Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Vďaka modelingu zistila, že chce byť fotografka. Cestuje a fotí rockové hviezdy

Vďaka modelingu zistila, že chce byť fotografka. Cestuje a fotí rockové hviezdy

Katarína Benzová je jedným slovom živel. Ak by som ju chcela opísať viacerými slovami vybrala by som tieto: modelka, Dj-ka, fotografka, cestovateľka a hlavne multi-talentovaná ľudská bytosť. Polovicu sveta precestovala ako modelka a polovicu ako fotografka rockových legiend ako KISS, AC/DC, Aerosmith a v neposlednom rade je dvornou fotografkou kapely Guns N’ Roses. Vzhľadom pripomína nežnú blond kvetinku, ale bez ostrých lakťov a správne načasovanej dávky šťastia by jej život vyzeral úplne inak. 

Reklama

Zoznam tvojich profesií by sme s prehľadom vedeli zaradiť medzi dream joby. Ako a kedy sa to celé začalo?

Každý človek má iné sny, takže aj iné dream joby 🙂 Začala som cestovať asi v štrnástich, keď som sa stala modelkou. Keď ma tá práca už nenapĺňala tak som sa snažila nájsť niečo iné čo ma bude baviť. Milovala som hudbu a vodu. Tak som sa presťahovala do Los Angeles a cez deň som učila deti plávať a v noci som hrala ako DJ-ka v kluboch. To mi ale dlho nevydržalo a začala som naplno fotiť. V tom som našla sama seba a vedela som, že je to to čo chcem robiť navždy. 

Modeling je dobrý odrazový mostík Kati, ako si vnímala svet a cestovanie, keď sme spolu ako teenagerky lietali v zahraničí po castingoch?

Zo začiatku to bol šok – ako určite sama vieš. Vyrastala som v Liptovskom Mikuláši, takže keď som priletela povedzme do Tokia, bol to pre mňa obrovský kultúrny šok. No bolo to hlavne neskutočne vzrušujúce a dobrodružné. 

Čo sa odvtedy zmenilo ?

Všetko okrem cestovania.

Čo sa naopak nezmenilo je to, že súčasť každej tvojej práce bolo vždy cestovanie. Bola to láska na prvý nádych, alebo si to časom už brala ako „rutinu” ?

Vždy to bola a aj vždy bude moja najväčšia láska, preto je toto momentálne obdobie oveľa ťažšie, keďže nemôžem robiť prácu, ktorú milujem a cestovanie sa asi navždy troška zmení. Preto som neskutočné vďačná za to, že som si väčšinu sveta už mohla zažiť. 

Bola si vždy taký ten dobrodružný typ, ktorý  keď dostal šancu sa jej chopil alebo si sa obrúsil čas a skúsenosti?

Vždy som bola dobrodružný typ, ktorý chce všetko skúsiť a bezhlavo sa do všetkého naplno vrhne.

Prišiel aj moment kedy ťa tento „roadie štýl“ života začal unavovať a pobudla si dlhšie na jednom mieste?

“Roadie” štýl, alebo ten kočovnícky životný štýl už mám v krvi. A zastavila ma v tom momentálna svetová pandémia. Ale určite sa budem chcieť čoskoro usadiť.

Kde je tvoj „domov“ momentálne a čomu sa venuješ keď nefotíš?

Môj domov bol a vždy bude Liptov 🙂 Ale momentálne bývam v Los Angeles. Robím toho veľa, keďže nie som typ čo vie len tak sedieť na zadku. Venujem sa svojej neziskovej organizácii a dobrovoľníctvu pre rôzne organizácie. Trávim veľa času v prírode, či túrami, stanovačkami alebo snowboardovaním. A veľa cestujem, aj vo svojom voľnom čase na miesta kde sa na turné nedostanem.

Kedy si zistila, že ťa baví aj fotenie z opačnej strany ako pred objektívom?

Hneď ako som prvý krát fotila koncert, tak som vedela, že to chcem robiť. Modeling ma nikdy nebavil.        

Je cestovanie ako objekt na fotkách pre teba inšpiráciou? Tvoj instagramový profil totiž rozhodne je inšpiratívny.

Áno. Hlavne cestovanie je pre mňa inšpirácia. Iné kultúry, zvyky, prostredie. Môj dream job keď sa už o nich bavíme by bolo pracovať pre National Geographic a cestovať ako ich fotografka. 

Pracovná ponuka od Guns N’ Roses sa podarila aj vďaka tomu, že si bola v správnom čase na správnom mieste. Čomu inému za to vďačíš okrem šťastiu, náhode a vreckovému foťáku? 🙂

Okrem toho som vďačná hlavne sama sebe. Že som sa do toho dala všetko čo som mala, tvrdo som na sebe pracovala a hlavne si verila. A samozrejme podpore ľudí ktorých som okolo seba mala a aj mám 🙂

Čo hovoria chlapci z Guns N’ Roses na Slovensko? Mali možnosť po koncerte v Piešťanoch vidieť napríklad Tatry? Chutili im slivovica či korbáčiky?

Nemali možnosť vidieť Tatry, keďže sme boli na Slovensku iba na jednu noc. Ale zobrala som ich v Bratislave na tradičnú slovenskú večeru s bryndzovými haluškami, pirohami a všetko čo k tomu patrí. Samozrejme aj korbáčiky a slivovica. Tie boli domáce z Liptova 🙂

Prezraď akí sú, keď sa vypnú kamery a fotoaparáty?

Úplne normálni 🙂

Viem, že medzi svetovými celebritami máš viacero blízkych priateľov podelíš sa o nejaké pikošky?

Preto ich mám, lebo sa o pikošky nedelím 🙂

Prezradíš nám aké máš ďaľšie plány na tento rok? 

Plány sa kvôli korone úplne zmenili a ktovie kedy budeme môcť ísť naspäť koncertovať. S Guns N’ Roses sme mali byť momentálne na turné v Južnej Amerike, cez leto v Európe a potom v USA. Takže momentálne som doma v LA a čakám, čo sa bude diať. Popri tom pracujem na nejakých osobných projektoch.

Komentáre

Ako 15 ročná sa vybrala na tri mesiace do Kuala Lumpur a bola to láska. Cestovanie aj Malajzia. Pracovne precestovala veľa krajín z Ázie, no ak by mala vybrať jedno miesto, ktoré jej učarovalo, sú to Princové ostrovy 20 km juhovýchodne od Istanbulu. Na cesty po Slovensku, ale aj po Európe má už pár rokov svoju parťáčku - nemeckú dogu Elizabeth. Najobľúbenejšou krajinou, kde sa každý rok vracajú je Slovinsko.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Slovak Lines obnovuje medzinárodnú dopravu do Viedne aj Budapešti https://t.co/EhaiPUBVja #novinky5 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 2 noci v luxusnom Grandhotel Praha s raňajkami a lanovkou za 69€ https://t.co/e6VkERK1sJ #dovolenky9 hodín dozadu
Mesto Duchov „Bodie“ – vitajte na Divokom Západe https://t.co/ag0ugQ4rwQ #cestopisy11 hodín dozadu
Zaujímavosti zo sveta – Bojisko, kde je vojna “hrou” https://t.co/YGmuVkbdiU11 hodín dozadu
Tipy na darčeky spojené s fotografiou. Inšpirujte sa a darujte spomienky https://t.co/6HHBkcwvbv #tipy12 hodín dozadu
Hranice s Českom, Maďarskom a Rakúskom sú otvorené https://t.co/3U1gJxGJ5I13 hodín dozadu
Emirates obnovujú ďalšie spojenia. Medzi nimi aj Viedeň https://t.co/D7hlaVLCDV #novinky13 hodín dozadu
Austrian Airlines čoskoro opäť štartuje. Kam poletí? https://t.co/dCgScN5R4y #novinky14 hodín dozadu
Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy1 deň dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore