Nájdeš nás aj na:

Ázia

Qatar Airways má nový biznis salónik v Dohe: Dior Spa a kaviareň Louis Vuitton

Spoločnosť Qatar Airways otvorila tento týždeň na svojej domovskej základni v Dohe úplne nový business lounge Al Mourjan The Garden, ktorého súčasťou majú byť exkluzívne relaxačné priestory ako Spa Dior či kaviareň Louis Vuitton.

Reklama

Ešte viac pohodlia

K vybaveniu nového salónika patrí posilňovňa, sprchy, kúpele, stravovanie à la carte, ako aj samoobslužný bufet. Luxusnou perličkou je príplatkový salónik so značkovými spa Dior a kaviarňou Louis Vuitton.

Dôležitým faktom je, že salónik zabezpečí zvýšenie kapacity miest pre cestujúcich počas frekventovaných časov – od polnoci do tretej hodiny ráno a od siedmej do deviatej ráno.

Zdroj: Shutterstock, EQRoy

Ako v oáze

Nový salónik Al Mourjan The Garden sa rozprestiera na ploche 7 400 metrov štvorcových a má kapacitu 707 miest na sedenie, takže je o niečo menší ako existujúci salónik Al Mourjan South, ktorý pojme približne 900 hostí. Nachádza sa medzi novými terminálmi D a E, južne od hlavnej časti letiska s ikonickým medveďom a nákupnou zónou a je prepojený vlakovým systémom.

Salónik je umiestnený v časti The Orchard, ktorá je takmer kópiou letiska Jewel Changi v Singapure. Cestujúci tu môžu obdivovať novú krásnu záhradu s rozlohou 6 000 metrov štvorcových, ktorá má viac ako 300 stromov a 25 000 druhov rastlín pochádzajúcich z lesov z celého sveta.

Zdroj: Qatar Airways

Možnosti stravovania a nápojov

Pokiaľ ide o stravovanie, salónik je rozdelený na západné a východné krídlo. Vo východnom krídle sa nachádzajú hlavné reštauračné priestory, v ktorých si cestujúci môžu sami pripraviť jedlá z teplého a studeného bufetu. K dispozícii je aj možnosť stravovania à la carte.

Zdroj: Shutterstock, gnoparus

Spolupráca so svetovými značkami

Nový salónik Al Mourjan sa môže pochváliť aj dvoma spoluprácami so značkami Dior a Louis Vuitton, a to v podobe priestorov spa a kaviarne, tieto služby však budú k dispozícii za príplatok.

Zdroj: Shutterstock, EQRoy

Prístup do salónika

Letiskový lounge Al Mourjan je dostupný len pre tých, ktorí letia s leteckou spoločnosťou Qatar Airways alebo Oneworld v prvej alebo business triede.

Zdroj: Mainly miles, One mile at time, Qatar Airways

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock, Miguel Lagoa

Akciové letenky Qatar Airways


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore