Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Rusko sprísňuje pravidlá: treba negatívny test 2 dni pred odletom (platí aj pre tranzit)

Rusko sprísňuje pravidlá: treba negatívny test 2 dni pred odletom (platí aj pre tranzit)

Letecký tranzit cez Rusko je po novom prísnejší. Informujú o tom ruské aerolinky Aeroflot. Pre odlety do Ruska vrátane tranzitu je po novom nutný pre cestujúcich, ktorí nemajú ruský pas, PCR test vykonaný 2 kalendárne dni pred odletom.

Reklama

To znamená, že cestujúci (do Ruska alebo cez Rusko ďalej) musí mať PCR test urobený maximálne 2 kalendárne dni pred príletom do Ruskej Federácie. Napríklad, ak priletíte do Ruska 9. decembra, test je platný, pokiaľ ste ho absolvovali 7. alebo 8. decembra.

Netýka sa to odletov z Ruska domov, tam aj naďalej stačí platný očkovací certifikát pre krajinu príletu. Ak cestujúci nemá očkovací certifikát, potom potrebuje PCR test vykonaný 1 kalendárny deň pred odletom.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore