Nájdeš nás aj na:

Novinky

Založ si VIVID účet a získaš bonus 10€. Bankové konto a kovovú kartu máš zadarmo, cashbacky sú až do 25% nákupu!

Založ si VIVID účet a získaš bonus 10€. Bankové konto a kovovú kartu máš zadarmo, cashbacky sú až do 25% nákupu!

Pre všetkých cestovateľov, ktorí milujú zľavy, bonusy, cashbacky a neradi platia mesačné poplatky za bankový účet máme užitočný tip – platobnú službu VIVID MONEY. O čo ide? VIVID je nový start-up, vďaka ktorému získaš bezpatný účet, prestížnu kovovú platobnú kartu zadarmo a kopu zaujímavých výhod doma i v zahraničí. Od apríla 2021 môžu VIVID používať aj slovenskí používatelia, stačí im k tomu smartfón a mobilná appka. Ak už Vivid poznáš a nechce sa ti čítať článok, rovno si založ účet s BONUSOM 10€ NA TOMTO ODKAZE.

Reklama

Vivid Money – bezplatný účet, kovová karta a cashback

V skratke ide o aplikáciu pre iOS alebo Android s názvom Vivid Money. Stiahneš si aplikáciu, zaregistruješ sa (budeš potrebovať cestovný pas) a môžeš si vybrať, či chceš virtuálnu alebo cool KOVOVÚ fyzickú platobnú kartu. Po pár dňoch ti do tvojej poštovej schránky príde platobná karta MasterCard. Karta bude vyzerať tak, ako každá iná – s číslom karty a platnosťou ale bez mena a kódu – spĺňa totiž najvyššie bezpečnostné štandardy.

Kartu máš, čo ďalej? V aplikácii Vivid Money si na svoj účet môžeš poslať ľubovoľnú čiastku z tvojho osobného bankového účtu alebo iného Vivid účtu. (peniaze si vieš poslať klasickým prevodom a trvá to jeden pracovný deň, kým ti prídu na Vivid účet). Po registrácii budeš mať k dispozícii nemecký IBAN.

Keď si teraz otvoríš konto cez TENTO ODKAZdostaneš BONUS 10 EUR.

Prečo sa ti oplatí založiť účet cez VIVID MONEY?

 • Vivid zatiaľ nemá vlastnú bankovú licenciu, ale za banku sa zaručila Solarisbank, ktorá chráni vklady majiteľov účtov do výšky 100-tisíc eur. 
 • Po registrácii si môžeš vybrať, či chceš bezplatný účet alebo platené prémiové konto za 9,90 eur mesačne (teraz je aj prémiový účet na 3 mesiace zdarma)
 • Výber z bankomatu máš zadarmo a to z bankomatov po celom svete – do výšky 200 eur mesačne, vyberať však treba minimálne 50 eur na jeden výber, v opačnom prípade si banka pýta 3-percentnú sadzbu za každý výber
 • PECKA PRE CESTOVATEĽOV! Vivid si na rozdiel od konkurencie neuplatňuje žiaden limit na výmenu peňazí (do cudzej meny) ani pri bezplatnom účte.
 • Bez ohľadu na to aký účet si vyberieš, otvoriť si môžeš až 15 samostatných podúčtov s vlastným IBAN-om.
 • Kovová karta sa väčšinou dáva najbonitnejším klientom v banke, vo VIVID MONEY ju máš zadarmo k účtu
 • Karta sa dá okamžite nahrať do Google Pay aj Apple Pay
 • Pri bezplatnom účte môžeš mať vedených 40 rôznych mien, pri účte Prime je ich až 107.

Cashback od 10 až do 25% – to ti dnes dá málokto

Cashback v obľúbených obchodoch ako Lidl (10%), IKEA (15%), Adidas (24%), ZARA (18%), PEEK & CLOPPENBURG (16%), Starbucks (11%), OBI (16%), Decathlon (25%), Nike (25%), dm drogerie (11%) – cashback peniaze vieš použiť na investovanie do akcií (Tesla, Google, Apple a pod.) alebo si ich nechaj vrátiť na účet pomocou tlačidla REDEEM. Podmienkou ku cashbacku je pozývanie priateľov do aplikácie VIVID. Stačí, keď do VIVID pozveš priateľov či rodinu, ak si založia konto, môžeš využívať cashback.

Výber z bankomatu zdarma dvakrát za mesiac

S účtom VIVID MONEY ušetria najmä tí, ktorí často menia finančné meny do iných, exotických mien a nie vždy majú šťastie na dobrý kurz. Zíde sa však aj tým, čo trávia veľa času napríklad v susedných krajinách, kde nie je euro.

Navyše, s kartou VIVID MONEY je výber zo všetkých bankomatov na svete zdarma až do výšky 200 EUR mesačne! Treba však vyberať najmenej po 50 eur/výber, inak vám banka zaúčtuje poplatok vo výške 3%.

Vivid Money je v podstate zadarmo, pokiaľ by si chcela vyššie limity pre prevody alebo výbery z bankomatov, môžeš si zaplatiť prémiovejší účet. Nezabúdajme tiež na to, že Vivid podporuje Apple Pay i Google Pay, takže si kartu môžeš nahrať do vášho iPhonu či Android telefónu a fyzickú kartu tak môžeš nechať doma.

Veľkou pridanou hodnotou je, že pokiaľ si Vivid založí aj vaša rodina či kamaráti, tak im v zlomku sekundy môžeš poslať akúkoľvek čiastku, čo sa ti v zahraničí môže hodiť. Nemusíš tak čakať minimálne deň ako v prípade klasických bánk.

ZALOŽIŤ VIVID MONEY + PLATOBNÁ KARTA ZDARMA A BONUS 10 EUR

Výhody a benefity Vivid Money

 • stredový kurz pre prevod mien 
 • okamžité platby v rámci aplikácie
 • Apple Pay a Google Pay
 • možnosť nákupu a predaja kryptomien
 • detailné grafy a štatistiky
 • kompletné ovládanie účtu cez aplikáciu
 • online podpora na chate 24/7
 • nastavenie Vivid karty v aplikácii (možnosť vypnúť výbery z bankomatov, bezkontaktná platba, …)
 • tvorba virtuálnych kariet pre väčšiu bezpečnosť pri platbe cez internet
 • možnosť cestovného poistenia a vstupu do letiskových salónikov

Ak sa rozhodneš, že kartu Vivid Money už viac nechceš používat, zostatok peňazí si môžeš kedykoľvek poslať späť na svoj súkromný účet bez poplatku.

Máš viac kariet? Založ si aj Curve účet a maj ešte viac výhod

Curve je ďalší šikovný start-up, ktorý však nefunguje ako bankový účet ale prináša niekoľko zaujímavých výhod pre majiteľov platobných kárt – a sú fakt super, nenájdeš ich nikde inde. V prvom rade si priamo v tejto bankovej applikácii môžeš bezpečne uložiť všetky svoje platobné karty a pri nákupoch potom platiť jednou Curve kartou a mať výhody všetkých ostatných. Aplikácia ti umožňuje pridať jednu alebo viac existujúcich platobných kariet. Jedna z týchto kariet je vždy aktívna. 

Karta Curve je bezkontaktná Mastercard karta, ale do aplikácie si môžeš pridávať aj VISA karty. Základná karta Curve je k aplikácii zadarmo. Okrem štandardnej služby si môžeš pridať 3 obchody kde budeš dostávať pravidelne 1% cashback pri každom nákupe (napríklad Lidl, Booking.com, DM Drogerie, a pod.)

Ak sa zaregistruješ teraz, dostaneš bonus 5 libier. Curve karta ti príde bezplatne domov na tvoju adresu. Aby ti kartu poslali čím skôr odporúčam si nahrať do aplikácie aspoň jednu kartu. Do týždňa ju máš doma, ale môže to trvať aj 14 dní. Zatiaľ môžeš všade platiť virtuálnou kartou cez mobil alebo hodinky.

A teraz tie MEGA funkcie. S Curve kartou sa môžeš vrátiť v čase. Čo to znamená? Ak zaplatíš a nákup sa ti stiahne z vybranej/aktívnej karty alebo kreditnej karty, z ktorej si pôvodne nechcel zaplatiť – žiaden strach. V Curve sa vieš vrátiť v čase a vieš si vybrať, ktorou kartou si transakciu zaplatil – vieš ísť takto naspäť až 90 dní a je to limitované sumou 1000 libier. Na karte, ktorú si k transakcií priradil nanovo, sa čiastka okamžite stiahne a na pôvodnú kartu sa platba vráti v noci, pri uzatvorení dňa. Takto si môžeš už uskutočnené a zaúčtované platby preúčtovať na inú kartu – a získavať napríklad štedré cashbacky cez Vivid kartu, ktorú spomínam vyššie. 

Vyberať z Curve karty môžeš z bankomatov zadarmo do limitu 200 britských libier mesačne. Keďže však ide o zahraničnú banku, niektoré banky si účtujú poplatok. Cez VÚB, Tatrabanku či Unicredit neplatíš poplatky.

ZALOŽIŤ VIVID MONEY + PLATOBNÁ KARTA ZDARMA A VÝHODY

Zdroj foto: Vivid Money, Curve, autor textu


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   4.2/5 - (56 votes)
  Komentáre

  Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

  Hore