Nájdeš nás aj na:

Novinky

Hobitie mestečko na Novom Zélande bolo vyhlásené za jedno z najkrajších miest pre motýle

Hobitie mestečko na Novom Zélande bolo vyhlásené za jedno z najkrajších miest pre motýle

Zdá sa, že nielen turistov láka rozprávkový Hobbiton na Novom Zélande, plný zelene a divokých kvetín. Toto slávne miesto, na ktoré merujú cestu návštevníci z celého sveta, bolo totiž nedávno vyhlásené za najlepšie miesto pre motýle a mory v krajine.

Reklama

Mestečko z filmovej trilógie Pán prsteňov a Hobit sa nachádza na ovčej farme v srdci regiónu Waikato. Hobbiton získal plaketu od Novozélandskej nadácie pre mory a motýle. Tie potrebujú dva typy rastlín, aby sa im darilo. Zdroj nektáru, ktorým sa živia dospelé jedince a neďaleké hostiteľské kvety, do ktorých môžu samičky naklásť vajíčka.

Organizácia hľadala príkladné miesta pre život motýľov na Novom Zélande od roku 2009. Nie každý, kto si o certifikát požiada, ho dostane. Podmienkou sú minimálne tri druhy motýľov, vhodné útočisko, veľa slnka a priestor bez postrekov, píše Lonely Planet.

“Sme nadšení, že sme označení za skvelé prostredie pre motýle. Záhrady v Hobbitone sú dôležitou súčasťou v príbehu The Shire – hobitieho grófstva a motýle sú neoddeliteľnou súčasťou, ktorá pomáha záhradám ožiť…” povedala Lily Craig z Hobbitonu pre Lonely Planet.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zrušte zákaz vstupu Európanom do USA, vyzýva Spojené štáty predsedníčka Európskej Komisie https://t.co/AXlV9JInsK #novinky9 hodín dozadu
Dubaj v septembri za 65€! Rezervuj si čím skôr letenku z Budapešti https://t.co/v9uEOqIKBw #letenky11 hodín dozadu
PONUKA DŇA: All Inclusive Kréta s letenkami a 4*hotelom za 539€ https://t.co/aGMgVB29A9 #dovolenky14 hodín dozadu
9 dôvodov prečo by si mal navštíviť Varšavu https://t.co/2HiP1DLbkT #cestopisy15 hodín dozadu
Varšava z Viedne od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky15 hodín dozadu
Wizz Air a Ryanair budú súperiť o európskych cestovateľov https://t.co/5yiHt4mM74 #novinky15 hodín dozadu
Valencia z Viedne v lete a na jeseň od 23€! https://t.co/gAtjL8y3ey #letenky16 hodín dozadu
Božské Atény: Letenky z Viedne od 31€! https://t.co/trm11wrtkL #letenky16 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia cez formulár eHranica https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky16 hodín dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky16 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore