Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

5 typov matiek = 5 typov pobytov. Máte už darček na Deň matiek?

5 typov matiek = 5 typov pobytov. Máte už darček na Deň matiek?

V nedeľu 10. mája je Deň matiek, máte už pre ňu darček, ktorým je vyjadríte vďaku za to, akého skvelého človeka z vás vychovala? Ak si s tým neviete rady, možno vám poradíme my. Pošlite ju na výlet alebo ju na výlet zoberte so sebou. Choďte sami alebo s celou rodinou. Všetko záleží od toho, aký je vaša mamina typ.

Reklama

Romantická duša, čo má rada kultúru? Maniačka pohybu a zdravého životného štýlu? Preferuje samotu a bez detí alebo tobogány a na každej ruke zavesené dve deti? Vybrali sme 5 typov matiek a k nim sme priradili 5 typov pobytov, ktoré by sa im mohli páčiť. Nech sa páči!

Matka fajnšmekerka

Ak má vaša mamina rada luxus a potrpí si na kvalite služieb, pošlite ju do najluxusnejšieho 5* hotela na Slovensku, Grand Hotela Kempinski. Pripravia jej špičkové raňajky, rozmaznajú ju v Zion Spa Luxury a odpočívať, spať či len tak si užívať pokoj a pozorovať západ slnka môže v absolútne unikátnych luxusných izbách ako z filmu, dokonca s našimi slovenskými veľhorami, Vysokými Tatrami, za oknami. Komu by horský vzduch na prechádzke v okolí hotela a nadupaný wellness neprospel. Naše maminy si predsa zaslúžia len to najlepšie!

Koľko luxusu si zaslúži vaša mamina? My jej ponúkame:

 • Pobyt na 1 až 3 noci s raňajkami a neomedzeným vstupom do luxusného ZION SPA od 109€

Matka, ktorá potrebuje víkend bez detí

Pošlite ju do 4* hotela Tri Studničky. Tri Studničky sú prvý „adult friendly“ hotel v Jasnej. Čo to znamená pre vašu mamku? Že sa o druhej ráno nezobudí na detský plač z vedľajšej izby, vo vírivke sa jej na pokožku neprilepia rozmočené detské chrumky a na raňajkách o deviatej ešte nájde čokoládové palacinky. Toto je hotel ako stvorený pre matku, ktorá už má usmrkancov dosť a potrebuje čas len pre seba.

Navyše, v 4* hoteli Tri Studničky v Demänovskej doline je každá izba zariadená úplne unikátne a podľa Feng Shui, bude sa tu teda cítiť ako v raji. Len sa pozrite na fotografie nižšie! Tri Studničky sú jedným z našich najobľúbenejších hotelov. Okrem toho, že vaša mamina nestretne v hoteli nijakých usoplencov, načerpá aj nové sily, Tri Studničky majú skvelé komorné boutique wellness centrum. A to znamená sauny, horskú pláž a keby predsa len potrebovala schladiť, môže tak urobiť v horskom potôčiku Demänovka. Počkajte, keď objaví tie Zen procedúry so špičkovými odborníkmi!

Akú dlhú karanténu bez detí potrebuje vaša mamina? My jej ponúkame:

 • Wellness pobyt na 2 až 3 noci s raňajkami od 99€
 • Wellness pobyt na 2 až 3 noci s polpenziou od 139€
 • Wellness pobyt na 4 noci za cenu 3 s raňajkami od 169€
 • Wellness pobyt na 4 noci za cenu 3 s polpenziou od 239€

Matka Sparťanka

Mamu, ktorá rada objavuje nové veci, je neustále v pohybe a má rada šport a turistiku, jednoznačne pošlite do 3* hotela FIS Štrbské Pleso. FIS Štrbské pleso je vlastne horský hotelovo-športový komplex priamo pod štítmi Vysokých Tatier v nadmorskej výške 1 346 metrov nad morom. Nachádza sa v tesnej blízkosti Štrbského plesa na úpätí Vysokých Tatier pri vchode do Mlynickej doliny a len 50 metrov od lyžiarskych zjazdoviek, bežkárskych tratí a turistických chodníkov.

Po výdatnom čase strávenom v slovenskej prírode, si tu každý rád nájde čas na relax a wellness v infračervenej, parnej a fínskej saune, vo vírivke a ak bude vaša mamina chcieť, v miestnosti na špeciálne procedúry jej urobia aj masáž. Ak by ju aj potom „žrali mrle“, môže si ísť zacvičiť do špičkovej telocvične. Zaujímavosťou je, že na streche tejto telocvične sa nachádza niekoľko včelínov, ktorými sa hotel snaží pomôcť prežiť populácii včiel medonosných, ktorá rapídne klesá.

Túži vaša mamina po horskom vzduchu a túre vo Vysokých Tatrách? My jej ponúkame:

 • Pobyt na 1 až 3 noci s raňajkami od 69€
 • Pobyt na 2 až 3 noci s polpenziou od 129€
 • Pobyt na 4 noci za cenu 3 s raňajkami od 159€
 • Pobyt na 4 noci za cenu 3 s polpenziou od 209€

Matka s umeleckou dušou

Maminy, ktoré majú radi umenie, kultúru, dobré jedlo a degustácie, si zaslúžia oddych v 4* hoteli Lomnica. Hotel Lomnica spája prvotriedne ubytovanie v nádhernom tatranskom prostredí s vynikajúcimi službami, tradičnou gastronómiou, navyše na terase s výhľadom na Lomnický štít, wellnessom aj prehliadkou umenia. To je romantika. Okrem toho, že sa v jeho priestoroch nachádza niekoľko umeleckých diel a obrazov, hotel je zariadený v honosnom historickom štýle a má aj vlastnú galériu!

Pobyt v hoteli Lomnica bude pre vašu maminu taký lahodný, ako skvelé víno, umenie, sauny a procedúry, ktorých tu dostanete toľko, koľko si len zažiada. A o tom, že vám tu poskytnú nielen kvalitné služby, ale robia to radi a s úsmevom, svedčí aj ocenenie, ktoré historický Hotel Lomnica získal začiatkom roka 2020. V kategórii Cestovný ruch, gastro a hoteliérstvo v ankete Najatraktívnejší zamestnávateľ, ktorú vyhlasuje spoločnosť Profesia, získal druhé miesto. Sympaie mu vyjadrila verejnosť, patrí teda k najatraktívnejším slovenským zamestnávateľom.

Doprajete svojej mamine poéziu chutí aj umeleckých zmyslov? My jej ponúkame:

 • Pobyt na 1 až 3 noci s raňajkami od 69€
 • Pobyt na 2 noci s polpenziou od 209€

Matka za každú srandu

Ak vašu mamu nič nerozhodí a zasmeje sa na všetkom, čo vy alebo vaše deti vyvediete, potom ju aj s celou rodinou vezmite do 3* hotela Bešeňová. Saunový a vodný svet, odpočinok v termálnej vode, akvapark a tobogány, splavovanie, potápanie aj pešia turistika na Liptove, to všetko ponúka hotel Bešeňová a jeho okolie. Bešeňová môže byť zážitkom pre celú vašu rodinu a mamina ocení čas strávený so svojimi blízkymi. Vyskúšala už niekedy tureckú mydlovú masáž? Pošlite ju na pár procedúr, aby pri príležitosti Dňa matiek cítila, ako veľmi vám na jej radosti a zdraví záleží.

Ocení vaša mama víkend s rodinou a nebojí sa šmyklaviek a tobogánov? My vám ponúkame:

 • Pobyt na 1 až 3 noci s raňajkami od 59€
 • Pobyt na 2 až 3 noci s polpenziou od 119€

Upozornenie kvôli koronavírusu

Forma stravovania v hotelových zariadeniach ako aj iné služby závisia od obsadenosti hotelov a od platných nariadení vlády SR v čase pobytu počas koronakrízy. Všetky potrebné informácie dostanete na webových stránkach hotelov alebo na našej zákazníckej linke 02 / 3216 6321, či na našom emaily: pobyty@pelikan.sk každý pracovný deň od 9:00 do 18:00.

Zdroj titulnej fotografie: shutterstock.com / Autor: Vitalii Mamchuk

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LAST MINUTE: 7 nocí v 4* hoteli s all inclusive na Rodose za 605€ https://t.co/kBn5ou6OLL #dovolenky7 hodín dozadu
Do týchto krajín sa potrebujete pred cestou registrovať (vstupné formuláre a dotazníky) https://t.co/XRUprAbDXh #novinky8 hodín dozadu
Leť na krásny Zakynthos od 60€! https://t.co/X5hPtqbjIT #letenky8 hodín dozadu
Viedeň zadarmo. Slovak Lines má Nový Travel Pass pre nekonečné cestovanie https://t.co/Rl6o4x3leL #novinky9 hodín dozadu
Havana opäť sprísňuje obmedzenia. Počet nakazených narastá https://t.co/etokIOcJvH9 hodín dozadu
Pri vstupe na Ukrajinu už Slováci nepotrebujú test ani karanténu https://t.co/bdHmHebta6 #novinky9 hodín dozadu
Európska únia aktualizovala zoznam krajín, ktoré ju môžu navštíviť https://t.co/pQabCOC34911 hodín dozadu
Hrad Windsor v Londýne otvára časť záhrady prvýkrát po desiatkach rokov https://t.co/LIJ39wWTeu #novinky12 hodín dozadu
Maurícius vyhlásil stav enviromentálnej núdze https://t.co/O6scGyYMvA #novinky12 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky12 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore