Nájdeš nás aj na:

Novinky

Z Prahy a Dubrovníka do celého sveta. Ambiciózny start-up PRAGUSA.ONE štartuje už v júni

Z Prahy a Dubrovníka do celého sveta. Ambiciózny start-up PRAGUSA.ONE štartuje už v júni

New York, Singapur či Južná Afrika. Ambiciózny britský start-up PRAGUSA.ONE plánuje začať lietať z Prahy a Dubrovníka do celého sveta na štyroch nových lietadlách Airbus A350-900. Špecialitou má byť usporiadanie sedadiel v kabíne a tiež to, že všetky ponúknu zážitok ako z prémiovej ekonomickej triedy. Všetko nasvedčuje tomu, že aerolínie začnú lietať už v druhej polovici júni 2021, zatiaľ na požičaných lietadlách. Prvé lety sú v pláne z Dubrovníka do New Yorku a Los Angeles, letenky však zatiaľ v predaji nie sú.

Reklama

Britský start-up už požiadal o potrebné povolenia na prevádzkovanie letov z Chorvátska. Neskôr tak urobí aj v prípade pražského letiska. Obe letiská, Praha aj Dubrovník, sa už podľa informácií SimpleFlying.com dohodli, že poskytnú potrebné stimuly spoločnosti PRAGUSA.ONE. Každá zo spomínaných základní by mala prijať dve lietadlá.

PRAGUSA.ONE tvrdí, že chce vyplniť medzeru na trhu pre prémiové cestovanie zo strednej Európy do sveta. Zamerať sa chce najmä na diaľkové lety do USA.

Samotný názov spoločnosti je kombináciou slov Praha a Ragusa (historický názov pre Dubrovník).

Ázia, Afrika i Amerika

Z plánovaných základní v Prahe a Dubrovníku plánuje spoločnosť PRAGUSA.ONE prevádzkovať lety do: Spojených štátov, Číny, Japonska, Malajzie, Singapuru a Južnej Afriky. Spoločnosť tiež nadviazala kontakt so sieťou letísk v týchto destináciách: New York (EWR), Tokio (NRT), Peking (PEK), Los Angeles (LAX), Singapur (SIN), Johannesburg (JNB), Chengdu (CTU) a Kuala Lumpur (KUL).

Spoločnosť už rokuje s Airbusom o zadaní objednávky na štyri lietadlá A350-900 v konfigurácii jednej triedy. Každý stroj bude mať v kabíne 251 sedadiel. Dodávky týchto lietadiel A350 sa uskutočnia v roku 2024.

Spoločnosť PRAGUSA.ONE však neplánuje na spustenie prevádzky čakať, kým nebudú dodané lietadlá A350. Chce začať lietať už v júni 2021 a plánuje na to využiť prenajaté lietadlá s posádkou od osvedčeného európskeho poskytovateľa lietadiel. Spoločnosť rokuje o prenájme dvoch lietadiel Airbus A350-900 a dvoch lietadiel A330-330.

Novinka prichádza v čase, kedy spoločnosť American Airlines nebude prevádzkovať svoje pravidelné denné lety Philadelphia – Dubrovník a tiež v čase kedy spoločnosť Qatar Airways zrušila začatie linky medzi Dohou a Dubrovníkom. V Prahe boli tiež zrušené priame lety do Šanghaja a Pekingu, keď z Českej republiky odišli spoločnosti Hainan Airlines a China Eastern Airlines.

Zdroj foto: PRAGUSA.ONE

Zdroj informácií: SimpleFlying


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore