Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Nový Norwegian: menej lietadiel, menej trás a viac doplnkových služieb

Nový Norwegian: menej lietadiel, menej trás a viac doplnkových služieb

Nórske nízkonákladové aerolinky poskytli médiám začiatkom týždňa svoje plány na nadchádzajúce obdobie. Dopravca pracuje s viacerými možnými scenármi koronakrízy a pripravuje sa na ne. V súvislosti s tým Norwegian Air Shuttle predstavil niekoľko zásadných opatrení.

Reklama

Pandémia koronavírusu mnohým aerolinkám spôsobila existenčné problémy, patálie Norwegian však pretrvávali už aj pred krízou. Súčasťou stratégie na prežitie a úplné zotavenie podľa aeroliniek bude, že v nasledujúcich mesiacoch znížia svoju činnosť a sústredia sa na svoje doplnkové príjmy, píše sa vo vyhlásení.

Menej lietadiel a obľúbené trasy

Nórsky lowcost sa v najbližších mesiacoch zameria na to, aby ochránil hotovostné príjmy. Ako píše SimpleFlying.com, je to veľmi logický krok vzhľadom na to, že práve v hotovosti tkvie životná sila akejkoľvek leteckej spoločnosti.

Letecká spoločnosť predpokladá, že „Nový Norwegian“ bude mať flotilu približne 110 a 120 lietadiel. Ide tak o takmer 30% zníženie počtu lietadiel, ktoré prevádzkovali pred rokom. Rozhodnutie ide ruka v ruke s aktuálnymi opatreniami po celom svete – cestovné obmedzenia znamenajú menej trás a teda pochopiteľne aj menej lietadiel.

Zloženie flotily je zatiaľ neisté, pretože letecká spoločnosť sa bude musieť v týchto vysoko neistých časoch prispôsobiť a reagovať na dopyt trhu. Až do marca 2021 však letecká spoločnosť plánuje (v najhoršom prípade) mať v prevádzke na krátke vzdialenosti len sedem lietadiel.

Pokiaľ ide o európske lety na krátke a dlhé vzdialenosti, letecká spoločnosť sa počas nasledujúcich 11 mesiacov pripravuje na úplné uzemnenie. Poznamenáva, že ide o scenár „pomalého zotavenia“ a plánuje ho upraviť na základe dostatočného dopytu.

Keď sa obmedzenia cestovania konečne zmiernia, letecká spoločnosť sa chce sústrediť na najrentabilnejšie spojenia. Tie sú pre ňu už roky medzi Európskou úniou a USA. Norwegian spomína najmä spojenia medzi Londýnom a New Yorkom a tiež Kaliforniou.

Zameranie na doplnkové príjmy

Letecká spoločnosť tiež počíta s tým, že doplnkový príjem sa stane dôležitou cestou k ziskovosti a minimalizácii strát. Cestujúci sa preto môžu pripraviť na viac reklám na doplnkové služby súvisiace s ich letom.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky3 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky6 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky6 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy7 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky7 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky7 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky7 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky7 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky7 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore