Nájdeš nás aj na:

Novinky

Do Petrohradu od októbra už s elektronickými vízami

Do Petrohradu od októbra už s elektronickými vízami

Ruský prezident v júli 2019 podpísal dekrét, ktorý umožní zahraničným turistom spoznať Petrohrad aj s elektronickými vízami. Počet návštevníkov Leningradskej oblasti by tak mohol stúpnuť až o tretinu.

Reklama

Možnosť využiť pri ceste do Ruska elektronické víza by sa mala zatiaľ týkať len návštevy samotného Petrohradu a priľahlej Leningradskej oblasti.

Víza do Ruska sú tvrdší oriešok

Získať turistické víza do Ruska nie je vôbec jednoduché. Vždy musíte mať takzvané pozvanie. Existujú pritom v podstate len tri spôsoby ako na to. Pozvánka od občana Ruskej federácie, od ruského ubytovacieho zariadenia, alebo ak formou zájazdu cez cestovnú kanceláriu, ktorá vám pozvanie vybaví.

Okrem platného pasu treba mať vyplnený a podpísaný osobný dotazník s fotografiou v špecifickom rozmere, potvrdenie o prijatí zahraničného turistu a cestovné komerčné poistenie na celú dobu pobytu v Rusku.

Po novom elektronický dotazník

Po novom si od byrokracie pri vstupe do Petrohradu či Leningradskej oblasti v značnej miere oslobodený.

Vyplniť bude treba špeciálny dotazník na internete a po jeho schválení, ktoré by malo prebehnúť automaticky a online v priebehu niekoľkých minút až hodín, budeš môcť navštíviť obe miesta najviac na osem dní.

Dotazník bude potrebné odoslať najneskôr 4 kalendárne dni pred odjazdom do Ruska.

Schválené elektronické vízum by malo následne automaticky platiť až 30 kalendárnych dní, no umožní vám pobyt len na spomínaných osem dní.

Viedeň Priamy let Petrohrad Priamy let Viedeň
2h 30m 2h 40m
od 199 Rezervuj

Elektronické víza má viacero krajín

Takzvané „elektronické víza“, presnejšie elektronickú autorizáciu na vstup, už niekoľko rokov úspešne používajú aj iné krajiny ako USA, Kanada či Azerbajdžan.

Slováci najčastejšie potrebujú takéto online povolenie na vstup do USA (ESTA) či Kanady (eTA). No obdobu „elektronických víz“ potrebujete napríklad aj pri vstupe do Austrálie, Azerbajdžanu či Vietnamu.

  • Petrohradu s letenkami, hotelom a raňajkami teraz od 209€ REZERVUJ POBYT
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky24 minút dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy2 hodiny dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky2 hodiny dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky3 hodiny dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY3 hodiny dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky3 hodiny dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky3 hodiny dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky3 hodiny dozadu
Vláda SR hrozí mastnou pokutou za nenahlásenie sa po návrate z rizikových krajin https://t.co/ysCnbpjN0Q #novinky4 hodiny dozadu
Miláno, Paríž, Londýn a New York. Hlavné mestá módy očami modelky a bookerky https://t.co/PjrZoIMJQs #cestopisy1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore