Nájdeš nás aj na:

Letenky

Väčší priestor, viac batožiny, welcome drink. Trieda Premium Economy Austrian Airlines

Väčší priestor, viac batožiny, welcome drink. Trieda Premium Economy Austrian Airlines

Ak letíš so spoločnosťou Austrian Airlines do vzdialenejšej destinácie, a potrebuješ mať väčšie pohodlie ako v ekonomickej triede, ale nechce sa ti minúť väčšie sumy na letenku do business triedy, vyber si tú zlatú strednú cestu. Tento článok bude krátkym zhrnutím toho, či všetko ti trieda Premium Economy Austrian Airlines ponúkne.

Reklama

Široké sedadlá, väčší osobný priestor, zábava až 350 hodín

Sedadlá v triede Premium Economy Austrian Airlines sú pohodlné, priestor je praktický, dokáže sa prispôsobiť tvojim aktuálnym potrebám a cestovateľskej nálade. Ale prejdime k faktom. Šírka sedadiel je skoro polmetrová (48,3 cm), vieš ich sklopiť do 40°, nohy budú cestovať tiež v pohodlí vďaka opierke celkom slušnej veľkosti. Ak si teda cestu lietadlom želáš využiť na oddych, zavri oči, opri si hlavu o nastaviteľné operadlo a je to.

Alebo zapni palubný zábavný systém, ktorý ponúka zábavu na 350 hodín. Najnovšie Oscarové filmy si môžeš pozrieť cez 12-palcový dotykový monitor, o kvalitu zvuku sa postarajú slúchadlá s aktívnym potlačením hluku.

Nebudú sklamaní ani tí, ktorí by sa na palube venovali radšej práci. Svoj priestor môžu veľmi jednoducho premeniť na kanceláriu, k dispozícii majú zásuvky a USB porty.

Zbaľ si viac vecí, na ponožky pokojne zabudni

Položky v hmotnosti 46 kg, to je celkom dosť, že? Ak cestuješ v Premium Economy Austrian Airlines, máš povolené zobrať si so sebou až 2 podpalubné batožiny do 32 kg. Čo sa týka osobných vecí a tých, ktoré budeš na palube určite potrebovať, tiež môžeš byť uvoľnenejší. Budú v bezpečí v priestore pre príručnú batožinu pri tvojom sedadle, ktoré je samozrejme väčšie ako v ekonomickej triede.

Ak by si však na niečo zabudol, nezúfaj, možno to nájdeš v komfortnom balíčku. Je maličký, ale milučký. A obsahuje praktické veci ako napríklad ponožky alebo štuple do uší.

Jedlo, pitie, horúci uterák

Ešte si ani nesadneš a už si „obeťou“ pohostinnosti rakúskeho národného leteckého dopravcu. Privítajú ťa totiž welcome drinkom. Krátko po odlete dostaneš horúci uterák, no a potom prichádza na scénu, teda, na tvoju tácku hlavný hrdina gastronomického príbehu triedy Premium Economy Austrian Airlines: 3-4-chodové menu. Na výber budeš mať 3 hlavné jedlá. Podľa toho, v ktorej časti dňa cestuješ, dostaneš nejaký malý snack aj pred príletom do tvojej destinácie.

Nezabudni ani na nápojový lístok, nealkoholické a alkoholické nápoje si môžeš objednať hocikedy počas letu, takisto ako kávu alebo čaj.

 • Aká batožina je v základnej cene letenky Austrian Airlines?

  Letecká spoločnosť Austrian Airlines ku každej letenke povoľuje jeden kus malej príručnej batožiny. Tú si zoberiete so sebou na palubu, avšak nemôže byť väčšia ako 55x40x23 cm a ťažšia ako 8 kg. Budete ju musieť umiestniť pod sedadlo pred Vami alebo do batožinového priestoru nad Vaším sedadlom. K tejto príručnej batožine si môžete zobrať ešte jednu osobnú položku navyše v maximálnych rozmeroch 40x30x10 cm, napríklad notebookovú tašku.

 • Ako si môžem zakúpiť väčšiu batožinu k letenke s Austrian Airlines?

  Spoločnosť Austrian Airlines ponúka možnosť zakúpenia podpalubnej batožiny od 40 € vo váhe do 23 kg s tým, že celkový súčet rozmerov nemôže presiahnuť 158 cm. Túto batožinu odovzdáte na odbavovacom pulte (check-in pult) ešte predtým ako prejdete bezpečnostnou kontrolou. Batožinu teda už neberiete cez bezpečnostnú kontrolu a môžete v nej prevážať aj tekutiny vo väčšom množstve ako 100 ml (alkohol, drogéria, atď.)

  Batožinu navyše si viete zakúpiť priamo pri rezervácii cez Pelikán.

 • Čo ak je batožina väčšia ako predpísaný rozmer?

  Rozmery a váha musia byť na 100% dodržané. Ak si nie ste istí, batožinu si radšej doma odvážte a zmerajte. Nezabúdajte, že do rozmerov sa započítavajú napríklad aj kolieska batožiny. Letecká spoločnosť Austrian Airlines v zmysle svojich prepravných podmienok Vám v opačnom prípade môže zaúčtovať poplatok za prekročenie limitov.

   

 • Čo všetko môžem mať v príručnej batožine s Austrian Airlines?

  Batožina prechádza tiež cez bezpečnostnú kontrolu. Celkový objem tekutiny vrátane kozmetiky by nemal presiahnuť 100 ml. V príručnej batožine môžete prevážať lieky – ak sú na predpis, vezmite si aj predpis od lekára so sebou. Viac informácií si môžete prečítať aj v článku o príručnej batožine.

 • Ako cestovať s dieťaťom aerolinkami Austrian Airlines?

  Dieťa do 2 rokov cestuje za sumu 10% letenky dospelého pasažiera, letenka pre deti veku 2-12 rokov zvyčajne stojí 75% dospelej letenky. (Tieto ceny neplatia na niektoré špeciálne zľavy.)

  Dieťa do 2 rokov nemá nárok na batožinu, ale sprevádzajúca dospelá osoba okrem vlastnej batožiny môže mať u seba jednu malú tašku na jedlo pre dieťa, hračky atď.

 • Ako rezervovať sedadlá u leteckej spoločnosti Austrian Airlines?

  Rezervácia miesta v lietadle podľa vlastného výberu je možná za poplatok (od 17 €, konečná suma závisí od destinácie Vášho letu). V opačnom prípade Vám spoločnosť Austrian Airlines priradí sedadlo podľa náhodného výberu.

 • Ako urobiť online check-in s Austrian Airlines?

  K väčšine letov aerolinky Austrian Airlines otvárajú online check-in 47 hodín pred plánovaným odletom. To, či je online check-in možný pre danú leteckú linku, viete zistiť na stránke leteckej spoločnosti. Na vybraných letiskách môžete využiť aj samoobslužné kiosky.

 • Je možné zmeniť letenku s Austrian Airlines?

  Austrian Airlines nepovoľujú zmenu údajov cestujúcich na letenke. Zmena mena na letenke je povolená iba v prípade, ak sa meno cestujúceho v cestovnom doklade v čase medzi kúpou letenky a samotným letom zmenilo kvôli sobáši.

  Ak by ste chceli zmeniť dátum letu, letecká spoločnosť bude postupovať podľa podmienok, ktoré platia konkrétne pre Vašu rezerváciu.

 • Ako cestovať so zvieratkom leteckou spoločnosťou Austrian Airlines?

  Spoločnosť Austrian Airlines povoľuje prepravu psov a mačiek. Pokiaľ zvieratko cestuje na palube, zaplatíte poplatok vo výške od 50 €, ak v batožinovom priestore, bude Vás to stáť 70 €. Konečná cena závisí od Vašej destinácie.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre
Hore