Nájdeš nás aj na:

Novinky

Ako bojovať s jet lagom? Už aj mobilnou aplikáciou

Ako bojovať s jet lagom? Už aj mobilnou aplikáciou

Narušený biorytmus rýchlym presunom cez časové pásma. Únava. Zlý spánok. Desychronóza. Och, jet lag, ty univerzálna skúsenosť cestujúcich! Vedeli ste o tom, že letecká spoločnosť Air France-KLM v spolupráci s agentúrou Isobar zaoberajúcou sa digitálnou transformáciou, vytvorila vôbec prvú mobilnú aplikáciu, akýsi návod, ako sa jet lagu vyhnúť? Volá sa Jetlag Social Club.

Reklama

Držať sa svojho biorytmu!

Túto novú službu poskytuje vernostný program Flying Blue už spomínanej leteckej spoločnosti. Mobilný sprievodca je pre smartfóny k dispozícii v obchode Google Play, zatiaľ však nie pre iPhony.

Čo aplikácia ponúka? Osobné skúsenosti a zážitky ľudí z daného mesta či krajiny, ktoré zodpovedajú vašim biologickým hodinám a pomôžu vám vymaniť sa zo zovretia hrozby stresujúceho jet lagu. Jednoducho ostanete vo svojom biorytme.

Zdroj: Apps on Google Play

Vývojári sľubujú – celé mesto pôjde vašim tempom

Ako? Aplikácia vám sama, na základe miest a času odletu a príletu, vypočíta, aký veľký  jet lag vás podľa vášho biorytmu čaká. Zodpovedajúcemu stavu prispôsobí aktivity, ktoré by vám mali pomôcť sa jet lagu zbaviť alebo ešte lepšie, vôbec mu nepodľahnúť.  

Pozor, aplikácia je ešte len v plienkach, momentálne je dostupná len pre cestujúcich do ďalekého Tokia. Ponúka však viac ako 130 tipov – od geo-lokalizovaných reštaurácií, nákupných centier, zábavných, kultúrnych a iných programov – starostlivo vybraných tak, aby ste zostali vo svojom biorytme. Či je deň a či noc.

Zdroj: Apps on Google Play

Raňajky o tretej poobede? Poobedný šlofík pod nočnými hviezdami? Turistika o štvrtej ráno? Áno, aj to vám ponúka aplikácia Jetlag Social Club. Viac destinácií pribudne vraj koncom tohto roka.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky5 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky10 hodiny dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky10 hodiny dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky11 hodiny dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky12 hodiny dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky12 hodiny dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ12 hodiny dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky12 hodiny dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy1 deň dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore