Nájdeš nás aj na:

Letenky

Phuket v hlavnej sezóne pod 500 eur

Najobľúbenejší thajský ostrov a jedna z najnavštevovanejších oblastí Juhovýchodnej Ázie. Tak možno charakterizovať Phuket. No prívlastkom „jeden z najnavštevovanejších“ sa nenechajte odradiť – stále si zachováva svoj šarm, nádherné pláže a krásne azúrové more. Preto keď sme dnes uvideli letenky za 499 eur s Air China, vedeli sme, že je na svete ďalšia pelipecka! Phuket v hlavnej sezóne totiž zvyčajne stojí omnoho viac.

Reklama

Phuket v hlavnej sezóne za skvelú cenu

Rezervuj letenku za 499 eur

Phuket v hlavnej sezóne, pláž

Prečo navštíviť Phuket v hlavnej sezóne?

1. Počasie

Za hlavnú sezónu sa na Phukete považuje obdobie od novembra do marca. Teplota sa tu konštantne pohybuje okolo 30° stupňov, vlhkosť nie je taká vysoká a prší len veľmi zriedka.

Phuket pláž

2. Nádherné pláže

Patong, Karon, Kata. To sú najznámejšie pláže Phuketu. Stačí, ak vašu dovolenku strávite na jednej z nich a na Phuket budete krásne spomínať. Samozrejme tráviť dovolenku na jednej pláži – o tom nie je Thajsko. A ostrov Phuket vás presvedčí, že sa oplatí každý deň vycestovať a hľadať tú najkrajšiu.

Phuket pláž, Patong

Pláž Patong

Phuket, pláž Kata noi

Pláž Kata Noi

3. Záliv Phang Nga

Na návštevu Phang Nga si vyhraďte jeden deň, pretože to naozaj stojí za to. Unikátna scenéria ostrovčekov a jaskýň s faunou, ktorú nenájdete nikde inde na svete. Medzi najznámejšie miesta patrí ostrov Jamesa Bonda a Koh Panyee, moslimská dedinka, ktorá pláva na vode.

Phuket, ostrov James Bond

Ostrov James Bonda

Koh Panee, Phuket

Plávajúce mesto Koh Panyee

jaskyne na Phukete

Jaskynné útvary v zálive Phang Nga

4. Starý Phuket

Staré Mesto môže na prvý pohľad pôsobiť ako mesto duchov. No nenechajte sa oklamať. Je to úžasné miesto s množstvom výborných reštaurácií a obchodíkov, kde sa okrem iného miešajú dve významné kultúry: čínska a portugalská. Nakúpite tu suveníry aj skvelé jedlo.

Thalang Road, Phuket

Thalang Road

Thajské jedlo

Tradičná thajská polievka s krevetami

Phuket v hlavnej sezóne za skvelú cenu

Rezervuj letenku za 499 eur

5. Nočný život v Bangla Road

Je to miesto, kde určite musíte ísť, ak ste zástancom párty dovolenky. Je tu množstvo barov, diskoték a veľa domácich, ktorí vás budú žiadať o pozvanie na drink. Stačí mať otvorenú myseľ a zmysel pre humor, potom si toto miesto užijete naplno.

Nočný život na Phukete

6. Veľký Budha

Hora Nakkerd je domovom 45 metrov vysokého Budhu, ktorého výstavba stála 30 miliónov thajských bahtov. Ak sa budete pohybovať na južnej strane Phuketu, toto miesto určite neprehliadnete.

Big Buddha Phuket

7. Wat Chalong

Wat Chalong patrí do kategórie: toto nesmiem vynechať. Je to najznámejší z 29 budhistických chrámov a je dekorovaný stovkami kúskov skla.

Wat Chalong Phuket

8. Súostrovie Phi Phi

Ak ste videli film Pláž, toto miesto vám netreba bližšie predstavovať. Zátoka Ao Maya so slávnou Maya Beach je presne to miesto, odkiaľ Leonardo DiCaprio nechcel odísť, a ani vy nebudete chcieť. Cez deň tu síce nájdete veľmi veľa turistov, no keď sem prídete napríklad na kajaku, a hneď ráno, môžete mať celú pláž len a len pre seba!

Phi Phi ostrovy

9. Phuket FantaSea Show

Show plná pyrotechniky, svetelných efektov a thajskej mytológie. Odohráva sa na pláži Kamala každý večer v týždni okrem štvrtku. Je to niečo ako humoristicko-poučná show z dielne Las Vegas uprostred Andamanského mora. Stojí za pozretie!

Phuket FantaSea Show

10. Similanské ostrovy

Existuje rebríček desiatich najlepších miest na potápanie. Patria sem aj Similanské ostrovy. Nachádzajú sa 84 km severozápadne od Phuketu a verejnosti sú dostupné len od októbra do mája. Ak sa ale na ne dostanete, zažijete šnorchlovanie a kúpanie ako nikdy predtým. Veď sa len pozrite na farby mora:

Similanské ostrovy Phuket

shutterstock_137437844-min

Phuket v hlavnej sezóne za skvelú cenu

Rezervuj letenku za 499 eur

pelipecky_instagram

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky6 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky6 hodiny dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky8 hodiny dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky9 hodiny dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky10 hodiny dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky1 deň dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky1 deň dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky1 deň dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky1 deň dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore