Nájdeš nás aj na:

Novinky

Ryanair zabojuje o lukratívne letiskové sloty Lufthansy v Nemecku

Ryanair zabojuje o lukratívne letiskové sloty Lufthansy v Nemecku

Ryanair skočil po veľkej príležitosti a plánuje si zaistiť letiskové sloty (intervaly) na vzletových a pristávacích dráhach dvoch veľkých nemeckých letísk. Lufthansa totiž v dôsledku optimalizácie a šetrenia bude musieť zrušiť niektoré svoje sloty resp. intervaly vo Frankfurte a v Mníchove a tie sa tak čoskoro uvoľnia pre iných dopravcov.

Reklama

Uvoľnenie lukratívnych slotov na letiskách v Mníchove a vo Frankfurte bolo súčasťou dohody na základe ktorej Lufthansa získala finančnú injekciu v hodnote 9 miliárd eur. Nemecký letecký gigant tak v záujme spravodlivej hospodárskej súťaže musí odovzdať 24 vzletových a pristávacích intervalov na nemeckých letiskách. Predstavenstvo spoločnosti Lufthansa už súhlasilo s touto dohodou a čoskoro dôjde k uvoľneniu týchto slotov.

Marketingová a digitálna riaditeľka spoločnosti Ryanair, Dara Brady, nedávno uviedla, že írska letecká spoločnosť chce „využiť príležitosť na nemeckom trhu“.

V súčasnosti aerolinky Ryanair pôsobia na oboch spomínaných medzinárodných letiskách – v Mníchove i vo Frankfurte. Voľné intervaly by im mohli výrazne pomôcť, všíma si SimpleFlying.com. Kým z Frankfurtu možno letieť do množstva európskych destinácií, z Mníchova Ryanair lieta len na Maltu, do Írska a Španielska. Očakáva sa teda, že by došlo k navýšeniu leteckých spojení a tiež k zvyšovaniu frekvencie už existujúcich liniek.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky22 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky1 deň dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky1 deň dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky1 deň dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky1 deň dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky1 deň dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ1 deň dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky1 deň dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy2 dni dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore