Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Sicília sprísňuje opatrenia. Pri príchode treba test i registráciu. Povinné je aj rúško na verejnosti

Sicília sprísňuje opatrenia. Pri príchode treba test i registráciu. Povinné je aj rúško na verejnosti

Sicília sa bráni nárastu prípadov koronavírusu v Európe a od konca septembra sprísňuje opatrenia pri vstupe na ostrov. Všetci cestujúci zo zahraničia musia absolvovať pri príchode test a zaregistrovať sa na internete alebo u lekára. Od stredy 30. septembra je zároveň na verejnosti povinné rúško.

Reklama

„S nástupom chrípkovej sezóny vstupujeme do chúlostivej fázy epidémie,“ povedal šéf regionálnej vlády Nello Musumeci, keď oznamoval sprísnenie opatrení. Platia najmenej do 30. októbra.

K ich zavedeniu došlo necelý týždeň po tom, ako juhotaliansky región Kampánia, do ktorého patrí aj Neapol, zaviedol prinajmenšom do 4. októbra povinné nosenie rúšok na verejnosti vrátane exteriérov.

Zdroj: Denník N, TASR


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore