Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

6 miest v Rakúsku, ktoré rozhodne treba zažiť

6 miest v Rakúsku, ktoré rozhodne treba zažiť

Stúpajúca teplota vzduchu v kombinácii s nádherným slnečným počasím – to sú ideálne podmienky na plánovanie výletov po okolí, však? Takže, ak už ste navštívili všetko to krásne, čo na Slovensku máme a nechce sa vám kupovať letenky a cestovať na opačnú polovicu zemegule, tento článok si niekde uložte. Máme pre vás zopár overených tipov na miesta, kam sa môžete dostať autom za pár hodín a zažiť neobyčajné veci. Všetko u našich západných susedov v Rakúsku.

1. Sky Walk Dachstein

Taký výhľad u nás nemáme. Alebo áno? Každopádne, ak vám vyjde počasie, zhruba 370 kilometrov od Bratislavy existuje miesto, kde sa môžete „poprechádzať v oblakoch” a vidieť odtiaľ do Slovinska, Česka, ale pokojne aj na Vysoké Tatry. Okrem iného ponúka Dachstein a jeho okolie perfektné príležitosti na turistiku a nájdete tu aj parádny 400-metrový lanový most Hängebrücke.

POBYT v 3* hoteli DACHSTEIN od 102 EUR RÝCHLA REZERVÁCIA

2. Großglockner Alpenstraße

Chcete mať najvyššiu horu Rakúska ako na dlani? 48-kilometrová alpská cesta Großglockner prechádza okolo zelených horských svahov, pestrých kvetinových lúk, strmých skalnatých útesov a napokon vás dopraví až k ľadovcu. Ak dôjdete až do konca, môžete si z výšky 2 571 metrov (čo je takmer výška Gerlachovského štítu) užiť nádherný výhľad na tento fenomenálny kopec. Navyše, ak máte rýchle auto a baví vás šoférovanie, potom bude pre vás odmenou aj samotná cesta. Je to jedna z najlegendárnejších ciest pre milovníkov motorizmu.

3. Leogang

Milujete adrenalínové športy? Určite nevynechajte oblasť Saalfelden Leogang. Majú tu úžasný zipline Flying Fox XXL s ktorým poletíte vo výške 143 metrov rýchlosťou 130 km/h a užijete si pri tom všetkom nádherné výhľady. Zoberte si sem určite aj horský bicykel, pretože je tu jeden z najväčších bikeparkov v Európe!

4. Eisriesenwelt

Vedeli ste, že najväčšia ľadová jaskyna na svete sa nachádza práve v Rakúsku? Toto miesto v pohorí Tennengebirge vás určite očarí – ide o 42 km dlhý jaskynný systém a nepochybne aj o jeden z najkrajších. Vstup do jaskyne má neuveriteľných 20 metrov do šírky a 18 metrov do výšky.

5. Schneeberg

Milujete horskú turistiku? Schneeberg je najbližšia dvojtisícovka k Bratislave a zároveň najvýchodnejšia alpská veľhora. Prezývka “snehová hora” nevznikla náhodou. Viedenčania (a nie len oni) totiž môžu pozorovať snehové polia na jeho severných úbočiach až do neskorej jari. Je to výborná niekoľkohodinová túra, navyše na samotnom kopci hore sa môžete do sýtosti najesť na vysokohorskej chate.

6. Hohe Wand

Ak ešte náhodou nepoznáte Hohe Wand, tak vedzte, že je to jedna úžasná stolová vápencová hora neďaleko Viedne, ktorá ponúka maximálne turistické vyžitie. Ak si chcete skúsiť ferraty – teda turistiku prostredníctvom zaistených ciest a potrebnej ferratovej súpravy, v okolí Bratislavy nenájdete nič lepšie. Je tu množstvo ľahkých, stredne ťažkých a ťažkých ciest. Ak ešte s ferratou skúsenosti nemáte, odporúčame spraviť si kurz lezenia via ferrata, prípadne využiť služby horských vodcov. Výhľady za to skutočne stoja.

Máte svoje tipy na netradičný výlet po Rakúsku? Napíšte nám ich do komentára pod článkom 😉

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: 2 noci v Lisabone + 5 nocí na Madeire za 479€! https://t.co/47f7BxgmFZ50 minút dozadu
Krajina zázrakov? Takto sa žije v Monaku + letenky od 32€ https://t.co/LgaAEd5d6X1 hodinu dozadu
Neodoberáš náš newsletter? Aha o čo prichádzaš! https://t.co/dRtQFWQQ4Z3 hodiny dozadu
HAVAJ s batožinou z Viedne za 769€! https://t.co/2gOZvRztL45 hodín dozadu
NICE na jeseň od 28€! https://t.co/tOlBbsBbXA5 hodín dozadu
Obľúbené letenky na Kubu sú späť! Leť od 439€ https://t.co/RcVBsdCZQ46 hodín dozadu
Veľmi lacný Tel Aviv počas zimných mesiacov: https://t.co/UWEFXYO8zn6 hodín dozadu
Nórske fjordy za pár eur: https://t.co/WVMRi6iZJU6 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore