Nájdeš nás aj na:
seychely

Afrika

Seychely a posledné miesta na sezónu za 689€! (+ naše tipy na ubytovanie a aktivity)

Biele pláže, tyrkysová voda, palmy, horúce slnko… Presne také sú nádherné Seychely, ktoré väčšina z nás pozná len z pohľadníc alebo z príspevkov našich starých známych na sociálnych sieťach. Seychely sú zoskupením očarujúcich ostrovov, ktoré sa nachádzajú v teplých vodách Indického oceánu pri východnej Afrike. Aj keď je pravda, že súostrovie často navštevujú mladomanželia, aby si tu užívali medové týždne, tento ostrovný štát ponúka mnoho miest na objavovanie. Môžeš sa vydať na túry po horských chodníkoch, liezť po skalách a obdivovať jedinečnú flóru a faunu. Vydaj sa s nami na dobrodružstvo po Seychelách!

Reklama

Odkiaľ? S kým? Kedy? Tipy letenky na Seychely

 • Odkiaľ? Na Seychely sa vieš najlacnejšie dostať z Viedne či Budapešti s viacerými leteckými spoločnosťami.
 • S kým? Priamy let na Seychely z našich končín neexistuje. Ak chceš letieť z Viedne čo najkomfortnejšie, odporúčame ti letenky Emirates, Turkish Airlines, Qatar Airways, Etihad Airways, prípadne Ethiopian Airlines. Vo všetkých prípadoch už máš v základnej cene letenky aj podpalubnú a príručnú batožinu. Takisto plnohodnotný servis a štandardné sedadlo, kde je k dispozícii aj kvalitná multimediálna zábava.
 • Kedy? Seychely sú celoročnou destináciou a teploty väčšinou neklesajú pod 30 stupňov po celý rok. Ak sa sem vyberieš od novembra do marca, môžeš očakávať pokojnejšie more, ktoré je vhodné na šnorchlovanie. Naopak, od marca do novembra fúka trochu silnejší vietor, ktorý vytvára skvelé podmienky pre surferov.
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina do 7kg a ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 23kg.

Akciové letenky na Seychely

Ubytovanie na Seychelách

Na Seychelách nájdeš naozaj veľké množstvo hotelových rezortov. Všeobecne sú tu ceny za ubytovanie v priemere vyššie, ako v ktorejkoľvek inej destinácii. Najnižšie Ceny za noc sa tu pohybujú okolo 10 € a vyššie.

Pozri si ceny a rezervuj hotel cez Pelikán. Tipy na ubytovanie nájdeš na tejto šikovnej mapke:

Čo treba ku vstupu na Seychely?

 • Pri cestovaní na Seychely nie sú potrebné víza, ak pobyt nepresiahne v priebehu pol roka 90 dní.
 • Je povinné preukázanie spiatočnej letenky, ubytovanie v krajine
 • Pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate
 • Pri vstupe netreba test, očkovanie ani karanténu

Čo robiť, vidieť a zažiť na Seychelách?

Úžasné ostrovy a perfektné pláže

Seychely sú typické najmä svojimi nádhernými bielymi plážami, ktoré obmývajú vody teplého Indického oceánu. Pred horúcim slnkom utekať nemusíš, ukryješ sa pod niektorou z vysokých paliem, ktoré jednoducho patria k dokonalému dovolenkovému dňu. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patrí napríklad ostrov Silhouette, ktorý je vďaka svojmu pralesu bohatý na faunu a flóru. Ak si vyberieš ostrov Praslin, nájdeš tu jednu z najkrajších pláží Anse Lazio. Treticu TOP ostrovov uzatvára La Digue, ktorý je tak dokonalý, že z času na čas dokonca slúži aj ako kulisa filmárom.

Victoria (hlavné mesto)

Aké by to asi bolo navštíviť tieto nádherné ostrovy a nevidieť hlavné mesto? V meste Victoria sa totiž začala písať história Seychel. Pomenované je podľa anglickej kráľovnej Victorie a zaujímavosťou je, že je najmenším hlavným mestom na svete. Nájdeš tu takmer storočnú botanickú záhradu alebo aj koloniálne centrum mesta. Pri návšteve nevynechaj miestne obchodíky, ktoré ponúkajú snáď všetko od výmyslu sveta a miestny trh, kde ti pripravia čerstvo chytené ryby alebo iné morské plody.

Top miesta na potápanie a šnorchlovanie

Miluješ potápanie? Tak hurá na Seychely! Toto božské miesto ponúka naozaj rozmanitý podmorský svet. Určite ťa poteší, že na ostrovoch je veľa potápačských centier, vďaka ktorým prebádaš aj tie tmavšie hlbiny mora. Ak ťa hĺbky nelákajú, skúste šnorchlovanie a o zážitok máš postarané.

Národné parky aj korytnačky

Vyber sa aj na ostrov Curieuse, čaká tam na ťa prekvapenie. Jedno obrovské prekvapenie! Ostrov je domovom naozaj gigantických korytnačiek, ktoré ti dokonca kamarátsky zapózujú aj na tvoju selfie. Okrem toho sa môžeš prejsť po národnom parku, ktorý pripomína ozajstnú džungľu.

Kreolská kuchyňa je plná dobrôt

Miestna kreolská kuchyňa nie je exotická len pre nás, ale aj pre samotných miestnych obyvateľov. Miešajú sa tu vplyvy indickej, ázijskej a aj európskej kuchyne. Hlavnou ingredienciou sú, samozrejme, čerstvé ryby. Vychutnaj si ich hneď na niekoľko spôsobov, medzi najchutnejšie však patria pripravené na grile alebo ako karí.

Aktívna dovolenka aj čajové plantáže

Ak máš rád/rada aktívny odpočinok, obuj si svoje trekingové topánky a vydaj sa na vrchol Morne Blanc. Žiaden strach, táto “hora” je vysoká len 667 metrov a výstup ti zaberie len asi hodinu. Ako odmenu si vychutnaj krásne výhľady na celý ostrov a dokonca sa tu máš možnosť dozvedieť niečo viac o výrobe miestneho čaju v malej čajovej továrni.

Poklad ukrytý na každom ostrove

Spája sa ti ostrov s ukrytými pokladmi pirátov? Objav ich! Je pravda, že pirátov tu bolo v minulosti ako maku a pravdou je aj to, že sa tu nachádza hneď niekoľko pokladov, a to hlavne tých prírodných. Na ostrove Praslin sa nachádza napríklad vodopád uprostred bujného lesa, o ktorom sa nedočítaš v žiadnom cestovnom sprievodcovi. Alebo sa vydaj späť v čase na ostrov Le Digue, kde nenájdeš takmer žiadne autá, život je tu akosi pokojnejší a tie nádherné pláže už ani nespomíname… Paráda!

Najviac sexi orechy na svete

Ostrov Praslin je domovom aj veľmi vzácneho druhu palmy, ktorý rastie len na tomto ostrove. Orechy z týchto paliem sú najväčšie na svete, vážia neuveriteľných 30 kilogramov a môžu dorásť až do 51 cm v priemere.

Jedinečná fauna a flóra

Okrem bielych pieskových pláží a príjemne teplej tyrkysovej vody Indického oceána nájdeš na Seychelách prales s endemickými palmami s najväčšími semenami na svete aj kriticky ohrozený medúzový strom, obrovské korytnačky, čierneho papagája aj netopiere. Na Seychelách žije viac ako 2 000 endemických druhov rastlín aj živočíchov.

Počasie na Seychelách je celoročne exotické

Seychely sú celoročnou destináciou a teploty väčšinou neklesajú pod 30 stupňov po celý rok. Ak sa sem vyberieš od novembra do marca, môžeš očakávať pokojnejšie more, ktoré je vhodné na šnorchlovanie. Naopak, od marca do novembra fúka trochu silnejší vietor, ktorý vytvára skvelé podmienky pre surferov.

Doprava na Seychelách: požičaj si auto za kamošské ceny

Autobusy

Z Viktórie (hlavného mesta) jazdia autobusy, cestovný poriadok tu však nehľadajte, autobusy jazdia keď sú plné, väčšinou však netreba dlho čakať, zaplnia sa rýchlo a sú pomerne lacné.

Lodná doprava

Medzi ostrovmi premávajú niekoľkokrát denne katamarány a privátne lode. Lodný poriadok a rezervácie lístkov nájdeš tu.

Bicykle

V prístave si môžeš požičať bicykle, náklady na prenájom bicykla na deň sú približne 10 EUR, ak si bicykel požičiate na viac dní vyjde ťa to lacnejšie.

Autá

Na Seychelách sa chodí po ľavej strane a sú tu nepríjemne úzke cesty vedúce do kopcovitých serpentín. Cesty však bývajú poloprázdne a dobre značené. Hlavné cesty lemujú pobrežie ostrova a tiež ho pretínajú naprieč. Oba ostrovy dokážeš prejsť za jediný deň. Liter benzínu ťa vyjde podobne ako u nás príde a na precestovanie ostrova ti vystačí jedna plná nádrž. Požičať auto si môžeš na Mahé aj v Prasline.

Zmeň si letenku z akékohoľvek dôvodu

Iba s exkluzívnou službou Pelikan.sk ZMENA LETENKY Z AKÉKOHOĽVEK DÔVODU môžeš zmeniť termín, destináciu alebo cestujúcich a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Skrátka môžeš zmeniť všetky prvky svojej rezervácie, uplatniť si nárok bez nutnosti dokladovať a služby kryje náklady na zmenu letenky z akéhokoľvek dôvodu.

3 tipy na poistenie, ktoré ochránia tvoje zdravie aj peňaženku

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

1. Prečo si vybrať poistenie STORNO?

Ak máš poistenie STORNO a vieš sa preukázať potvrdením danej udalosti (kvôli ktorému nemôžete cestovať), za nepreletenú časť tvojej letenky sa ti vrátia peniaze. Úžasnou výhodou je aj to, že stornovať môžu aj všetci ostatní poistení rodinní príslušníci, ktorí s tebou cestujú/mali cestovať a ďalší 3 poistení spolucestujúci bez rodinného vzťahu.

2. Prečo si vybrať poistenie ISTOTA?

Ešte väčšou istotou je poistenie ISTOTA. Na tú sa totiž môžeš spoliehať aj vtedy, keď ti vznikne škoda nie priamo v dôsledku nemožnosti odletieť. Pre väčšinu cestujúcich najsilnejšou pohnútkou na kúpu tohto poistenia je preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Čerešničkou na torte je už len to, že ISTOTA obsahuje aj poistenie STORNO a ďalších 15 dôvodov stornovania letenky.

3. Prečo si vybrať poistenie KOALA?

Predstav si, že si u nás kúpiš akciovú letenku. Príde deň D, dlho očakávaná cesta je tu, ale nakoniec tvoju radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno ti táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by ťa určite potešila nejaká útecha. Čo povieš napríklad na kompenzáciu v hodnote 200 eur? Túto novinku máš na dosah ruky vďaka spolupráci Pelikána so spoločnosťou Koala.

Máš svoje tipy na Seychely? Sem s nimi

Ak máš pocit, že sme na niečo dôležité alebo praktické zabudli, pokojne nám napíš správu alebo ešte lepšie, doplň náš článok niečím užitočným v komentároch pod ním. Ďakujeme 🙂


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore