Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

„Rúška píšu dejiny“. V múzeu v Prahe robia zbierku originálnych rúšok

„Rúška píšu dejiny“. V múzeu v Prahe robia zbierku originálnych rúšok

Ak si hrdý na svoj výtvor a chceš byť súčasťou odkazu budúcej generácii, unikátne vlastnoručne vyrobené rúško môžeš poslať Múzeu polície ČR v Prahe.

Reklama

Kúsok látky rozličných tvarov a farieb, ktorý nielen chráni nás a naše okolie, ale je aj znakom solidarity. Opisuje rúška, povinný doplnok počas pandémie v mnohých krajinách, na svojom webe Polícia ČR. Rúška podľa nej vstúpili do dejín, ktoré píše koronavírus a múzeá sú tu na to, aby dejiny uchovávali.

„Rozhodli sme sa preto vytvoriť ich unikátnu zbierku a expozíciu v Múzeu Polície Českej republiky a zanechať tak historickú stopu. Do projektu sa môže zapojiť každý. Pošlite nám zaujímavé, vami zhotovené, rúško, napríklad aj s odkazom policajtom či konkrétnemu policajtovi a my z vašich diel vytvoríme historickú zbierku, odkaz ďalším budúcim generáciám,“ vyzýva Polícia ČR.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore