlnou možnosťou na sledovanie bájnej aurory borealis. Ohrejte sa v saune a vychutnajte si produkty miestneho pivovaru.

zdroj: Kakslauttanen Arctic Resort

PurePods, Nový Zéland

Na juhu nádherného ostrova nájdete šesť presklených domčekov v objatí divokej prírody. Zo skla je vyrobená dokonca ich podlaha i strecha, takže vám naozaj nič z okolia neunikne. A bude sa veru na čo pozerať. K tomuto nezvyčajnému ubytovaniu na Novom Zélande sa dostanete po prechádzke zeleňou, takže budete pobyt tráviť v dokonalom súkromí. Spánok pod hviezdnou oblohou a sprcha za sklom korunujú celý zážitok na unikátny a nezabudnuteľný.

zdroj: PurePods

Skylodge Adventure Suits, Peru

Na konci náročnej cesty čaká odmena. Tým sa pravdepodobne riadi Skylodge, komplex priehľadných kapsúl visiacich z útesu v Peru. Nádherné výhľady však nebudú len tak zadarmo! Aby ste sa mohli na noc či dve usadiť v týchto kupoliach, musíte zdolať 400 metrovú cestu na vrchol. Ako sa dostanete späť? Čo takto zipline alebo zlaňovanie?

zdroj: Natura Vive

Hotel na strome, Švédsko

Uprostred borovicového hája vo Švédsku sa nachádza rozprávkový Treehotel – hotel na strome. Nájdete tu napríklad Zrkadlovú kocku, ktorá sa šikovne schováva v lesnom prostredí. Siedma izba zasa vyniká oknami od podlahy až k stropu.

zdroj: Treehotel

Puro Vik, Čile

Viña Vik bola obdarovaná titulom 50 najlepších viníc na svete 2019. Kombinuje extravagantnú architektúru, umenie, oceňované víno a dobrodružné turistické trasy v jednom. Sedem sklených víl usadených na kopci na čilskom pohorí pri pobreží očarí nepochybne každého.

zdroj: Puro Vik

Muraka, Maldivy

Zvyčajne sa musíte dať na potápanie, aby ste zažili pohľad na dynamický podmorský svet. Čo tak prespať 5 metrov pod Indickým oceánom? Luxusné ubytovanie s názvom Muraka je rajom na zemi lokalizovanom na ostrove Rangali. Dajte si večeru v neďalekej prvej podmorskej reštaurácii na svete.

zdroj: Justin Nicholas

zdroj informácií: lonelyplanet.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore