Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Rakúsko od 1. júna zakáže lety z a do Veľkej Británie

Rakúsko od 1. júna zakáže lety z a do Veľkej Británie

Rakúsko znova zavedie zákaz cestovať z a do Veľkej Británie z dôvodu rozšírenia indického variantu koronavírusu v krajine.

Reklama

Lietadlá z Veľkej Británie od začiatku júna nebudú môcť pristáť na letisku v Rakúsku, rozhodlo o tom miestne Ministerstvo zdravotníctva. Vstup do Rakúska budú mať povolený len občania a obyvatelia a niektoré ďalšie určené skupiny s negatívnym PCR testom, píše The Local.

Rakúska vláda oznámila, že vstup z krajín s mutáciami koronavírusu budú mať povolený humanitárni pracovníci, ľudia so súdnym povolaním a cestujúci z určitých pracovných dôvodov. Aj títo sa budú musieť preukázať negatívnym PCR testom. Mutácie ochorenia zahŕňajú do skupiny šo speciálnymi opatreniami Brazíliu, Indiu a Južnú Afriku.

Vyhláška zakazujúca pristávanie lietadiel z týchto krajín bola nedávno predĺžená až do 6. júna (vrátane).

Lety z a do Veľkej Británie už boli v Rakúsku zakázané aj od decembra do marca kvôli tzv. britskej mutácii koronavírusu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.