Nájdeš nás aj na:

Novinky

Rás al-Chajmá je prvým miestom na svete, ktoré ponúka testovanie pre turistov zdarma

Rás al-Chajmá je prvým miestom na svete, ktoré ponúka testovanie pre turistov zdarma

Ras Al Khaimah (Rás al-Chajmá) v Spojených arabských emirátoch sa stal prvým mestom na svete, ktoré návštevníkom ponúka test na COVID-19 zdarma. Test poskytujú v miestnej nemocnici alebo v zdravotníckom centre v nákupnom centre v mestečku Al Hamra do 31. decembra 2020.

Reklama

Náklady na PCR testy pokryje Úrad pre rozvoj cestovného ruchu. „S veľkou radosťou oznamujeme, že poskytneme bezplatný test medzinárodným návštevníkom, keďže zavádzame túto možnosť ako ďalší prvok bezpečnosti – pre našich hostí aj zamestnancov v službách. S otvárajúcimi sa cestovateľskými koridormi budeme pokračovať v zavádzaní najlepších postupov v rámci ochrany pred šírením pandémie,“ povedal CEO úradu Raki Phillips.

Ras Al Khaimah (Rás al-Chajmá), najsevernejší emirát, sa stal prvým emirátom, ktorý získal pečiatku World Travel and Tourism Council (WTTC).

Zdroj: hoteliermiddleeast.com
Zdroj úvodnej foto: Shutterstock/Kiev.Victor


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore