Nájdeš nás aj na:

Novinky

200 Eur za problémy s letom. Poistenie pri meškaní letu od Koala už aj v ponuke Pelikan.sk

200 Eur za problémy s letom. Poistenie pri meškaní letu od Koala už aj v ponuke Pelikan.sk

Predstavte si, že si u nás kúpite akciovú letenku, ktorá vás vyjde do 100 Eur. Príde deň D, dlho očakávaná cesta, ale nakoniec vašu radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno vám táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by vás určite potešila nejaká útecha. Čo by ste povedali napríklad na 200 Eur? Nie je to preklep. Nie je to žiadne špekulantstvo. Žiadna finančná fatamorgána. Ide o novinku, ktorú máte na dosah ruky vďaka čerstvej spolupráci Pelikan.sk so spoločnosťou Koala. Prečítajte si, čo to presne znamená, ako aj príklady toho, ako funguje nový produkt dostupný ku každej letenke zakúpenej cez Pelikan.sk.

Reklama

Na aké prípady platí poistenie Koala?

Stačí, ak váš let mešká viac ako 2 hodiny. To je všetko.

Poistenie pri meškaní letu od Koala znamená finančné odškodné 200 Eur v akejkoľvek situácii. Je jedno, či komplikácie s letom nastali kvôli technickej poruche alebo zlému počasiu. Jediným predpokladom je to, aby dĺžka časového rozdielu medzi plánovaným a skutočným príletom presiahla 120 minút. (Moment príletu je to, keď sa otvoria dvere lietadla v destinácii.) Túto skutočnosť vy nijako nemusíte dokazovať. Spoločnosť Koala si sama vyžiada dôkazový materiál o meškaníletu od letiska alebo samotnej leteckej spoločnosti.

Pokiaľ už máte nejaké nemilé skúsenosti s meškaním letu, viete, že letecké spoločnosti v takýchto prípadoch ponúknu nejakú náhradu. Tá môže byť vo forme alternatívneho/náhradného letu alebo finančnej kompenzácie, čiže refundácie nepreletených úsekov letenky. Tu je potrebné vedieť, že takáto náhrada nemá nič spoločné s poistením Koala. Čiže, aj keď využijete náhradný let ponúknutý prepravcom, nárok na odškodné vychádzajúce z poistnej zmluvy vám vznikne.

koala

Príklad

Na Pelikan.sk ste si zarezervovali spiatočný let z Bratislavy do Londýna s odletom 12. januára a návratom 26. januára. 12. januára váš let z Bratislavy do Londýna meškal 18 minút. Keďže toto oneskorenie je kratšie ako 2 hodiny, za tento let nedostanete kompenzáciu. Ale ani váš spiatočný let neprebehne bezproblémovo. Do Bratislavy dorazíte 3 hodiny a 10 minút po plánovanom prílete, čiže váš let domov mešká viac ako 2 hodiny. Za tento let dostanete 200 Eur.

Ďalším dôležitým faktom je to, že finančná kompenzácia 200 Eur platí pre jednu osobu a na jeden let. Ak teda cestujete viacerí, každý dostane túto sumu zvlášť, „na hlavu“. Okrem toho, pokiaľ problémy nenastanú iba pri jednom lete, ale napríklad pri ceste do destinácie aj smerom domov, tak nárok na 200 Eur budete mať za každý jeden osobitne.

koala

Príklad 3

Zoberme si spiatočnú letenku z Príkladu 1. Povedzme si, že si ju nezakúpite iba pre seba, ale cestujú s vami 2 ďalšie osoby. Za meškanie spiatočného letu do Bratislavy dostanete tým pádom 600 Eur (200 Eur/osoba x 3).

Príklad 4

Na Pelikan.sk ste si zakúpili spiatočný let z Bratislavy do Londýna s odletom 12. januára a návratom 26. januára pre 3 osoby. 12. januára váš let z Bratislavy do Londýna meškal o 200 minút, a do Bratislavy dorazíte 3 hodiny a 10 minút po plánovanom prílete. Tento londýnsky trip vám prinesie 1200 Eur. Jedna osoba má totižto nárok na 200 Eur, pričom každý je kompenzovaný za oba lety (200 Eur x 3 x 2).

Čo v prípade, ak sa vaša cesta skladá z viacerých letov, čiže prestupujete? Odškodné vychádzajúce z poistenia Koala platí na samostatné segmenty. Pokiaľ teda niektoré z prípojných letov sú problémové, za tie dostanete 200 Eur. Nezáleží na tom, kedy doletíte do finálnej destinácie, ale či meškajúci segment spĺňa podmienky, ktoré sme opísali vyššie.

Príklad 5

Na Pelikan.sk ste si zakúpili let z Viedne do New Yorku s prestupom v Londýne. Na prestup máte 4 hodiny. Váš let z Viedne do Londýna mešká 2 hodiny a 15 minút. Nadväzný let stihnete, do New Yorku doletíte v čase, ktorý je uvedený na vašej letenke. Aj keď ste do finálnej destinácie doleteli bez omeškania, za prvý segment dostanete 200 Eur, pretože meškal viac ako 2 hodiny.

Akým spôsobom môžem využiť túto službu?

Je to iba jeden klik navyše pri rezervácii letenky na stránke Pelikan.sk, a v praxi to znamená pár sekúnd. Ak ste si u nás už niečo niekedy kúpili, viete, že k hlavnému produktu vieme zabezpečiť také doplnkové služby, ktoré majú zvýšiť bezpečný a hladký priebeh vašej cesty, ako aj pocit istoty z hľadiska financií. Poistenie od Koala bude dostupné medzi týmito produktmi priamo počas procesu rezervácie, čiže určite to neprehliadnete.

Svoju letenku môžete vylepšiť Koala poistením veľmi jednoducho. Vyberte si letenku (buď cez akciové letenky alebo pelikánsky vyhľadávač), zvoľte vhodný termín cesty a v kroku, kde zadávate údaje o cestujúcom stačí jeden „swipe“ – teda potiahnutie tlačidla doprava. Cena poistenia sa potom započíta k celkovej objednávke:

To už je asi každému jasné, že poistenie Koala môže celkom potešiť peňaženky cestujúcich. Cena tohto produktu nie je jednotná. Je ovplyvnená napríklad tým, koľkokrát počas cesty prestupujete, poistenie k priamym letom je lacnejšie. Dôležitým faktorom je aj to, o akú leteckú spoločnosť ide. Čím menej meškaní/problémov s letmi má na konte, tým menšiu sumu za túto doplnkovú službu zaplatíte. Podstatné je však to, že poistenie Koala je v každom prípade výhodné.

Zdroj fotiek: Unsplash


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    4.6/5 - (8 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore