Nájdeš nás aj na:

Novinky

Do Petrohradu od októbra už s elektronickými vízami

Do Petrohradu od októbra už s elektronickými vízami

Ruský prezident v júli 2019 podpísal dekrét, ktorý umožní zahraničným turistom spoznať Petrohrad aj s elektronickými vízami. Počet návštevníkov Leningradskej oblasti by tak mohol stúpnuť až o tretinu.

Reklama

Možnosť využiť pri ceste do Ruska elektronické víza by sa mala zatiaľ týkať len návštevy samotného Petrohradu a priľahlej Leningradskej oblasti.

Víza do Ruska sú tvrdší oriešok

Získať turistické víza do Ruska nie je vôbec jednoduché. Vždy musíte mať takzvané pozvanie. Existujú pritom v podstate len tri spôsoby ako na to. Pozvánka od občana Ruskej federácie, od ruského ubytovacieho zariadenia, alebo ak formou zájazdu cez cestovnú kanceláriu, ktorá vám pozvanie vybaví.

Okrem platného pasu treba mať vyplnený a podpísaný osobný dotazník s fotografiou v špecifickom rozmere, potvrdenie o prijatí zahraničného turistu a cestovné komerčné poistenie na celú dobu pobytu v Rusku.

Po novom elektronický dotazník

Po novom si od byrokracie pri vstupe do Petrohradu či Leningradskej oblasti v značnej miere oslobodený.

Vyplniť bude treba špeciálny dotazník na internete a po jeho schválení, ktoré by malo prebehnúť automaticky a online v priebehu niekoľkých minút až hodín, budeš môcť navštíviť obe miesta najviac na osem dní.

Dotazník bude potrebné odoslať najneskôr 4 kalendárne dni pred odjazdom do Ruska.

Schválené elektronické vízum by malo následne automaticky platiť až 30 kalendárnych dní, no umožní vám pobyt len na spomínaných osem dní.

Viedeň Priamy let Petrohrad Priamy let Viedeň
2h 30m 2h 40m
od 199 Rezervuj

Elektronické víza má viacero krajín

Takzvané „elektronické víza“, presnejšie elektronickú autorizáciu na vstup, už niekoľko rokov úspešne používajú aj iné krajiny ako USA, Kanada či Azerbajdžan.

Slováci najčastejšie potrebujú takéto online povolenie na vstup do USA (ESTA) či Kanady (eTA). No obdobu „elektronických víz“ potrebujete napríklad aj pri vstupe do Austrálie, Azerbajdžanu či Vietnamu.

  • Petrohradu s letenkami, hotelom a raňajkami teraz od 209€ REZERVUJ POBYT

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky2 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky2 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy2 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky2 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy2 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy2 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky2 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky2 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore