Nemci vraj regulujú more. Česká blogerka si nevie vysvetliť príliv a odliv

Nemci vraj regulujú more. Česká blogerka si nevie vysvetliť príliv a odliv

Príliv vzniká gravitačným pôsobením Mesiaca a Slnka a prejavuje sa vzdúvaním morskej hladiny. Opakuje sa každých 12 hodín. Podľa toho, v akej fáze sa Mesiac nachádza, resp. podľa toho, v akej polohe sa nachádzajú Zem, Mesiac a Slnko. Opakom prílivu je odliv.

Úvod ako z učebnice základnej školy by sme mali. Tú však zrejme nevidela alebo si ju nepamätá česká influencerka menom Kateřina Bartková. Vo svojich instastories sa pustila do úvah, prečo je práve pláž v severnom Nemecku tak pecková, že sa na ňu budú aj s mužom vracať. „Oni regulujú hladinu mora,“ vysvetľuje blondína vo videu. „Takže niekedy je tá voda naozaj ďaleko a potom sa zase v určitý čas vráti k brehu,“ myslí si influencerka. „Pri tom brehu vydržala včera maximálne 30 minút,“ opisuje Bartková jav zvaný príliv a odliv, o ktorom si myslí, že niekto z hotela na pláži vypúšťa a napúšťa more.

Sme presvedčení o tom, že si práve získala srdcia fanúšikov cestovania aj na Slovensku. A ak si fanúšikom prílivu a odlivu, pozri si našu aktuálnu ponuku leteniek k moru:

Akciové letenky k moru

Zdroj: Expres.cz



Ak potrebuješ pomôcť pri výbere destinácie či leteckej spoločnosti, zorientovať sa v ponuke a dostať kompletné poradenstvo pri rezervácii letenky či dovolenky, využi našu ponuku konzultácie. Služba je spoplatnená sumou 20 eur, avšak tá sa ti okamžite odpočíta z ceny objednávky letenky či dovolenky, ktorú si zakúpiš cez Pelikán.


Ak máš pripomienku alebo si našiel chybu, napíš, prosím, na [email protected]. Ak máš super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chceš sa o svoje zážitky podeliť so svetom, neboj sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

Zaujala ťa táto téma alebo nám chceš niečo povedať? Napíš komentár

Žiaden strach, tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená.