Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Peru spúšťa ďalšie medzinárodné lety. Machu Picchu už je opäť otvorené

Peru spúšťa ďalšie medzinárodné lety. Machu Picchu už je opäť otvorené

Peru vracia viac medzinárodných letov. Od 1. novembra povolilo ďalšie lety a veľkolepou ceremóniou otvorilo Machu Picchu pre turistov. Komplex v Andách bol pre pandémiu uzavretý takmer osem mesiacov. Znovuotvorenie sprevádzal rituál poďakovania bohom. Epidémia v Peru je od augusta na ústupe.

Reklama

Zatiaľ sa pridávajú lety zo Severnej, Strednej a Južnej Ameriky. Do Limy sa tak bude môcť lietať z Los Angeles, New Yorku, Atlanty, Miami, Houstonu, Toronta, Buenos Aires, Mexiko City, Sao Paula a ďalších. Je možné, že čoskoro sa pridajú aj lety z Európy.

Na vstup do Peru je potrebný negatívny PCR test, nie starší ako 72 hodín pred odletom. Pasažieri musia podpísať, že súhlasia s povinnou 14-dńovou karanténou a potvrdiť, že nemajú symptómy ochorenia. Negatívny test musia mať cestujúci aj pri odchode z krajiny.

Povinné je nosenie rúška aj štítov na letisku. Machu Picchu sa turistom otvorí s 30-percentnou kapacitou, ostatné múzeá fungujú s 50-percentnou kapacitou za prísnych bezpečnostných obmedzení, píše Lonely Planet.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Mladý Angličan si kúpil nový bicykel. Prešiel na ňom z Číny až domov https://t.co/6GmTpb4dMv #cestopisy9 minút dozadu
Prezident Trump zrušil zákaz cestovania do USA z Európy, zrejme len na pár dní https://t.co/GtFoP5Xb0L #letenky18 minút dozadu
Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky16 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky17 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky18 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky20 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky21 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky22 hodiny dozadu
Rím čoskoro sprístupní jednu z najväčších hrobiek starovekej ríše https://t.co/4wKs3Ngizo #novinky22 hodiny dozadu
Čierna Hora otvára hranice a ruší všetky obmedzenia. Vstup možný bez karantény a testu https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky23 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore