Nájdeš nás aj na:

Novinky

Nemci vraj regulujú more. Česká blogerka si nevie vysvetliť príliv a odliv

Nemci vraj regulujú more. Česká blogerka si nevie vysvetliť príliv a odliv

Príliv vzniká gravitačným pôsobením Mesiaca a Slnka a prejavuje sa vzdúvaním morskej hladiny. Opakuje sa každých 12 hodín. Podľa toho, v akej fáze sa Mesiac nachádza, resp. podľa toho, v akej polohe sa nachádzajú Zem, Mesiac a Slnko. Opakom prílivu je odliv.

Reklama

Úvod ako z učebnice základnej školy by sme mali. Tú však zrejme nevidela alebo si ju nepamätá česká influencerka menom Kateřina Bartková. Vo svojich instastories sa pustila do úvah, prečo je práve pláž v severnom Nemecku tak pecková, že sa na ňu budú aj s mužom vracať. „Oni regulujú hladinu mora,“ vysvetľuje blondína vo videu. „Takže niekedy je tá voda naozaj ďaleko a potom sa zase v určitý čas vráti k brehu,“ myslí si influencerka. „Pri tom brehu vydržala včera maximálne 30 minút,“ opisuje Bartková jav zvaný príliv a odliv, o ktorom si myslí, že niekto z hotela na pláži vypúšťa a napúšťa more.

Sme presvedčení o tom, že si práve získala srdcia fanúšikov cestovania aj na Slovensku. A ak si fanúšikom prílivu a odlivu, pozri si našu aktuálnu ponuku leteniek k moru:

Akciové letenky k moru

Zdroj: Expres.cz


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore