Nájdeš nás aj na:

Novinky

Ryanair zabojuje o lukratívne letiskové sloty Lufthansy v Nemecku

Ryanair zabojuje o lukratívne letiskové sloty Lufthansy v Nemecku

Ryanair skočil po veľkej príležitosti a plánuje si zaistiť letiskové sloty (intervaly) na vzletových a pristávacích dráhach dvoch veľkých nemeckých letísk. Lufthansa totiž v dôsledku optimalizácie a šetrenia bude musieť zrušiť niektoré svoje sloty resp. intervaly vo Frankfurte a v Mníchove a tie sa tak čoskoro uvoľnia pre iných dopravcov.

Reklama

Uvoľnenie lukratívnych slotov na letiskách v Mníchove a vo Frankfurte bolo súčasťou dohody na základe ktorej Lufthansa získala finančnú injekciu v hodnote 9 miliárd eur. Nemecký letecký gigant tak v záujme spravodlivej hospodárskej súťaže musí odovzdať 24 vzletových a pristávacích intervalov na nemeckých letiskách. Predstavenstvo spoločnosti Lufthansa už súhlasilo s touto dohodou a čoskoro dôjde k uvoľneniu týchto slotov.

Marketingová a digitálna riaditeľka spoločnosti Ryanair, Dara Brady, nedávno uviedla, že írska letecká spoločnosť chce „využiť príležitosť na nemeckom trhu“.

V súčasnosti aerolinky Ryanair pôsobia na oboch spomínaných medzinárodných letiskách – v Mníchove i vo Frankfurte. Voľné intervaly by im mohli výrazne pomôcť, všíma si SimpleFlying.com. Kým z Frankfurtu možno letieť do množstva európskych destinácií, z Mníchova Ryanair lieta len na Maltu, do Írska a Španielska. Očakáva sa teda, že by došlo k navýšeniu leteckých spojení a tiež k zvyšovaniu frekvencie už existujúcich liniek.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore