Nájdeš nás aj na:

Letenky

Panama z Budapešti za 639 eur. Hilton v cene!

Tak toto je obrovská pelipecka! Spiatočná letenka z Budapešti a 7 nocí v DoubleTree by Hilton Panama City**** s raňajkami za neuveriteľných 639 eur! Objavte perlu Strednej Ameriky – Panamu. Čakajú vás tie najkrajšie pláže, priezračné more, moderné hlavné mesto, extrémne husté džungle, lacné nákupy a teraz aj bonus v podobe 7 nocí v krásnom 4* hoteli Hilton.

Reklama

Panama z Budapešti + 7 nocí v 4* hoteli za 639 eur

 Chcem ísť do Panamy

Panama je raj na Zemi! Neveríte? Tu je 8 dôkazov:

1. Panamský prieplav

Najvýznamnejšou turistickou atrakciou je určite Panamský prieplav. Sedemdesiatsedem kilometrov dlhý kanál spájajúci Atlantický oceán s Tichým bol otvorený v roku 1914 a jeho majestátnosť si uvedomíte, až keď toto miesto navštívite. Nachádza sa tu aj jazero Gatun, jedno z najväčších umelých jazier na svete.

Panama z Budapešti

Panama z Budapešti

2. Panama City

Moderné mesto, ktorého siluetu je vidieť z veľkej diaľky z Pacifiku. Žije tu okolo 700-tisíc ľudí a okrem španielskych koloniálnyh stavieb tu môžete vidieť aj obrovské lode prechádzajúce cez Panamský prieplav. Je to raj pre milovníkov lacných nákupov, vďaka nízkemu clu si toho v Panama City môžete dopriať oveľa viac.

Panama z Budapešti

3. Mesto Colón

Druhé najväčšie mesto Panamy si určite nenechajte ujsť. Z Panama City sa sem dostanete historickou retro železnicou cez divokú džunglu a prales! Je to krásne prístavné mesto na karibskom pobreží Panamy. Colón je známy aj tým, že kúsok od mesta sa nachádza druhá najväčšia bezcolná zóna na svete!

Panama z Budapešti

4. Národný park Darién

Predstavte si tú najhustejšiu džunglu. Máte? Tak nejak to vyzerá v Parque Nacional Darién. Má rozlohu 5 970 kilometrov štvorcových!

Panama z Budapešti

5. Sopka Barú

Toto je niečo pre milovníkov turistiky a nádherných výhľadov. Barú (3 474 m.n.m.) je ešte stále aktívna sopka a najväčšia panamská hora. To najkrajšie, čo vám môže ponúknuť sa tu odohráva skoro ráno – preto sa sem treba vydať ešte v noci. Východ slnka je tu vraj elektrizujúci. Sopka je síce považovaná za aktívnu, no posledná erupcia sa tu odohrala v roku 1550, odvtedy sa to tu sem-tam „zachveje“.

Panama z Budapešti

6. Mestečko Boquete

Boquete leží vo výške 1 200 m.n.m. a asi 60 kilometrov od hraníc s Kostarikou. Mnohí cestovatelia toto miesto prirovnávajú k Jurassic Parku. Mesto večných prameňov stojí za návštevu, ak ste milovníkom najznámejšieho čierneho nápoja. Nie, nie je to kola. Ale káva. A ešte k tomu úžasná panamská. A všade tu rozvoniava.

Panama z Budapešti

Panama z Budapešti

7. Park Sendero Los Quetzales

Vysokohorský dažďový prales Park Sendero Los Quetzales je jeden z najkrajších parkov na tejto planéte vôbec. Vašimi najčastejšími spoločníkmi budú kolibríky a tangary.

Panama z Budapešti

Panama z Budapešti

8. Súostrovie San Blas

San Blas je to, čo vídate na obálkach najlepších dovolenkových magazínov. Nádherný biely piesok, azúrové more a pláže posiate palmami. Toto miesto vás natoľko očarí, že stratíte reč. To jednoducho treba vidieť a zažiť!

Panama z Budapešti

Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore