Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Lacné letenky do Chorvátska! Zadar, Dubrovník a Split od 65€

Lacné letenky do Chorvátska! Zadar, Dubrovník a Split od 65€

Milovníci krásneho Chorvátska, držte si klobúky! Od 28. mája nám Chorváti povolili vstup do krajiny a len pred pár dňami nám dovolenkové obdobie odobrila aj vláda SR. V lete tak už môžeme letieť do historického Dubrovníka, starobylého Zadaru alebo nádherného Splitu a vy spolu s nami. Na výber máte niekoľko termínov a tri nádherné chorvátske mestá. Nezabudnite si pred vstupom do krajiny vyplniť online formulár.

Reklama

Zadar – historické staré mesto románskych ruín, stredovekých kostolov, kozmopolitných kaviarní a kvalitných múzeí. Zadar je vskutku neobvyklou zmesou podnetov. Nevynechajte dva z jeho najatraktívnejších architektonickým pokladov, Morský organ rozoznievajúci sa silou mora a Pozdrav slnku, žiariaci tanečnými farbami vďaka solárnej energii.

Krivolaké úzke uličky, hradby staré vyše tisíc rokov, úchvatné pláže vyznamenané Modrou vlajkou, múzeá, galérie, štýlové reštaurácie, ale aj pohnutá história. To je Dubrovník, mesto zapísané od roku 1979 na zoznam chránených pamiatok UNESCO. Dubrovník je skvelý východiskový bod, ak sa rozhodnete preskúmať južnejšiu časť Chorvátska, ale pokojne aj celý Balkán. Mesto je priam stvorené pre objavovanie starého mesta, pláží, výlety loďkami, bicyklovanie či turistiku.

Split je najväčšie prímorské mesto Chorvátska. Je mimoriadne bohaté na kultúrne pamiatky a do nádherného Omišu, na slnečný ostrov Brač či na legendárnu Makarsku riviéru je to naozaj len na skok.

Lacné letenky do Chorvátska

  • Odkiaľ? Priamy let z Bratislavy
  • S kým? Letecká spoločnosť AirExplore
  • Kedy? Leto 2020
  • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, 23kg batožina + príručná batožina

Akciové letenky do Chorvátska

Čo robiť, vidieť a zažiť v Dubrovníku

Vyše tisíc rokov histórie tohto nádherného a legendárneho chorvátskeho mesta je prítomných v každej jeho časti. Dubrovník je mesto – múzeum a živé javisko, ideálne spojenie histórie a súčasnosti. Obkolesujú ho stredoveké hradby, dlhé 1940 m, ktoré sa zachovali v pôvodnom stave a sú otvorené pre návštevníkov ako najväčšia atrakcia. Od roku 1979 je mesto pod ochranou UNESCO. Ak ste to nevedeli, natáčali sa tu aj Star Wars!

Dubrovník je v prvom rade kultúrnou destináciou, ktorá okrem pamiatkového bohatstva ponúka množstvo kultúrnych udalostí a festivalov. Dubrovník je aj dovolenkovou destináciou, ktorá má vynikajúce letecké spojenie so všetkými významnejšími európskymi mestami. Dubrovník je okrem iného výborné miesto pre sólo cestovateľov.

Cestovné doklady do Dubrovníka

Na cestu do Dubrovníka budete potrebovať občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Dubrovníka

Hoci sa nám Chorvátsko spája skôr s letnou dovolenkou, Dubrovník je krásnou historickou destináciou, a preto ho môžete navštíviť v ktoromkoľvek ročnom období. Klíma v Chorvátsku pozdĺž jadranského pobrežia je mierna mediteránska. V lete je hlavne pekné počasie s priemernými dennými teplotami okolo 30 stupňov. Zimy sú na pobreží mierne s dennými teplotami okolo 5-10 stupňov. V auguste je teplota mora najvyššia a môže dosiahnuť aj 27 stupňov a v zime neklesá pod 9 stupňov.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Zadare?

Všetky chorvátske mestá sú krásne. Avšak Zadar, na ktorý padá tieň z rímskych múrov, ktoré ho obklopujú, pripomína strarodávnu Európu. Jednoduchý a pomalý život je odlišný od toho v preplnených frenetických metropolách Talianska či od toho v trblietajúcich sa dedinkách na francúzskej riviére. Toto opevnené mesto v Jadranskom mori vytŕča tak dramaticky, že z cesty môžete skočiť takmer priamo do jeho vĺn. Vydajte sa na ranné putovanie zadarskými trhmi medzi autentické remeselné i farmárské výrobky.

Nezabudnite navštíviť slávny morský orgán (Morske orgulje). Experimentálny hudobný nástroj a architektonický objekt, hrajúci podľa rytmu mora. Jeho trúbky klesajú pod vodu, takže znejú tónmi pri stúpaní a klesaní vĺn na nábreží. Dostaňte sa sem včas, aby ste ešte zachytili západ slnka nad Zadarom, ten Alfred Hitchock označil za jeden z najkrajších vôbec.

Existuje dôvod, prečo dni pri Stredozemnom mori dokážete pokojne stráviť medzi reštauráciou a morom. Toto je miesto, kde nájdete jedny z najlepších gurmánskych centier v Európe, vrátane dalmátskych špecialitami ako sépiové rizoto, ktoré sa objavuje na väčšine miestnych menu. Joj, ale vám bude dobre!

Cestovné doklady do Zadaru?

Na cestu do Chorvátska potrebuješ občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Zadaru?

Chorvátsko je letná destinácia, od mája až do konca septembra sa tu môžete bez problémov kúpať v mori. Niektorí, najmä domáci, s tým nemajú problém ani neskôr. Treba myslieť na nápor turistov. My máme overený jún, vtedy tam ešte nenarazíte na toľko turistov ako v júli a v auguste.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dovolenka v BOHO štýle: Výber pobytov v TOP destináciách od 297€ https://t.co/B6eHNeCTgu #dovolenky17 hodín dozadu
Slnečný a historický Cyprus z Bratislavy alebo Viedne od 29€! https://t.co/XxY2DgPdvd #letenky21 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Tenerife skvelé a letenky za stovku https://t.co/WgtAp0D2RK #cestopisy22 hodín dozadu
Aerolinky ANA organizujú “staycation”, pasažieri poletia na Airbuse A380 https://t.co/0fDSOop4Io #novinky22 hodín dozadu
Linka Smartwings z Prahy do Dubaja opäť spustená! Letenky za uvádzacie ceny od 247€! https://t.co/JTq909px7C #letenky22 hodín dozadu
Grandhotel Praha, Salamandra i Kukučka. Pobyty, ktoré za posledné dni najviac zlacneli: rezervuj od 99€! https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky22 hodín dozadu
Barcelona, Dubrovnik či Mykonos. Ešte stíhaš kúpiť veľmi lacné letenky na leto od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky22 hodín dozadu
Grécko, Chorvátsko, Taliansko a iné. Najlepšie LAST MINUTE dovolenky na tento týždeň (výber redakcie) https://t.co/9fZ3qGybtD #dovolenky22 hodín dozadu
Dubaj, Malta i Kanada. Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si TOP10 rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky22 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky22 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore