Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Pili sme pivo za stotisíc

Vietnam miluje tradície. Hočiminovo Mesto je ale výnimka. Po západe slnka sa mesto premení na jednu obrovskú diskotéku. Klubové parkety sa nezapĺňajú len v uliciach mesta, ale aj nad nimi. V Saigone, ako ho starí americkí veteráni stále volajú, sú desiatky barov na strechách mrakodrapov. Niektoré z nich sme vyskúšali aj my. Najviac sa nám páčil Chill Sky Bar na 27. poschodí výškovej budovy A & B Tower.

Reklama

Budova je v úplnom srdci blikajúcej metropoly, v dištrikte 1. Z baru na najvyššom poschodí dovidíte na finančné centrum mesta a zo všetkých budov panorámu najviac narúša slávny Bitexco Financial Center. Futuristický mrakodrap pri brehoch rieky Saigon.

Bar exkluzívne navštevujú bohatí Vietnamci a zahraniční hostia. Pre nich sú ceny smiešne. Smiešne ceny pre slovenského turistu znamenajú tak akurát. Drahšie bary v centre Bratislavy stoja približne rovnako. Najlacnejšia položka na menu v Chill Sky Bar je pol litrová fľaša Heinekenu. Heineken je nič moc. Vo Vietname ale chutí stokrát lepšie ako doma. Možno to je len tým, že ste tisícky kilometrov od domova a stále v kultúrnom šoku, a možno len naozaj chutí inak. Najlacnejšie pivo tu stojí 100.000 dongov. Štyri eurá a dvadsať centov. Tento článok ale nie je o pive, je o výhľadoch.

Hočiminovo Mesto

Hočiminovo Mesto

Hočiminovo Mesto

Hočiminovo Mesto

Páčil sa Ti článok? Sleduj Pelipecky na facebooku :)


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre
Hore