Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Dôležité: Qantas potvrdili štart dennej linky z Londýna do Sydney od 1. júla. Letné cestovanie vyzerá sľubne!

Dôležité: Qantas potvrdili štart dennej linky z Londýna do Sydney od 1. júla. Letné cestovanie vyzerá sľubne!

Nový rok už teraz priniesol viacero zaujímavých správ a medzi nimi aj jednu dôležitú novinku ohľadom medzinárodného cestovania. Austrálska letecká spoločnosť Qantas potvrdila otvorenie dennej medzinárodnej leteckej linky medzi metropolami Sydney – Londýn. Stane sa tak od 1. júla 2021. Rozhodnutie austrálskych aerolínií môže mať veľký vplyv na letecký priemysel a cestovanie v tomto roku.

Reklama

Budeme mať leto ako pred koronou?

Rozhodnutie aeroliniek Qantas ihneď spôsobilo rozruch kvôli viacerým skutočnostiam. Austrália patrí od marca 2020 medzi najizolovanejšie časti sveta. Niektoré provincie boli doposiaľ uzatvorené nielen pre zahraničných turistov, ale aj pre domáce obyvateľstvo a množstvo medzinárodných leteckých liniek je ešte stále zrušených, prípadne funguje len pre Austrálčanov. Austrália neumožňuje vstup ani po preukázaní negatívneho PCR testu.

Spustenie tak veľkej medzinárodnej linky je mimoriadne optimistický krok, všíma si SimpleFlying.com. Vedenie Qantas totiž prednedávnom informovalo, že na palubu pustí len tých pasažierov, ktorí budú zaočkovaní na COVID-19. Podľa šéfa Qantas bude vakcína „nevyhnutnosťou“ pre medzinárodné cestovanie. Ide tak o prvé veľké aerolínie, ktoré verejne predstavili možnosť odmietnuť cestujúcich, ktorí nebudú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19. Šéf aerolínií si takisto myslí, že k podobnému kroku sa uchýlia aj viaceré letecké spoločnosti.

Rozhodnutie Qantas je tiež výborný signál aj pre ostatné časti sveta. Letná cestovateľská sezóna by mohla vďaka dostatočnému zaočkovaniu vyzerať tak ako kedysi – bez výraznejších obmedzení. Rozhodujúcu úlohu v tom bude zohrávať vakcína, ktorá už v tom čase bude s veľkou pravdepodobnosťou dostupná pre väčšinu obyvateľstva Európskej únie, ale aj iné vyspelé regióny sveta. Kľúčom k opätovnému slobodnému cestovaniu môže byť aj digitálny COVID pass, o ktorom sa hovorí čoraz viac aj v Bruseli.

Qantas pošlú do Londýna Dreamliner

Austrálske aerolínie tiež informovali, že namiesto dvojpodlažného modelu Airbus A380 nasadia na londýnsku linku menšie, zato ekologickejšie a úspornejšie Boeingy s označením 787-9 Dreamliner.

Linka zo Sydney do Londýna patrí medzi najdlhšie na svete. Austrálske aerolínie na tejto linky využijú medzipristátie v metropole Singapur. Let zo Sydney do Singapuru potrvá zhruba osem hodín, následne po 90-minútovej prestávke sa lietadlo vyberie do Londýna. Tam pristane o 13 hodín a 50 minút.

Zdroj fotografií: Qantas.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore